gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

sorularla BENLER

18 Mart 2013 Pazartesi 16:35
Bu haber 7338 kez okundu

Benler nedir? Benler kısacası ciltteki melanosit denilen hücrelerin çoğalmasına bağlı olarak gelişen cillten farklı renkte genelde açık kahve rengiden siyaha kadar farklı renklerde olabilen bazen mavi kırmızı gibi renklerde de olabilen cilt lezyonları olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle bir yada birden çok vucut cildinde bulunabilen , hastalarda büyük fiziki ve ruhsal rahatsızlığa neden olan çeşitli nedenler nedeniyle gelişen ,kişiden kişiye farklı renk, şekil, bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

sorularla  BENLER
 Benler  nedir?

Benler    kısacası ciltteki melanosit denilen hücrelerin çoğalmasına bağlı olarak gelişen cillten farklı renkte genelde açık kahve rengiden siyaha kadar farklı renklerde olabilen bazen mavi kırmızı gibi renklerde de olabilen cilt lezyonları  olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle  bir yada   birden çok vucut cildinde bulunabilen , hastalarda büyük fiziki ve ruhsal  rahatsızlığa neden olan   çeşitli  nedenler  nedeniyle  gelişen ,kişiden kişiye farklı renk, şekil,  bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

 

Benler resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri)

Benler resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.
Resimler için burayı tıklayınız


Benler  nasıl bir hastalıktır?

Benler  doğuştan yada sonradan ortaya çıkabilen ciltteki renk değişikliğine   bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Benler  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Benler  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Benler  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Benler  çeşitleri nelerdir.

Et benleri

Genelde yaşlılarda görülen benlerdir cilltten kabarık benlerdir. Çok nadirde olsa bazen kansere dönüşebilirler.


Et b
enleri resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri)

Resimler için burayı tıklayınız

Kahverengi benler

Benler değişik renkte olabilir. Bunlar genelde açık kahverengiden koyu siyaha kadar değişebilir. Kahverengi renkli benlere . Kahverengi benler  denir.  Aynı şekilde  çok küçük nokta tarzı kadar küçük yada gövdeyi kaplayacak kadar büyük  benler olabilir.

 

Siyah benler

Benler değişik renkte olabilir. Bunlar genelde açık kahverengiden koyu siyaha kadar değişebilir. Siyah renkli benlere . Siyah benler  denir.  Aynı şekilde  çok küçük nokta tarzı kadar küçük yada gövdeyi kaplayacak kadar büyük  benler olabilir.

 

Mavi benler

Benler değişik renkte olabilir. Bunlar genelde açık kahverengiden koyu siyaha kadar değişebilir. Mavi renkli benlere . Mavi benler  denir.  Aynı şekilde  çok küçük nokta tarzı kadar küçük yada gövdeyi kaplayacak kadar büyük  benler olabilir.

 

Kırmızı benler

Benler değişik renkte olabilir. Bunlar genelde açık kahverengiden koyu siyaha kadar değişebilir. Kırmızı renkli benlere . Kırmızı. benler  denir.  Aynı şekilde  çok küçük nokta tarzı kadar küçük yada gövdeyi kaplayacak kadar büyük  benler olabilir.

 

Büyük benler benler

Benler genelde büyümezler. Büyüyen benler bazen kanserin habercisi olabilir.

 

Küçük  benler (çil)

Benler vücudun hemen tüm bölgelerinde değişik bolarda ve renkte ortaya çıkabilirler çok  küçük boydaki benlere  küçük  benler   denir.

 

Yüzdeki benler

Benler vücudun hemen tüm bölgelerinde değişik bolarda ve renkte ortaya çıkabilirler yüz  bölgesinde görülen benlere   yüz  benler   denir.

 

Ciltteki benler

Benler vücudun hemen tüm bölgelerinde değişik bolarda ve renkte ortaya çıkabilirler cilt  bölgesinse görülen benlere   cilt  benler   denir.

 

Tehlikeli benler

Tehlikeli benler genelde kansere dönüşebilen benlerdir. Bular genelde şekilsiz, değişik renkleri içeren , bazen kanayan benlerdir.

Sonradan çıkan benler

Benler douştan görülebileceği gibi sonradanda çıkabilirler . doğuştan olmayıp sonradan çıkan benlere sonradan çıkan benler denir.

 

Sonradan oluşan benler

Benler douştan görülebileceği gibi sonradanda oluşabilirler. doğuştan olmayıp sonradan çıkan benlere sonradan oluşan  benler denir.

 

Kanserli benler

Benin üzerinden kanser gelişmişse buna kanserli benler deni. Genelde bir kaç renk içerirler, şekilleri düzensizdir, bazen kanayabilirler. beniniz büyümeye, renginde koyulaşma ve yüzey dokusundaki değişiklikler,beninizin yanında küçük satellit bencikler, ağrı, kanama ve kaşıntı olması endişe vericidir.


Kanayan benler

Benler bazen kanayabilir. Kanama bazen kanser belirtisi olabilir.

 

Doğuştan benler

Benler bazen doğuştan beri görülebilir . bu benlere doğuştan benler denir.

Kıllı benler

Benler vücudun hemen tüm bölgelerinde değişik bolarda ve renkte ortaya çıkabilirler . üzerinde kıl olan benlere kıllı benler denir. 

 

Nokta benler

Benler vücudun hemen tüm bölgelerinde değişik bolarda ve renkte ortaya çıkabilirler çok nokta  boydaki benlere  nokta benler   denir.

 

Büyük benler

Benler vücudun hemen tüm bölgelerinde değişik bolarda ve renkte ortaya çıkabilirler çok  büyük boydaki benlere  büyük   benler   denir.

 

Surattaki benler

Benler vücudun hemen tüm bölgelerinde değişik bolarda ve renkte ortaya çıkabilirler yüz  bölgesinde görülen benlere   yüz  benler   denir.

 

Kafada çıkan benler

Benler vücudun hemen tüm bölgelerinde değişik bolarda ve renkte ortaya çıkabilirler kafa bölgesinde görülen benlere  kafa  benler   denir.

 

Beyaz benler

Benler vücudun hemen tüm bölgelerinde değişik bolarda ve renkte ortaya çıkabilirler beyaz renkte görülen benlere   beyaz  benler   denir.

 

Büyüyen benler

Benler bazen büyüyebilirler . büyüyen benler bir kanserin habercisi olabilir.

 

Melanositik benler

Melanositik benler normal benlerdir. Sadece benler için  kullanılan  başka bir  latince isimdir..

 

Becker benler

Becker benler normal benlerdir. Sadece benler için kullanılan  başka bir tür latince isimdir..

 

Displastik benler

Kanserleşme ihtimali daha yüksek olan şekilsiz benler için kullanılan bir isindir.

 

Benler aldırma

Benleri aldırmanı bir çok çeşidi vardır. Lazer, ameliyat gibi yöntemler en sık kullanılan yöntemlerdir.

 

İntradermal nevüs nedir

Derinin içine yerleşmiş benlere verilen isimdir.

 

Benler  nedenleri nelerdir?

Benler  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, doğuştan, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu  gibi  nedenler Benler  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Benler  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Benler gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Benler  belirtileri nelerdir?

Benler bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Benler  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler   ciltte renk değişikliği, kabarıklık, kıllanma gibi belirtilerdir.   Benler  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Benler   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Benler  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Benler  tanısı nasıl konulur?

Benler   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Benler  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Fizik muayene ve patoloji gibi  tanı yöntemleri Benler   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Benler   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Benler   tedavisi nasıl olur ? . Benler   tedavisi nedir? . Benler  ne iyi gelir ? Benler  nasıl geçer ?

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Benler   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. Kısacası  ameliyat lazer gibi  tedaviler en sık tercih edilen tedavilerdir.

 

Benler  geç tedavi edilirse Benleri olan kişide bazen cilt kanserleri gibi  ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Buda hemkozmetik açıdan hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Benler   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  Benler  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta Benler  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz Benler    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  Benler için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

 

Benler   reçetesi

Benler   reçetesi için yasal Uyarı: Unutmayın  Benler   reçetesi   tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan eczacı sağlık personeli dahil diğer kişilerin  Benler reçetesi yazarak  ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Aynı şekilde  Benler     için  bir hasta başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Çünkü reçete hastanın kendisine özeldir. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz hekim tarafından yazılmış  Benler reçetesi   yoksa   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın.  Zaten Benler    için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

.

Bu Benler   reçete örnekleri sadece hekimler için yazılmış basit bir reçete örnekleridir.. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları , yan etkileri  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Benler  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

Benler   Ameliyatı ne zaman yapılır ?

Benler  tedavisinde Benler ameliyatları   kullanılan tedavilerden biridir. Genelde  ilaç tedavisinin ve  diğer tedavilerin yeterice fayda vermediği durumlarda  Benler    ameliyatı yapılır.  Benler   ameliyatı yapılacaksa tecrübeli hekimler tarafından yapılmalıdır..  çünkü Benler    ameliyatlarında  gerek hekime bağlı olarak gerekse hekimden bağımsız olsun çeşitli komplikasyonlar görülebilir.  Eğer hekiminiz Benler   ameliyat tavsiye ediyorsa mutlaka o branşın uzmanı başka hekimlere danıştıktan sonra   Benler ameliyatı olunması daha uygundur.

Benler   Ameliyatı videosu

 

BENLER   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

 

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Benler  kimlerde sık görülür?

Genelde  Benler  çocuk ve yetişkinlerde   çeşitli   durumlara bağlı olarak sık görülür. Özellikle cilt rengi, özellikği ailede ben olması ben oluşum riskini arttırı.

 

Çocuklarda ve bebeklerde Benler   görülür mü ?

Benler  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Benler   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzerlik gösterdiği gibi bazen çok farklılıkta gösterebilir.. Sadece Benler   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Benler   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır.

Benler   nasıl oluşur ?

Cilden renk veren hücrelerin aşırı artmasına bağlı olarak Benler  oluşur. Benler   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Benler  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Benler  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Benler geliştiği için  genelde Benler   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Benler  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Benler   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

 

Benler  ilaçları

Lazer ve cerrahi  gibi tedaviler Benler  tedavisinde kullanılan bazı tedavilerdir.. Tabi ki bunun dışında da Benler   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Benler şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Benler ilaçsız doğal tedavisi?

Benler  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Benler    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Benler   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Benler   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Benler testleri

Benler   patoloji testleri tanı ve takibi  için kullanılır. En çok kullanılan Benler   testleri kan testleridir. Bunlar bazen Benler   olsa bile normal sonuçlar olabilir. O yüzden testler her zaman tam güvenilir değildir. Diğer muayene bulguları ve şikayetler önem kazanır.

 

Gebelikte   Benler

Benler   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Benler   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Benler   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak tedavi şekilleri  tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Benler  bulaşıcı mıdır. Benler nasıl bulaşır ?

Hayır Benler.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

 

Bitkisel Benler  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Benler  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Benler tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Benler  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Benler   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Benler   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Benler    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Benler    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Benler     tedavisi, Düşük   Benlerin tedavisi,       Benler aku,t  alerjik   alerji Benler,  Ameliyatları  Benler   alerji.   Benler      tedavi,   Benler  alerjisi,   allerjik Benler,     alerjık Benler Ameliyatı,     Benler    hastalıgı,      Benler    hastalıkları, Benler ne iyi gelir. Benler kesin çözüm,  Benler nasıl düzelir,    Benler   nasıl gelişir.   Benler   nedır,,     Benler      ilaci,   kronik Benler Benler   başlangıcı tedavisi   Benlera kesin çözüm, ,    Benler  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Benler   ilaclari,    Benler     tedavisi ilaçları,    Benler    bitkisel,    yenidoğanlarda Benler,  Benler   tedavisi ,Benler    hastalığı duası, Benler   duası,,,,  bebeklerde Benler,,    çocuklarda Benler,,      Benler bitkisel tedavi,    Benler      alerji tedavisi ,   alerji Benler     tedavisi,   çocuk Benler    ,   Benler     çocuk,    Benler    krizi,    bebeklerde Benler,      Benler   bitkisel tedavisi,    kronik Benler    , Benler     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Benler    tedavisi,     Benlerın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Benler  tedavisi ,      akut   Benler    alerjik belirtileri,     alerjik Benler     belirtileri,    çocuk Benlerı,      alerjik Benlerın belirtileri ,      akut    Benler     hastasi,   allerjik Benler      belirtileri,    Benler     hastalari,    Benler     alerji belirtileri,    alerji Benler      belirtileri ,   akut  Benler     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Benler ,    kronik Benler     çocukta,  Benler  Benler    şifalı bitki ,  Benler     bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    Benler     için şifalı bitkiler,    Benler    hastalığı tedavisi,    Benlere   iyi gelen bitkiler,    Benler     hastalığının tedavisi ,   Benler    hastanesi,       Benler    hastaligi nedir,    Benler     hastaligi belirtileri ,   Benler     bronşit belirtileri,    bronşit Benler    belirtileri,    Benler    hastaliginin belirtileri,    Benler    baslangici ,     çocuklarda Benler   tedavisi,    Benler    testi,    bebeklerde Benler   tedavisi,    Benler    makinası ,   Benler   öksürüğü  ,  kronik Benler,    alerjik Benler   nedir ,   Benler     belirtileri nelerdir,    kronik Benler,   Benler     alerjisi nedir,    bebeklerde Benler     belirtileri ,   Benler   testleri ,   ahmet maranki Benler  Benler   atakları ,   Benler    doktorları ,   Benler   ilaçları isimleri ,   Benlera bitkisel çözüm ,    Benler    bronşiale,   Benler     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Benler    bronşit nedir,    çocuklarda Benler,m    Benler   ve tedavisi ,   Benler    atağı  , alerjik Benler   neden olur,    Benler    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Benler   bronşit tedavisi,    sinirsel Benler  Benler   ölümcülmüdür ,    Benler     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Benler    tedavi merkezleri,    alerjik Benler     belirtileri  nelerdir,   alerjik Benler     nedenleri ,   Benler     hastalığı geçermi ,   Benler   sprey isimleri  ,    alarjik Benler    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Benler     belirtileri,     Benler    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Benler ,   Benler    tedavisi  ,   alerjik Benler   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Benler      hastalığı,    Benler      ve öksürük,    Benler    ilaçları nelerdir,    Benler     bronşit hastalığı,    Benler     tedavi yöntemleri  ,  kronik Benler      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Benler    ,  Benler      hastalığı için şifalı bitkiler,     Benlera    faydalı bitkiler,    Benlerın   tedavisi varmı ,    Benler    bronşit ilaçları,      Benler    tedavisi varmı ,     Benler    başlangıcı tedavisi ,   Benlera kesin çözüm,    kronik Benler     tedavisi ,   Benler      krizi belirtileri,    Benler      belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki Benler     tedavisi,    Benler     alerji testi  ,  Benler    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Benler    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Benler     alerji nasıl tedavi edilir ,    Benler     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Benler   atak tedavisi ,  Benler    ve belirtileri ,   Benler     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Benler    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Benler   tedavisi ,  Benler ilk yardım ,    Benler    öldürürmü ,    Benler     çeşitleri,    Benler     krizi tedavisi ,    Benler    aşısı ,   alerjik Benler   ilaçları ,   alerjik Benler   bronşit,    Benler    spreyleri , Benler    en iyi ilaç,  Benler iyi gelen ilaçlar,   Benler  krem merhem şampuanı,  Benler   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Benler    bronşit ,   Benler   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Benler   bronşit ,   Benler   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Benler ,   Benler   için bitkisel tedavi ,,    Benler    geçermi,     Benler   doğal tedavi ,   Benler   tedavileri ,  

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder