gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Bebeğinizi kucağa alıştırmaktan korkmayın

15 Nisan 2016 Cuma 00:01
Bu haber 579 kez okundu

Bebeğinizi kucağa alıştırmaktan korkmayın

Bebeğinizi kucağa alıştırmaktan korkmayın
 Yaşam Bankası tarafından Happy Nest  ev sahipliğinde düzenlenen ‘Doğuma Hazırlık’ etkinliğine katılan ve anne adayları ile doğum öncesi ve doğum sürecinde rahatlamalarını sağlayacak nefes egzersizlerini paylaşan Öner, bu süreçte anne kadar babaya da görev düştüğüne dikkat çekti. 

Bebeğin doğumla birlikte anne karnında küçücük bir yerden boşluğa düştüğünü vurgulayan Öner, “Bu sırada bebek annenin teninin kokusuna, babanın sesine ihtiyaç duyuyor. Onlarla temas etmek istiyor. Bebekler bundan mahrum bırakılmamalı” dedi. 

Yalancı doğum sancısına dikkat!

Doğum öncesi yapılan nefes egzersizlerinin rahat bir doğum için büyük önem taşıdığını vurgulayan Hamile Koçu Ayşe Öner, hamilelere şu tavsiyelerde bulundu: “Bazı sancılar doğum sancılarına çok benzer ancak değildir, sakin olun. Doğumun başladığını hissettiren en önemli belirtilerden biri annenin rahat nefes almasıdır. Stres yapmayın, bebeğinize bunu yansıtmayın. Doğum zamanı mahremiyet oluşturun ve doğumun aktif zamanında hareketli olun…”

Kordon kanının önemi!

Anne adayları ve eşleriyle buluşan Hamile Koçu Ayşe Öner, etkinliğin sonunda kordon kanının saklanmasının önemini vurguladığı konuşmasında, kordon kanının geleceğin sağlık teminatı olduğunu ailelere hatırlattı. Öner, kordon kanı bankacılığı ile ilgili soruları cevaplaması için sözü Yaşam Bankası Satış ve Pazarlama Müdürü Serdar Burku’ya bıraktı.

Kaynak:aksam.com.tr

Yorum Gönder