gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

sorularla SİĞİL AŞISI

18 Mart 2013 Pazartesi 12:19
Bu haber 3820 kez okundu

SİĞİL aşısı nedir SİĞİL aşısı çocukları SİĞİL hastalığına karşı korumak için yapılan aşılardır.. SİĞİL aşısı çocuğa yapıldıktan sonra çocuk SİĞİL virüsünü tanır ve sonradan vücuda SİĞİL mikrobu girdiğinde hemen öldürür ve hastalık oluşmasına engel olur.

sorularla SİĞİL  AŞISI
 SİĞİL     aşısı nedir

SİĞİL  aşısı   9 yaştan büyüklere   SİĞİL    hastalığına  karşı korumak  için  yapılan  aşılardır..  SİĞİL  aşısı   çocuğa  yapıldıktan sonra    çocuk   SİĞİL     virüsünü  tanır ve sonradan vücuda  SİĞİL  mikrobu girdiğinde  hemen öldürür   ve hastalık oluşmasına  engel olur.

 

SİĞİL      aşısı    ne zaman yapılır

 

9 yaştan büyüklere yapılır. dünyada bir çok ülke kendi ülkelerine uygun aşı takvimini kullanırlar.  SİĞİL aşısı    9 yaştan büyüklerde 0,1,6 . aylarda yapılır. 

 

Gebelerde   SİĞİL    aşısı

Gebelerde SİĞİL  aşısı önerilmez bazen ciddi sağlı problemlerine neden olabilir.

 

SİĞİL     aşısı     fiyatları

 eczanelerde  200-400 lira gibi ücret ödeyerek başka bir marka SİĞİL   aşısı alabilirsiniz. Ama sağlık  bakanlığının aşıları yeterlice  güvenli olduğundan buları tercih etmek daha  akıllıca olabilir.

 

SİĞİL     aşısının   yan etkileri

SİĞİL   aşısını  az  da  olsa  kalıcı olmayan   zararları ve yan etkileri olabilir. Ama  faydasını düşündüğümüzde  bu yan etkilerinin ve zararlarının sözü bile edilemez.  Bu yüzden  hemen hemen tüm aşıları   gönül  rahatlığı ile yapabilirsiniz. Zaten  dünyanın en gelişmiş  ülkelerinde de aynı aşılar kullanılmaktadır.  En sık beklenen yan etkileri  olarak    ağrı sayılabilir.

 

SİĞİL     aşısı   kimlere yapılır

SİĞİL  aşısı  çocuklara  yapılır ki  hayatlarının ileri döneminde   SİĞİL  ile karşılaştıklarında  hastalanmasınlar.

 

SİĞİL     aşısı     nasıl  yapılır

SİĞİL  aşısı  kola      cilt altına   yapılır.

 

SİĞİL  aşısı    ismi

Piyasada  farklı markalarda ve isimlerde  SİĞİL aşısı bulunabilir. Piyasa isimlerinden biri   GARDASİL dır.

 

SİĞİL aşısı koruyuculuğu ne kadardır

 

SİĞİL  aşısının koruyuculuğu tahminen  %    95    arasında değişmektedir. Aşının etkinliğinin artması için soğuk yerde uygun sıcaklıkta muhafaza edilmiş olmalı ve uygun şekilde, uygun zamanda uygulanmış olmalıdır.

 

SİĞİL  aşısı  kaç  yıl  korur

SİĞİL  aşısının kaç yıl koruduğunu  söylemek imkansızdır. Ama  çocukların  çoğunda  hayat boyu bağışıklık  sağlayabilir.

 

SİĞİL  aşısı piyasa ticari ismi

Piyasada bulunan ticari ismi …..GARDASİL…  olarak geçer.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder