gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla ALOPESİA AREATA

18 Mart 2013 Pazartesi 16:00
Bu haber 2281 kez okundu

Alopesia areata nedir? **Alopesi tıp dilinde saç kaybı anlamına gelmektedir. Alopesi areatada ise saçlarda aniden yuvarlak saçsız alanlar oluşturacak şekilde dökülme olmasıdır.

Sorularla ALOPESİA AREATA
 Alopesia areata  nedir?

**Alopesi tıp dilinde saç kaybı anlamına gelmektedir. Alopesi areatada ise saçlarda aniden yuvarlak saçsız alanlar oluşturacak şekilde dökülme olmasıdır.

 

Alopesia areata resmi (), görüntüsü (görüntüleri)

Alopesia areata resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.
Resimler için burayı tıklayınız


Alopesia areata  nasıl bir hastalıktır?

Alopesia areata   saçlarda aniden yuvarlak saçsız alanlar oluşturacak şekilde dökülme olmasıdır.

ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Alopesia areata  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Alopesia areata  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Alopesia areata  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Alopesia areata  nedenleri nelerdir?

Alopesia areata  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu  nedenler Alopesia areata  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Alopesia areata  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Alopesia areata gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Alopesia areata  belirtileri nelerdir?

Alopesia areata bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Alopesia areata  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler    saçlarda aniden yuvarlak saçsız alanlar oluşması  gibi belirtilerdir.   Alopesia areata  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Alopesia areata   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Alopesia areata  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Alopesia areata  tanısı nasıl konulur?

Alopesia areata   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Alopesia areata  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir.muayene gibi  tanı yöntemleri Alopesia areata   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Alopesia areata   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Alopesia areata   tedavisi nasıl olur ? . Alopesia areata   tedavisi nedir? . Alopesia areata  ne iyi gelir ? Alopesia areata  nasıl geçer ?

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Alopesia areata   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır.

         Ne yazık ki hastalıkta kesin çözüm sağlayabilecek tedavi yoktur. Hastalığın %50’si bir yılda yavaş bir şekilde kendiliğinden iyileşir.

** Dermatolog tarafından tedavi edilmesi önerilir.

** Saçsız alana kortizon enjekte edilmesi saçların çıkışını hızlandırabilir. Bu tedavi intralezyonel kortizon enjeksiyonu olarak bilinir. Bu en sık kullanılan yöntemdir. Steroidli merhemlerde kullanılabilir.

** Kortizon içeren haplar, PUVA dediğimiz bir ışık tedavisi uygulanabilir. Fakat bu tedavilerin bir takım yan etkileri vardır.Alopesia areata   geç tedavi edilirse Alopesia areata olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Alopesia areata   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

 

ALOPESİA AREATA   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

 


DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Alopesia areata  kimlerde sık görülür?

Genelde  Alopesia areata  çocuk ve yetişkinlerde   immün sistemin zayıfladığı  durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Alopesia areata   görülebilir. Ama Alopesia areata  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde  Alopesia areata   görülür mü ?

Alopesia areata  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Alopesia areata   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzer. Sadece Alopesia areata   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Alopesia areata   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır. Çocuklarda görülen Alopesia areata   genelde daha hafif seyreder ve zamanla tam düzelebilir.

 

Alopesia areata   nasıl oluşur ?

Mantar veya çeşitli nedenlere bağlı lokal saç dökülmesine  bağlı olarak  sonucu Alopesia areata  oluşur. Alopesia areata   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Alopesia areata  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Alopesia areata    için  korunma yolları?

Alopesia areata  gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler iyi ve dengeli beslenmelidirler, çevre temizliğine ve bireysel temizliklerine azami dikkat etmeliler, sigara alkol ve dumanlı ortamlardan uzak durmalılar, gereğinde sağlıkları için aralıklı olarak doktor kontrolüne gitmelidirler. Eğer ailede  Alopesia areata    benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi Alopesia areata   için bir kat daha artmaktadır.

 

Alopesia areata  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Alopesia areata geliştiği için  genelde Alopesia areata   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Alopesia areata  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Alopesia areata   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

Alopesia areata  ilaçları

Kortizon içeren haplar, PUVA   gibi ilaçlar Alopesia areata  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Alopesia areata   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Alopesia areata şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Alopesia areata   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Alopesia areata  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Alopesia areata   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Alopesia areata  ilaçları nasıl kullanılır?

Alopesia areata  için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de Alopesia areata   için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. Alopesia areata ilaçları ağızdan (oral), damardan (intravenöz), kas içi (intramüskükler),  İnhaler , ve oral kullanılır. Alopesia areata   ilaçlarının kullanma şekli için lütfen aşağıdaki görsel video ve resimler bakınız.

 

Alopesia areata ilaçsız doğal tedavisi?

Alopesia areata  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Alopesia areata    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Alopesia areata   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Alopesia areata   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 eğildir. Diğer muayene bulguları ve şikayetler önem kazanır.

 

Gebelikte   Alopesia areata

Alopesia areata   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Alopesia areata   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Alopesia areata   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Alopesia areata  bulaşıcı mıdır. Alopesia areata nasıl bulaşır ?

Hayır Alopesia areata.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

 

Bitkisel Alopesia areata  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Alopesia areata  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Alopesia areata tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Alopesia areata  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Alopesia areata   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Alopesia areata   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Alopesia areata    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Alopesia areata    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Alopesia areata     tedavisi, Düşük   Alopesia areatain tedavisi,       Alopesia areata aku,t  alerjik   alerji Alopesia areata,  Ameliyatları  Alopesia areata   alerji.   Alopesia areata      tedavi,   Alopesia areata  alerjisi,   allerjik Alopesia areata,     alerjık Alopesia areata Ameliyatı,     Alopesia areata    hastalıgı,      Alopesia areata    hastalıkları, Alopesia areata ne iyi gelir. Alopesia areata kesin çözüm,  Alopesia areata nasıl düzelir,    Alopesia areata   nasıl gelişir.   Alopesia areata   nedır,,     Alopesia areata      ilaci,   kronik Alopesia areata Alopesia areata   başlangıcı tedavisi   Alopesia areataa kesin çözüm, ,    Alopesia areata  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Alopesia areata   ilaclari,    Alopesia areata     tedavisi ilaçları,    Alopesia areata    bitkisel,    yenidoğanlarda Alopesia areata,  Alopesia areata   tedavisi ,Alopesia areata    hastalığı duası, Alopesia areata   duası,,,,  bebeklerde Alopesia areata,,    çocuklarda Alopesia areata,,      Alopesia areata bitkisel tedavi,    Alopesia areata      alerji tedavisi ,   alerji Alopesia areata     tedavisi,   çocuk Alopesia areata    ,   Alopesia areata     çocuk,    Alopesia areata    krizi,    bebeklerde Alopesia areata,      Alopesia areata   bitkisel tedavisi,    kronik Alopesia areata    , Alopesia areata     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Alopesia areata    tedavisi,     Alopesia areataın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Alopesia areata  tedavisi ,      akut   Alopesia areata    alerjik belirtileri,     alerjik Alopesia areata     belirtileri,    çocuk Alopesia areataı,      alerjik Alopesia areataın belirtileri ,      akut    Alopesia areata     hastasi,   allerjik Alopesia areata      belirtileri,    Alopesia areata     hastalari,    Alopesia areata     alerji belirtileri,    alerji Alopesia areata      belirtileri ,   akut  Alopesia areata     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Alopesia areata ,    kronik Alopesia areata     çocukta,  Alopesia areata  Alopesia areata    şifalı bitki ,  Alopesia areata     bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    Alopesia areata     için şifalı bitkiler,    Alopesia areata    hastalığı tedavisi,    Alopesia areatae   iyi gelen bitkiler,    Alopesia areata     hastalığının tedavisi ,   Alopesia areata    hastanesi,       Alopesia areata    hastaligi nedir,    Alopesia areata     hastaligi belirtileri ,   Alopesia areata     bronşit belirtileri,    bronşit Alopesia areata    belirtileri,    Alopesia areata    hastaliginin belirtileri,    Alopesia areata    baslangici ,     çocuklarda Alopesia areata   tedavisi,    Alopesia areata    testi,    bebeklerde Alopesia areata   tedavisi,    Alopesia areata    makinası ,   Alopesia areata   öksürüğü  ,  kronik Alopesia areata,    alerjik Alopesia areata   nedir ,   Alopesia areata     belirtileri nelerdir,    kronik Alopesia areata,   Alopesia areata     alerjisi nedir,    bebeklerde Alopesia areata     belirtileri ,   Alopesia areata   testleri ,   ahmet maranki Alopesia areata  Alopesia areata   atakları ,   Alopesia areata    doktorları ,   Alopesia areata   ilaçları isimleri ,   Alopesia areataa bitkisel çözüm ,    Alopesia areata    bronşiale,   Alopesia areata     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Alopesia areata    bronşit nedir,    çocuklarda Alopesia areata,m    Alopesia areata   ve tedavisi ,   Alopesia areata    atağı  , alerjik Alopesia areata   neden olur,    Alopesia areata    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Alopesia areata   bronşit tedavisi,    sinirsel Alopesia areata  Alopesia areata   ölümcülmüdür ,    Alopesia areata     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Alopesia areata    tedavi merkezleri,    alerjik Alopesia areata     belirtileri  nelerdir,   alerjik Alopesia areata     nedenleri ,   Alopesia areata     hastalığı geçermi ,   Alopesia areata   sprey isimleri  ,    alarjik Alopesia areata    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Alopesia areata     belirtileri,     Alopesia areata    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Alopesia areata ,   Alopesia areata    tedavisi  ,   alerjik Alopesia areata   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Alopesia areata      hastalığı,    Alopesia areata      ve öksürük,    Alopesia areata    ilaçları nelerdir,    Alopesia areata     bronşit hastalığı,    Alopesia areata     tedavi yöntemleri  ,  kronik Alopesia areata      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Alopesia areata    ,  Alopesia areata      hastalığı için şifalı bitkiler,     Alopesia areataa    faydalı bitkiler,    Alopesia areataın   tedavisi varmı ,    Alopesia areata    bronşit ilaçları,      Alopesia areata    tedavisi varmı ,     Alopesia areata    başlangıcı tedavisi ,   Alopesia areataa kesin çözüm,    kronik Alopesia areata     tedavisi ,   Alopesia areata      krizi belirtileri,    Alopesia areata      belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki Alopesia areata     tedavisi,    Alopesia areata     alerji testi  ,  Alopesia areata    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Alopesia areata    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Alopesia areata     alerji nasıl tedavi edilir ,    Alopesia areata     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Alopesia areata   atak tedavisi ,  Alopesia areata    ve belirtileri ,   Alopesia areata     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Alopesia areata    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Alopesia areata   tedavisi ,   Alopesia areata    öldürürmü ,    Alopesia areata     çeşitleri,    Alopesia areata     krizi tedavisi ,    Alopesia areata    aşısı ,   alerjik Alopesia areata   ilaçları ,   alerjik Alopesia areata   bronşit,    Alopesia areata    spreyleri , Alopesia areata    en iyi ilaç,  Alopesia areata iyi gelen ilaçlar,   Alopesia areata  krem merhem şampuanı,  Alopesia areata   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Alopesia areata    bronşit ,   Alopesia areata   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Alopesia areata   bronşit ,   Alopesia areata   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Alopesia areata ,   Alopesia areata   için bitkisel tedavi ,,    Alopesia areata    geçermi,     Alopesia areata   doğal tedavi ,   Alopesia areata   tedavileri ,  

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder