gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla KELLİK

22 Mart 2013 Cuma 20:08
Bu haber 3082 kez okundu

Kellik nedir? Kellik saçın çeşitli nedenlerle dökülmesidir. tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla KELLİK
 Kellik  nedir?

Kellik    saçın çeşitli nedenlerle dökülmesidir. tedavi edilebilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

 

Kellik resmi (), görüntüsü (görüntüleri)

Kellik resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

 

Kellik  nasıl bir hastalıktır?

Kellik   genetik, beslenme, immün sisteme bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Kellik  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Kellik  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Kellik  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

 

Kellik  nedenleri nelerdir?

Kellik  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu  gibi  nedenler Kellik  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Kellik  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Kellik gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

** Genelde genetik nedenlerdendir. ( ilk suçlanması gereken anne ve babadır. J )

** Kesin tedavisi yoktur. Tedavide bir çok yöntem kullanılır. Saç ektirmede yaygın bir yöntemdir

** Çocuklarda saç dökülmesi varsa etyoloji araştırıldıktan sonra mineral ve vitamin desteği verilebilir.

             ** Aşağıdaki iki tedaviden biri seçilebilir.

Kellik  belirtileri nelerdir?

Kellik bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Kellik  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler   çok sayıda saç dökülmesidir.     gibi belirtilerdir.   Kellik  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Kellik   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Kellik  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Kellik  tanısı nasıl konulur?

Kellik   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Kellik  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir.muayene gibi  tanı yöntemleri Kellik   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Kellik   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Kellik   tedavisi nasıl olur ? . Kellik   tedavisi nedir? . kellik  ne iyi gelir ? kellik  nasıl geçer ?

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Kellik   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. 

 

Kellik   geç tedavi edilirse Kellik olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Kellik   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

 

Kellik   reçetesi

Kellik ÖRNEK REÇETE

ÖRNEK REÇETE 1

                ** Bu en sık tercih edilen  yöntemdir.

RP1    MİNOXİL® (Minoxidile) sol %5  SOLUSYON  DIIIB ÜÇ

                                                     S: günde 2 sürülecek

FUNGORAL®  ŞAMPUAN DIB BİR

                     S:( haftada 1 kez 2-4 hafta kullanılır.Şaçlar  şampuanla köpürtülür 3-5 dk beklenir iyice durulanır)

 ÖRNEK REÇETE 2

 

RP1  PROPECİA® (Finasterid) 1 mg FİLM TABLET DIB BİR 

                     S:1X1 tb (en az üç ay) (erektil disfonk ve libido azalması yapabilir.)

ÖRNEK REÇETE  3

            TANI: Saç dökülmesi (10 yaş çocuk )

RP1  ZİNCO ŞURUP DIB BİR

                                      S: 1X2 ölçek

        Vİ-MİNERAL çiğneme TABLETİ DIB BİR

                                      S: 1X1 TB

** Etyoloji mutlaka araştırımalıdır.Bu Kellik   reçete örneği hekimler için yazılmış basit bir reçete örneğidir. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Kellik  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

 

 Saç ekimi

Saç ekimi kellik için en çok kullanılan en kalıcı yöntemdir.

Saç bakımı

Saç bakımı saç dökülmesini önlemek için en önemli işlemlerden biridir

Minoxidil

Kellik ve saç dökülmesi için en çok kullanılan sprey ve losyondur.

Saç spreyi

Kelliklerde sık olarak saç spreyleri kullanılır.

 

Saç çıkartıcı ilaçlar

Piyasada bir çok saç çıkaran veya çıkardığını idda eden sprey vardır.

 

Saç şampuanı

Saç şampuanlarıda saç dökülmesi tedavisinde kullanılmaktadırlar

 

saç mezoterapi

mezoterapi son dönemde saç dökülmelerinden kullanılan yöntemdir.

KELLİK   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Kellik  kimlerde sık görülür?

Genelde  Kellik    yetişkinlerde  akrabaları kel olanlarda      durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Kellik   görülebilir. Ama Kellik  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde  Kellik   görülür mü ?

Kellik  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Özellikle vitamin , minarel ve çinko eksikliğine bağlı görülür.  Kellik   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzer. Sadece Kellik   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Kellik   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır. Çocuklarda görülen Kellik   genelde daha hafif seyreder ve zamanla tam düzelebilir.

 

Kellik  ilaçları

MİNOXİL, FUNGORAL, PROPECİA, ZİNCO ŞURUP, Vİ-MİNERAL    gibi ilaçlar Kellik  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Kellik   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Kellik şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Kellik   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Kellik  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Kellik   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Kellik  ilaçları nasıl kullanılır?

Kellik  için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de Kellik   için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. Kellik ilaçları ağızdan (oral), sprey merhem olarak  kullanılır.  

 

Kellik ilaçsız doğal tedavisi?

Kellik  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Kellik    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Kellik   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Kellik   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Gebelikte   Kellik

Kellik   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Kellik   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Kellik   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Kellik  bulaşıcı mıdır. Kellik nasıl bulaşır ?

Hayır Kellik.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

Bitkisel Kellik  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Kellik  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Kellik tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Kellik  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Kellik   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Kellik   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Kellik    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Kellik    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Kellik     tedavisi, Düşük   Kellikin tedavisi,       Kellik aku,t  alerjik   alerji Kellik,  Ameliyatları  Kellik   alerji.   Kellik      tedavi,   Kellik  alerjisi,   allerjik Kellik,     alerjık Kellik Ameliyatı,     Kellik    hastalıgı,      Kellik    hastalıkları, kellik ne iyi gelir. kellik kesin çözüm,  kellik nasıl düzelir,    kellik   nasıl gelişir.   Kellik   nedır,,     Kellik      ilaci,   kronik Kellik Kellik   başlangıcı tedavisi   Kellika kesin çözüm, ,    Kellik  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Kellik   ilaclari,    Kellik     tedavisi ilaçları,    Kellik    bitkisel,    yenidoğanlarda Kellik,  Kellik   tedavisi ,kellik    hastalığı duası, kellik   duası,,,,  bebeklerde Kellik,,    çocuklarda Kellik,,      Kellik bitkisel tedavi,    Kellik      alerji tedavisi ,   alerji Kellik     tedavisi,   çocuk Kellik    ,   Kellik     çocuk,    Kellik    krizi,    bebeklerde Kellik,      Kellik   bitkisel tedavisi,    kronik Kellik    , Kellik     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Kellik    tedavisi,     Kellikın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Kellik  tedavisi ,      akut   Kellik    alerjik belirtileri,     alerjik Kellik     belirtileri,    çocuk Kellikı,      alerjik Kellikın belirtileri ,      akut    Kellik     hastasi,   allerjik Kellik      belirtileri,    Kellik     hastalari,    Kellik     alerji belirtileri,    alerji Kellik      belirtileri ,   akut  Kellik     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Kellik ,    kronik Kellik     çocukta,  Kellik  Kellik    şifalı bitki ,  Kellik     bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    Kellik     için şifalı bitkiler,    Kellik    hastalığı tedavisi,    kellike   iyi gelen bitkiler,    Kellik     hastalığının tedavisi ,   Kellik    hastanesi,       Kellik    hastaligi nedir,    Kellik     hastaligi belirtileri ,   Kellik     bronşit belirtileri,    bronşit Kellik    belirtileri,    Kellik    hastaliginin belirtileri,    Kellik    baslangici ,     çocuklarda Kellik   tedavisi,    Kellik    testi,    bebeklerde Kellik   tedavisi,    Kellik    makinası ,   Kellik   öksürüğü  ,  kronik Kellik,    alerjik Kellik   nedir ,   Kellik     belirtileri nelerdir,    kronik Kellik,   Kellik     alerjisi nedir,    bebeklerde Kellik     belirtileri ,   Kellik   testleri ,   ahmet maranki Kellik  Kellik   atakları ,   Kellik    doktorları ,   Kellik   ilaçları isimleri ,   Kellika bitkisel çözüm ,    Kellik    bronşiale,   Kellik     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Kellik    bronşit nedir,    çocuklarda Kellik,m    Kellik   ve tedavisi ,   Kellik    atağı  , alerjik Kellik   neden olur,    Kellik    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Kellik   bronşit tedavisi,    sinirsel Kellik  Kellik   ölümcülmüdür ,    Kellik     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Kellik    tedavi merkezleri,    alerjik Kellik     belirtileri  nelerdir,   alerjik Kellik     nedenleri ,   Kellik     hastalığı geçermi ,   Kellik   sprey isimleri  ,    alarjik Kellik    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Kellik     belirtileri,     Kellik    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Kellik ,   Kellik    tedavisi  ,   alerjik Kellik   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Kellik      hastalığı,    Kellik      ve öksürük,    Kellik    ilaçları nelerdir,    Kellik     bronşit hastalığı,    Kellik     tedavi yöntemleri  ,  kronik Kellik      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Kellik    ,  Kellik      hastalığı için şifalı bitkiler,     Kellika    faydalı bitkiler,    Kellikın   tedavisi varmı ,    Kellik    bronşit ilaçları,      Kellik    tedavisi varmı ,     Kellik    başlangıcı tedavisi ,   Kellika kesin çözüm,    kronik Kellik     tedavisi ,   Kellik      krizi belirtileri,    Kellik      belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki Kellik     tedavisi,    Kellik     alerji testi  ,  Kellik    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Kellik    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Kellik     alerji nasıl tedavi edilir ,    Kellik     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Kellik   atak tedavisi ,  Kellik    ve belirtileri ,   Kellik     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Kellik    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Kellik   tedavisi ,   Kellik    öldürürmü ,    Kellik     çeşitleri,    Kellik     krizi tedavisi ,    Kellik    aşısı ,   alerjik Kellik   ilaçları ,   alerjik Kellik   bronşit,    Kellik    spreyleri , kellik    en iyi ilaç,  kellik iyi gelen ilaçlar,   kellik  krem merhem şampuanı,  kellik   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Kellik    bronşit ,   Kellik   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Kellik   bronşit ,   Kellik   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Kellik ,   Kellik   için bitkisel tedavi ,,    Kellik    geçermi,     Kellik   doğal tedavi ,   Kellik   tedavileri ,  

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder