gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla ŞİŞMANLIK

13 Nisan 2013 Cumartesi 00:48
Bu haber 2533 kez okundu

Şişmanlık nedir? Şişmanlık kısacası vücutta aşırı beslenmeye bağlı olarak aşırı yağ birikmesi olarak tanımlanır .

Sorularla  ŞİŞMANLIK

Sorularla

ŞİŞMANLIK

 

Şişmanlık  nedir?

Şişmanlık    kısacası   vücutta aşırı beslenmeye bağlı olarak aşırı yağ birikmesi  olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle  bir yada   birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan   çeşitli  nedenler  nedeniyle  gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen  dünyada en sık rastlanılan  hastalıktır.

 

Şişmanlık resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri, görselleri)

Şişmanlık resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

RESİMLER

 

Şişmanlık  nasıl bir hastalıktır?

Şişmanlık   vücutta aşırı  yağ birikmesine    bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Şişmanlık  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Şişmanlık  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Şişmanlık  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Şişmanlık  nedenleri nelerdir?

Şişmanlık  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu  ve özellikle aşırı, dengesiz beslenme gibi nedenler Şişmanlık  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Şişmanlık  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Şişmanlık gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Şişmanlık  belirtileri nelerdir?

Şişmanlık bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Şişmanlık  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler   beden kitle indeksinin artması gibi belirtilerdir.   Şişmanlık  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Şişmanlık   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Şişmanlık  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Şişmanlık  tanısı nasıl konulur?

Beden  kitle indeksleri  vücut ölçü testleri gibi  tanı yöntemleri Şişmanlık   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir.  

 

Şişmanlık   tedavisi nasıl olur ? .

Lütfen ŞİŞMANLIK VE OZEZİTE SAYFASINA BAKINIZ.

Şişmanlık   Ameliyatı ne zaman yapılır ?

Şişmanlık  tedavisinde Şişmanlık ameliyatları   kullanılan tedavilerden biridir. Genelde  ilaç, diyet  tedavisinin ve  diğer tedavilerin yeterice fayda vermediği durumlarda  Şişmanlık    ameliyatı yapılır.  Şişmanlık   ameliyatı yapılacaksa tecrübeli hekimler tarafından yapılmalıdır..  çünkü Şişmanlık    ameliyatlarında  gerek hekime bağlı olarak gerekse hekimden bağımsız olsun çeşitli komplikasyonlar görülebilir.  Eğer hekiminiz Şişmanlık   ameliyat tavsiye ediyorsa mutlaka o branşın uzmanı başka hekimlere danıştıktan sonra   Şişmanlık ameliyatı olunması daha uygundur.

Şişmanlık   Ameliyatı videosu 

 

ŞİŞMANLIK   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

 

 

 

Obezite ve Diyabet

 

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Şişmanlık  kimlerde sık görülür?

Genelde  Şişmanlık  çocuk ve yetişkinlerde  genetik ve hatalı beslenme alışkanlıkları gibi    durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Şişmanlık   görülebilir. Ama Şişmanlık  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde Şişmanlık   görülür mü ?

Şişmanlık  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Şişmanlık   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzerlik gösterdiği gibi bazen çok farklılıkta gösterebilir.. Sadece Şişmanlık   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Şişmanlık   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır.

 

 

Şişmanlık    için  korunma yolları?

Şişmanlık  gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler iyi ve dengeli beslenmelidirler,  , gereğinde sağlıkları için aralıklı olarak doktor kontrolüne gitmelidirler. Eğer ailede  Şişmanlık    benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi Şişmanlık   için bir kat daha artmaktadır.

 

Şişmanlık  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Şişmanlık geliştiği için  genelde Şişmanlık   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Şişmanlık  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Şişmanlık   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

 

Şişmanlık  ilaçları

Yağ emilimini azaltan  ilaçlar  gibi ilaçlar Şişmanlık  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Şişmanlık   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç ve diyet vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Şişmanlık şikayetlerinde kurtulabilirler.

Şişmanlık ilaçsız doğal tedavisi?

Şişmanlık  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Şişmanlık    için diyetsiz  tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Şişmanlık   için temel tedavinin diyet  tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Şişmanlık   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

  

Gebelikte   Şişmanlık

Şişmanlık   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Şişmanlık   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Şişmanlık   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak tedaviler tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Şişmanlık  bulaşıcı mıdır. Şişmanlık nasıl bulaşır ?

Hayır Şişmanlık.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

Bitkisel Şişmanlık  tedavisi nedir ?

Şişmanlık  tedavisi için şifalı bitkiler nelerdir?

Şişmanlık tedavisi için alternatif tedaviler  nelerdir?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Şişmanlık  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Şişmanlık tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Şişmanlık  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Şişmanlık   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Şişmanlık   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Şişmanlık    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Şişmanlık    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com 

Anahtar kelimeler: Şişmanlık     tedavisi, Düşük   Şişmanlıkin tedavisi,       Şişmanlık aku,t  alerjik   alerji Şişmanlık,  Ameliyatları  Şişmanlık   alerji.   Şişmanlık      tedavi,   Şişmanlık  alerjisi,   allerjik Şişmanlık,     alerjık Şişmanlık Ameliyatı,     Şişmanlık    hastalıgı,      Şişmanlık    hastalıkları, Şişmanlık ne iyi gelir. Şişmanlık kesin çözüm,  Şişmanlık nasıl düzelir,    Şişmanlık   nasıl gelişir.   Şişmanlık   nedır,,     Şişmanlık      ilaci,   kronik Şişmanlık Şişmanlık   başlangıcı tedavisi   Şişmanlıka kesin çözüm, ,    Şişmanlık  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Şişmanlık   ilaclari,    Şişmanlık     tedavisi ilaçları,    Şişmanlık    bitkisel,    yenidoğanlarda Şişmanlık,  Şişmanlık   tedavisi ,Şişmanlık    hastalığı duası, Şişmanlık   duası,,,,  bebeklerde Şişmanlık,,    çocuklarda Şişmanlık,,      Şişmanlık bitkisel tedavi,    Şişmanlık      alerji tedavisi ,   alerji Şişmanlık     tedavisi,   çocuk Şişmanlık    ,   Şişmanlık     çocuk,    Şişmanlık    krizi,    bebeklerde Şişmanlık,      Şişmanlık   bitkisel tedavisi,    kronik Şişmanlık    , Şişmanlık     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Şişmanlık    tedavisi,     Şişmanlıkın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Şişmanlık  tedavisi ,      akut   Şişmanlık    alerjik belirtileri,     alerjik Şişmanlık     belirtileri,    çocuk Şişmanlıkı,      alerjik Şişmanlıkın belirtileri ,      akut    Şişmanlık     hastasi,   allerjik Şişmanlık      belirtileri,    Şişmanlık     hastalari,    Şişmanlık     alerji belirtileri,    alerji Şişmanlık      belirtileri ,   akut  Şişmanlık     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Şişmanlık ,    kronik Şişmanlık     çocukta,  Şişmanlık  Şişmanlık    şifalı bitki ,  Şişmanlık     astimin belirtileri,,    Şişmanlık     için şifalı bitkiler,    Şişmanlık    hastalığı tedavisi,    Şişmanlıke   iyi gelen bitkiler,    Şişmanlık     hastalığının tedavisi ,   Şişmanlık    hastanesi,       Şişmanlık    hastaligi nedir,    Şişmanlık     hastaligi belirtileri ,   Şişmanlık     bronşit belirtileri,    bronşit Şişmanlık    belirtileri,    Şişmanlık    hastaliginin belirtileri,    Şişmanlık    baslangici ,     çocuklarda Şişmanlık   tedavisi,    Şişmanlık    testi,    bebeklerde Şişmanlık   tedavisi,    Şişmanlık    makinası ,   Şişmanlık   öksürüğü  ,  kronik Şişmanlık,    alerjik Şişmanlık   nedir ,   Şişmanlık     belirtileri nelerdir,    kronik Şişmanlık,   Şişmanlık     alerjisi nedir,    bebeklerde Şişmanlık     belirtileri ,   Şişmanlık   testleri ,   ahmet maranki Şişmanlık  Şişmanlık   atakları ,   Şişmanlık    doktorları ,   Şişmanlık   ilaçları isimleri ,   Şişmanlıka bitkisel çözüm ,    Şişmanlık    bronşiale,   Şişmanlık     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Şişmanlık   nedir,    çocuklarda Şişmanlık,m    Şişmanlık   ve tedavisi ,   Şişmanlık    atağı  , alerjik Şişmanlık   neden olur,    Şişmanlık    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Şişmanlık   bronşit tedavisi,    sinirsel Şişmanlık  Şişmanlık   ölümcülmüdür ,    Şişmanlık     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Şişmanlık    tedavi merkezleri,    alerjik Şişmanlık     belirtileri  nelerdir,   alerjik Şişmanlık     nedenleri ,   Şişmanlık     hastalığı geçermi ,   Şişmanlık   sprey isimleri  ,    alarjik Şişmanlık    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Şişmanlık     belirtileri,     Şişmanlık    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Şişmanlık ,   Şişmanlık    tedavisi  ,   alerjik Şişmanlık   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Şişmanlık      hastalığı,    Şişmanlık      ve öksürük,    Şişmanlık    ilaçları nelerdir,    Şişmanlık     bronşit hastalığı,    Şişmanlık     tedavi yöntemleri  ,  kronik Şişmanlık      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Şişmanlık    ,  Şişmanlık      hastalığı için şifalı bitkiler,     Şişmanlıka    faydalı bitkiler,    Şişmanlıkın   tedavisi varmı ,    Şişmanlık    bronşit ilaçları,      Şişmanlık    tedavisi varmı ,     Şişmanlık    başlangıcı tedavisi ,   Şişmanlıka kesin çözüm,    kronik Şişmanlık     tedavisi ,   Şişmanlık      krizi belirtileri,    Şişmanlık      belirtileri ve tedavisi  ,  ahmet maranki Şişmanlık     tedavisi,    Şişmanlık     alerji testi  ,  Şişmanlık    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Şişmanlık    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Şişmanlık     alerji nasıl tedavi edilir ,    Şişmanlık     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Şişmanlık   atak tedavisi ,  Şişmanlık    ve belirtileri ,   Şişmanlık     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Şişmanlık    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Şişmanlık   tedavisi ,  Şişmanlık ilk yardım ,    Şişmanlık    öldürürmü ,    Şişmanlık     çeşitleri,    Şişmanlık     krizi tedavisi ,    Şişmanlık    aşısı ,   alerjik Şişmanlık   ilaçları ,   alerjik Şişmanlık   bronşit,    Şişmanlık    spreyleri , Şişmanlık    en iyi ilaç,  Şişmanlık iyi gelen ilaçlar,   Şişmanlık  krem merhem şampuanı,  Şişmanlık   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Şişmanlık    bronşit ,   Şişmanlık   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Şişmanlık   bronşit ,   Şişmanlık   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Şişmanlık ,   Şişmanlık   için bitkisel tedavi ,,    Şişmanlık    geçermi,     Şişmanlık   doğal tedavi ,   Şişmanlık   tedavileri ,  Şişmanlık son gelişmeler

 

 

 

Yorum Gönder