gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Yaşlanmak istemiyorsanız sırt üstü yatın

02 Mart 2016 Çarşamba 15:24
Bu haber 629 kez okundu

Yaşlanmak istemiyorsanız sırt üstü yatın

Yaşlanmak istemiyorsanız sırt üstü yatın
 Herkesin yaşlandığını fakat bunu naif bir şekilde yaşamanın mümkün olduğunu ifade eden Op. Dr. Bülent Cihantimur, "Herkes yaşının iyisi olabilir. Bunun için öncelikli olarak her zaman tedbirli olmak, dikkat etmek, kırışıklıklar oluşmadan önlemler almak gerekiyor. Eğer günlük yaşantınız içerisinde bedeninize ve yüzünüze ufak tefek yaşlanma karşıtı davranışlar eklerseniz, bunu başarmanız mümkün. Söz gelimi, her şeyden evvel sırt üstü yatın. Genellikle yüzüstü yatmayı severiz fakat yüzüstü yatış pozisyonu, özellikle yüzün yerçekimine boyun eğmesi demek. Günde ortalama 7-8 saat uyuduğumuzu düşünürsek, sırt üstü yatmayı alışkanlık haline getirirseniz, cildinizdeki kırışıklıkların oluşmasını da bir nebze engellemiş olursunuz. Ayrıca yatılan odanın karanlık olmasına ve elektronik herhangi bir cihazın da odada bulunmamasına dikkat edin" diye konuştu. 

KIRIŞIKLIKLAR BAŞLAMADAN TEDBİR ALIN 
"Yaşlanma aslında 25 yaşından itibaren başlıyor. Biz bunu belki göremiyoruz ama kemikler yavaş da olsa erimeye, kaslar form kaybetmeye ve en önemlisi kolajen üretimi azalmaya başlıyor. Zaten bu sebeple formülasyonu bana ait olan Örümcek Ağı kreminin 25 yaş üstünde başlanmasının fayda sağlayacağını söylüyorum. Eğer mevcut kolajen yapınızı her zaman kaliteli tutarsanız, spor, su içimi, dengeli beslenme ve uyku düzenini bozmadan yaşamınıza devam ederseniz, bedeninize en büyük hediyeyi vermiş oluyorsunuz" açıklamasında bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, Örümcek Ağı kreminin mevcut kolajeni kaliteli hale getirdiğini de vurguladı. 
"YAŞLANMAYI REDDET" 
"Türkiye'de yapılan en büyük yanlış henüz yaşım genç, cildime herhangi bir şey yaptırmama gerek yok algısıdır. Nasıl hastalanmamak için elimizden gelen gayreti gösteriyor, dikkat ediyorsak, burada da aynısı geçerli. Yaşlanmamak için, yaşının iyisi olmak için dikkat etmelisiniz. 30'lu yaşların en büyük yardımcısı botoks, medikal dolgu ve Örümcek Ağı estetiği uygulamalarıdır. Bu 3 yardımcı, oluşmadan, kırışmadan yaşınızı dengelemenizi sağlar. Cildinizi bir kağıt gibi düşünün, buruştuktan sonra açmak zordur, o sebeple her zaman pürüzsüz kalabilmek için evde kendiniz az evvel saydıklarımı yapın ve bazı noktalarda da biz estetik cerrahlardan yardım almayı ihmal etmeyin" diyen Cihantimur, yeni çıkan Yaşlanmayı Reddet isimli kitabında bu anlattıklarını daha geniş perspektifte ele aldığını da sözlerine ekledi. 

Kaynak:aksam.com.tr

Yorum Gönder