gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla VERUCA VULGARİS

23 Mart 2013 Cumartesi 19:28
Bu haber 6474 kez okundu

Veruca vulgaris nedir? HPV virüsü tarafından oluşturulan cillte kabarık lezyonlardır. tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla VERUCA VULGARİS
 Veruca vulgaris  nedir?

HPV virüsü tarafından oluşturulan cillte kabarık lezyonlardır.  tedavi edilebilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

 

Veruca vulgaris resimleri

Aşağıdaki adresi tıklayarak veruca vulgaris resimleri görebilirsiniz.

RESİMLER

 

sünüzit nasıl bir hastalıktır?

Ciltte HPV birüsüne   bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Veruca vulgaris  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Veruca vulgaris  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Veruca vulgaris  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Veruca vulgaris  çeşitleri nelerdir.

 Eldeki siğiller, yüzdeki siğiller, genital bölge siğilleri, vajina siğiller vb

 

Veruca vulgaris  nedenleri nelerdir?

Siğiller her bünyeye giremez girse bile üreyemez. Deri bütünlüğünün bozulması (tırnak yiyen/yolan kişiler), bağışıklık sisteminin bozulması, yoğun stresi olanlar, sıkı diyet veya düzensiz/dengesiz beslenenlerde, aşırı çalışma ve yorgunluk halleri, çok eşli ve güvenlik önlemi olmaksızın cinsel temasta bulunanlarda, ortak havlu, bornoz kullananlarda, havuz, hamam, jakuziyi sık kullananlarda bulaşma riski yüksektir.. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Veruca vulgaris  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Veruca vulgaris gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Veruca vulgaris  belirtileri nelerdir?

Veruca vulgaris bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Veruca vulgaris  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir.

Yaygın siğiller/verruca vulgaris: Ellerde, parmaklarda ve tırnak çevresinde görülen bu tip siğiller çok yaygındır. Deri bütünlüğünün bozulduğu durumlarda (tırnak yeme/yolma, vb.) daha kolay çıkar. Çocuklarda sık görülür.

Etek siğilleri/genital warts/kondiloma: Erişkinlerde daha sık görülür ve yaşam kalitesini etkiler. Farklı büyüklük ve sayıda olabilir. Genital organların dışında ve bayanlarda vajen, servix gibi iç kısımlarda da olabilir. Çok eşli ve güvenlik önlemi olmadan cinsel temasta bulunanlarda rastlanır. Bu tip, özellikle bayanlarda servixi (rahim ağzını) uzun süre tedavi edilmezse kansere neden olabilir..

Veruca vulgaris  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Veruca vulgaris   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Veruca vulgaris  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Veruca vulgaris  tanısı nasıl konulur?

Veruca vulgaris   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Veruca vulgaris  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Klinik ve muayene gibi  tanı yöntemleri Veruca vulgaris   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Veruca vulgaris   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Veruca vulgaris  tedavisi nasıl olur ? . Veruca vulgaris   tedavisi nedir? .veruca vulgaris çözüm?

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Veruca vulgaris   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. 

TEDAVİ:

Tüm siğillerin tedavisinde en çok uygulanan ve başarılı olan yöntem lezyonun yakılması (koter)ya da dondurulma(kriyoterapi) işlemidir. Lazer cerrahisi de siğillerde başarı ile uygulanmaktadır.

Medikal tedavi: VERRUTOL SOLÜSYON  (salisilik asit +flurourasil) kullanılabilir.

                    Doz:  S: 3X1  (tam düzelinceye kadar. Normal cilde temas ettirmeden sadece siğilin üstüne sürülür).

 

** Genital siğiller çok fazlaysa bağışıklık sistemini uyaran kremler  kullanılmaktadır.

** Bayanlarda genital siğillerden korunmak için GARDASİL denilen aşı yapılabilir.

** Genital siğillerin pek çoğu iyi huylu  HPV Tip 6 ve Tip 11'dir.

** Rahim ağzı kanser ve kanser öncüsü durumların % 70'inden HPV Tip 16 ve 18 sorumludur. Bu nedenle 35 yaş üstü bayanlarda düzenli Pap Smear testi yapılmalıdır.

Veruca vulgaris   geç tedavi edilirse Veruca vulgaris olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Veruca vulgaris   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

 

Veruca vulgaris aşısı

** Bayanlarda genital siğillerden korunmak için GARDASİL denilen aşı yapılabilir.

** Genital siğillerin pek çoğu iyi huylu  HPV Tip 6 ve Tip 11'dir.

 

  veruca vulgaris reçetesi

 

TANI: Elde siğil (verruka vulgaris)

RP1: VERRUTOL ® SOLÜSYON  DIB BİR

                         S: 3X1  (Tam düzelinceye kadar. Normal cilde temas ettirmeden sadece siğilin üstüne sürülür).

                                          

**Tüm siğillerin tedavisinde en çok uygulanan, en hızlı ve başarılı olan yöntem lezyonun yakılması ( koter)ya da dondurulma (kriyoterapi) işlemidir.

Bu Veruca vulgaris   reçete örneği hekimler için yazılmış basit bir reçete örneğidir. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Veruca vulgaris  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

 

VERUCA VULGARİS   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Veruca vulgaris  kimlerde sık görülür?

Genelde  Veruca vulgaris  çocuk ve yetişkinlerde  Deri bütünlüğünün bozulması (tırnak yiyen/yolan kişiler), bağışıklık sisteminin bozulması, yoğun stresi olanlar, sıkı diyet veya düzensiz/dengesiz beslenenlerde, aşırı çalışma ve yorgunluk halleri, çok eşli ve güvenlik önlemi olmaksızın cinsel temasta bulunanlarda, ortak havlu, bornoz kullananlarda, havuz, hamam, jakuziyi sık kullanma  gibi  durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Veruca vulgaris   görülebilir. Ama Veruca vulgaris  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde  Veruca vulgaris   görülür mü ?

Veruca vulgaris  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Veruca vulgaris   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzer. Sadece Veruca vulgaris   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Veruca vulgaris   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır. Çocuklarda görülen Veruca vulgaris   genelde daha hafif seyreder ve zamanla tam düzelebilir.

 

Veruca vulgaris   nasıl oluşur ?

HPV virüsün Ciltte kabarma sonucu Veruca vulgaris  oluşur. Veruca vulgaris   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Veruca vulgaris  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Veruca vulgaris    için  korunmak korunma yolları?

Veruca vulgaris  gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler iyi ve dengeli beslenmelidirler, çevre temizliğine, kullanılan suya ve bireysel saç temizliklerine temizliklerine azami dikkat etmeliler,   gereğinde sağlıkları için aralıklı olarak doktor kontrolüne gitmelidirler. Eğer ailede  Veruca vulgaris    benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi Veruca vulgaris   için bir kat daha artmaktadır.

 

Veruca vulgaris  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Veruca vulgaris geliştiği için  genelde Veruca vulgaris   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Veruca vulgaris  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Veruca vulgaris   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

Veruca vulgaris  ilaçları

Tüm siğillerin tedavisinde en çok uygulanan ve başarılı olan yöntem lezyonun yakılması (koter)ya da dondurulma(kriyoterapi) işlemidir. Lazer cerrahisi de siğillerde başarı ile uygulanmaktadır. Tabi ki bunun dışında da Veruca vulgaris   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Veruca vulgaris şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Veruca vulgaris   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Veruca vulgaris  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Veruca vulgaris   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

Veruca vulgaris ilaçsız doğal tedavisi?

Veruca vulgaris duası,

 

Veruca vulgaris  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Veruca vulgaris    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Veruca vulgaris   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Veruca vulgaris   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Gebelikte   Veruca vulgaris

Veruca vulgaris   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Veruca vulgaris   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Veruca vulgaris   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Veruca vulgaris  bulaşıcı mıdır.

Evet veruca vulgaris bulaşıcıdır. Deri bütünlüğünün bozulması (tırnak yiyen/yolan kişiler), bağışıklık sisteminin bozulması, yoğun stresi olanlar, sıkı diyet veya düzensiz/dengesiz beslenenlerde, aşırı çalışma ve yorgunluk halleri, çok eşli ve güvenlik önlemi olmaksızın cinsel temasta bulunanlarda, ortak havlu, bornoz kullananlarda, havuz, hamam, jakuziyi sık kullananlarda bulaşma riski yüksektir.

 

Bitkisel Veruca vulgaris  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Veruca vulgaris  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Veruca vulgaris tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Veruca vulgaris  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Veruca vulgaris   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Veruca vulgaris   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Veruca vulgaris    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Veruca vulgaris    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Veruca vulgaris     tedavisi, Düşük   Veruca vulgarisin tedavisi,       Veruca vulgaris aku,t  alerjik   alerji Veruca vulgaris,  Ameliyatları  Veruca vulgaris   alerji.   Veruca vulgaris      tedavi,   Veruca vulgaris  alerjisi,   allerjik Veruca vulgaris,     alerjık Veruca vulgaris Ameliyatı,     Veruca vulgaris    hastalıgı,      Veruca vulgaris    hastalıkları,    Veruca vulgaris   nedır,,     Veruca vulgaris      ilaci,   kronik Veruca vulgaris,     Veruca vulgaris  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Veruca vulgaris   ilaclari,    Veruca vulgaris     tedavisi ilaçları,    Veruca vulgaris    bitkisel,    yenidoğanlarda Veruca vulgaris,,,,  bebeklerde Veruca vulgaris,,    çocuklarda Veruca vulgaris,,      Veruca vulgaris bitkisel tedavi,    Veruca vulgaris      alerji tedavisi ,   alerji Veruca vulgaris     tedavisi,   çocuk Veruca vulgaris    ,   Veruca vulgaris     çocuk,    Veruca vulgaris    krizi,    bebeklerde Veruca vulgaris,      Veruca vulgaris   bitkisel tedavisi,    kronik Veruca vulgaris    , Veruca vulgaris     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Veruca vulgaris    tedavisi,     Veruca vulgarisın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Veruca vulgaris  tedavisi ,      akut   Veruca vulgaris    alerjik belirtileri,     alerjik Veruca vulgaris     belirtileri,    çocuk Veruca vulgarisı,      alerjik Veruca vulgarisın belirtileri ,      akut    Veruca vulgaris     hastasi,   allerjik Veruca vulgaris      belirtileri,    Veruca vulgaris     hastalari,    Veruca vulgaris     alerji belirtileri,    alerji Veruca vulgaris      belirtileri ,   akut  Veruca vulgaris     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Veruca vulgaris ,    kronik Veruca vulgaris     çocukta,  Veruca vulgaris  Veruca vulgaris    şifalı bitki ,  Veruca vulgaris     bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    Veruca vulgaris     için şifalı bitkiler,    Veruca vulgaris    hastalığı tedavisi,    veruca vulgarise   iyi gelen bitkiler,    Veruca vulgaris     hastalığının tedavisi ,   Veruca vulgaris    hastanesi,       Veruca vulgaris    hastaligi nedir,    Veruca vulgaris     hastaligi belirtileri ,   Veruca vulgaris     bronşit belirtileri,    bronşit Veruca vulgaris    belirtileri,    Veruca vulgaris    hastaliginin belirtileri,    Veruca vulgaris    baslangici ,     çocuklarda Veruca vulgaris   tedavisi,    Veruca vulgaris    testi,    bebeklerde Veruca vulgaris   tedavisi,    Veruca vulgaris    makinası ,   Veruca vulgaris   öksürüğü  ,  kronik Veruca vulgaris,    alerjik Veruca vulgaris   nedir ,   Veruca vulgaris     belirtileri nelerdir,    kronik Veruca vulgaris,   Veruca vulgaris     alerjisi nedir,    bebeklerde Veruca vulgaris     belirtileri ,   Veruca vulgaris   testleri ,   ahmet maranki Veruca vulgaris  Veruca vulgaris   atakları ,   Veruca vulgaris    doktorları ,   Veruca vulgaris   ilaçları isimleri ,   Veruca vulgarisa bitkisel çözüm ,    Veruca vulgaris    bronşiale,   Veruca vulgaris     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Veruca vulgaris    bronşit nedir,    çocuklarda Veruca vulgaris,m    Veruca vulgaris   ve tedavisi ,   Veruca vulgaris    atağı  , alerjik Veruca vulgaris   neden olur,    Veruca vulgaris    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Veruca vulgaris   bronşit tedavisi,    sinirsel Veruca vulgaris  Veruca vulgaris   ölümcülmüdür ,    Veruca vulgaris     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Veruca vulgaris    tedavi merkezleri,    alerjik Veruca vulgaris     belirtileri  nelerdir,   alerjik Veruca vulgaris     nedenleri ,   Veruca vulgaris     hastalığı geçermi ,   Veruca vulgaris   sprey isimleri  ,    alarjik Veruca vulgaris    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Veruca vulgaris     belirtileri,     Veruca vulgaris    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Veruca vulgaris ,   Veruca vulgaris    tedavisi  ,   alerjik Veruca vulgaris   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Veruca vulgaris      hastalığı,    Veruca vulgaris      ve öksürük,    Veruca vulgaris    ilaçları nelerdir,    Veruca vulgaris     bronşit hastalığı,    Veruca vulgaris     tedavi yöntemleri  ,  kronik Veruca vulgaris      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Veruca vulgaris    ,  Veruca vulgaris      hastalığı için şifalı bitkiler,     Veruca vulgarisa    faydalı bitkiler,    Veruca vulgarisın   tedavisi varmı ,    Veruca vulgaris    bronşit ilaçları,      Veruca vulgaris    tedavisi varmı ,     Veruca vulgaris    başlangıcı tedavisi ,   Veruca vulgarisa kesin çözüm,    kronik Veruca vulgaris     tedavisi ,   Veruca vulgaris      krizi belirtileri,    Veruca vulgaris      belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki Veruca vulgaris     tedavisi,    Veruca vulgaris     alerji testi  ,  Veruca vulgaris    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Veruca vulgaris    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Veruca vulgaris     alerji nasıl tedavi edilir ,    Veruca vulgaris     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Veruca vulgaris   atak tedavisi ,  Veruca vulgaris    ve belirtileri ,   Veruca vulgaris     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Veruca vulgaris    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Veruca vulgaris   tedavisi ,   Veruca vulgaris    öldürürmü ,    Veruca vulgaris     çeşitleri,    Veruca vulgaris     krizi tedavisi ,    Veruca vulgaris    aşısı ,   alerjik Veruca vulgaris   ilaçları ,   alerjik Veruca vulgaris   bronşit,    Veruca vulgaris    spreyleri ,   bebeklerde Veruca vulgaris    bronşit ,   Veruca vulgaris   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Veruca vulgaris   bronşit ,   Veruca vulgaris   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Veruca vulgaris ,   Veruca vulgaris   için bitkisel tedavi ,,    Veruca vulgaris    geçermi,     Veruca vulgaris   doğal tedavi ,   Veruca vulgaris   tedavileri ,  

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder