gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

sorularla SİNÜZİT AŞISI

18 Mart 2013 Pazartesi 12:17
Bu haber 6092 kez okundu

Sinüzit aşısı nedir Sinüzit aşısı bebek ve çocukları sinüzit hastalığına karşı korumak için yapılan aşılardır.. sinüzit aşısı çocuğa yapıldıktan sonra çocuk sinüzit virüsünü tanır ve sonradan vücuda sinüzit mikrobu girdiğinde hemen öldürür ve hastalık oluşmasına engel olur.

sorularla SİNÜZİT  AŞISI
 Sinüzit     aşısı nedir

Sinüzit  aşısı  bebek   ve  çocukları   sinüzit    hastalığına  karşı korumak  için  yapılan  aşılardır..  sinüzit  aşısı   çocuğa  yapıldıktan sonra    çocuk   sinüzit     virüsünü  tanır ve sonradan vücuda  sinüzit  mikrobu girdiğinde  hemen öldürür   ve hastalık oluşmasına  engel olur.

 

Sinüzit      aşısı    ne zaman yapılır

Sinüzit   aşısı  sağlık  bakanlığının  aşı takvimine göre yapılır .  aşı takvimi  bazı yıllar değişiklik  gösterebilir  hatta dünyada bir çok ülke kendi ülkelerine uygun aşı takvimini kullanırlar.  Sinüzit aşısı    ……… aylarda  yapılır.

 

Gebelerde   Sinüzit    aşısı

Gebelerde sinüzit  aşısı önerilmez bazen ciddi sağlı problemlerine neden olabilir.

 

Sinüzit     aşısı     fiyatları

Sinüzit   aşısı  sağlık   ocaklarında ücretsiz  olarak yapılabilir .  bazen de isteğe bağlı olarak eczanelerde  50 ve 100 lira gibi ücret ödeyerek başka bir marka sinüzit   aşısı alabilirsiniz. Ama sağlık  bakanlığının aşıları yeterlice  güvenli olduğundan buları tercih etmek daha  akıllıca olabilir.

 

Sinüzit     aşısının   yan etkileri

Sinüzit   aşısını  az  da  olsa  kalıcı olmayan   zararları ve yan etkileri olabilir. Ama  faydasını düşündüğümüzde  bu yan etkilerinin ve zararlarının sözü bile edilemez.  Bu yüzden  hemen hemen tüm aşıları   gönül  rahatlığı ile yapabilirsiniz. Zaten  dünyanın en gelişmiş  ülkelerinde de aynı aşılar kullanılmaktadır.  En sık beklenen yan etkileri  olarak            ….              sayılabilir.

 

Sinüzit     aşısı   kimlere yapılır

Sinüzit  aşısı  çocuklara  yapılır ki  hayatlarının ileri döneminde   sinüzit  ile karşılaştıklarında  hastalanmasınlar.

 

Sinüzit     aşısı     nasıl  yapılır

Sinüzit  aşısı  kola   cilt içine , kas  içine,  cilt altına   yapılır.

 

Sinüzit  aşısı    ismi

Piyasada  farklı markalarda ve isimlerde  sinüzit aşısı bulunabilir. Piyasa isimlerinden biri   ……..       dır.

 

Sinüzit aşısı koruyuculuğu ne kadardır

 Sinüzit  aşısının koruyuculuğu tahminen  %        arasında değişmektedir. Aşının etkinliğinin artması için soğuk yerde uygun sıcaklıkta muhafaza edilmiş olmalı ve uygun şekilde, uygun zamanda uygulanmış olmalıdır.

 

Sinüzit  aşısı  kaç  yıl  korur

Sinüzit  aşısının kaç yıl koruduğunu  söylemek imkansızdır. Ama  çocukların  çoğunda  hayat boyu bağışıklık  sağlayabilir.

 

Sinüzit  aşısı piyasa ticari ismi

Piyasada bulunan ticari ismi …..…  olarak geçer.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder