gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla BİT

19 Mart 2013 Salı 09:57
Bu haber 3529 kez okundu

Bit nedir? Bit kısacası saç bitinin saçlara yerleşmesi olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle bir yada birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan çeşitli nedenler nedeniyle gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla  BİT
 Bit  nedir?

Bit    kısacası    saç bitinin saçlara yerleşmesi olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle  bir yada   birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan   çeşitli  nedenler  nedeniyle  gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

 

Bit resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri)

Bit resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

https://www.google.com.tr/search?q=headlouse&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=tr&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=uKyyUMGRC4HIhAeK3oCYBg&biw=1600&bih=724&sei=u6yyUJOvBI6RhQeU64B4

 

Bit  nasıl bir hastalıktır?

Bit   saç bitinin saçlara yerleşmesine    bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Bit  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Bit  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Bit  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Bit  nedenleri nelerdir?

Bit  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir.  Bit çok küçük sarı renkte 2-5 mm boyunda dış parazittir. Memelilerin ve insanların vücudunda kanlarını günde 2-3 kez emerek yaşarlar. . Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Bit  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Bit gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Bit  belirtileri nelerdir?

Bit bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Bit  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler   ve  Bitlenmeyi gösteren ilk ipucu sık sık kafa derisinin kaşınması    gibi belirtilerdir.   Bit  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Bit   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Bit  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Bit  tanısı nasıl konulur?

Bit   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Bit  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Saçlar çok dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Biti tespit etmek ve yayılmasını engellemek amacıyla, ensenin arka kısmındaki ve kulak arkasındaki saçlar dikkatle incelenmelidir. Bitler ışıktan kaçtıkları için, yalnızca saç kılına yapışmış küçük beyazımsı, oval yumurtaları (sirkeleri) görebilirsiniz. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Bit   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Bit   tedavisi nasıl olur ? . Bit   tedavisi nedir? . Bit  ne iyi gelir ? Bit  nasıl geçer ?

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Bit   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır.

Permetrin: KWELLADA  ŞAMPUAN (%5, 120ml)

           Kullanım: Yetişkin ve ay üstü kişilerde saçlar şampuanla iyice köpürtülür. 10 dk beklendikten sonra saçlar iyice yıkanır. Gerekirse ince bir tarakla saçlar taranabilir. Gerekirse 7-10 gün sonra tekrarlanabilir.

      Permetrin: KWELLADA  SAÇ KREMİ (60-120 ml)

                         ZALVOR® (10gr) SAÇ KREMİ

Yetişkin ve 2 yaş üstü kişilerde banyodan sonra havlu ile saçlar kurulandıktan sonra saç ve kafa derisini tamamen kaplayıncaya kadar sürülür. 10 dk beklendikten sonra saçlar iyice yıkanır. Bit   geç tedavi edilirse Bit olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Bit   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Bit   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  Bit  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta Bit  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz Bit    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  Bit için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz detaylı Bit  tedavisi  için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

 

Bit   reçetesi

Bit   reçetesi için yasal Uyarı: Unutmayın  Bit   reçetesi   tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan eczacı sağlık personeli dahil diğer kişilerin  Bit reçetesi yazarak  ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Aynı şekilde  Bit     için  bir hasta başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Çünkü reçete hastanın kendisine özeldir. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz hekim tarafından yazılmış  Bit reçetesi   yoksa   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın.  Zaten Bit    için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz Bit  örnek reçeteleri için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

Bu Bit   reçete örnekleri sadece hekimler için yazılmış basit bir reçete örnekleridir.. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları , yan etkileri  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Bit  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

 

BİT   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

 

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Bit  kimlerde sık görülür?

Genelde  Bit  çocuk ve yetişkinlerde  temiz olma gibi     durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Bit   görülebilir. Ama Bit  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde Bit   görülür mü ?

Bit  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Bit   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzerlik gösterdiği gibi bazen çok farklılıkta gösterebilir.. Sadece Bit   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Bit   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır.

Bit   nasıl oluşur ?

Saç bitinin saça yerleşmesine bağlı olarak  sonucu Bit  oluşur. Bit   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Bit  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Bit    için  korunma yolları?

Bit  gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler  , çevre temizliğine ve bireysel temizliklerine azami dikkat etmeliler,  , gereğinde sağlıkları için aralıklı olarak doktor kontrolüne gitmelidirler. Eğer ailede  Bit    benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi Bit   için bir kat daha artmaktadır.

 

Bit  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Bit geliştiği için  genelde Bit   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Bit  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Bit   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

Bit  ilaçları

Şampuan ve krem   gibi ilaçlar Bit  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Bit   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Bit şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Bit   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Bit  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Bit   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Bit  ilaçları nasıl kullanılır?

Bit  için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de Bit   için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. Yetişkin ve ay üstü kişilerde saçlar şampuanla iyice köpürtülür. 10 dk beklendikten sonra saçlar iyice yıkanır. Gerekirse ince bir tarakla saçlar taranabilir. Gerekirse 7-10 gün sonra tekrarlanabilir.

 

Bit ilaçsız doğal tedavisi?

Bit  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Bit    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Bit   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Bit   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Gebelikte   Bit

Bit   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Bit   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Bit   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Bit  bulaşıcı mıdır. Bit nasıl bulaşır ?

Evet bulaşıcıdır. Bitlenmiş kişilerden bulaşır

 

Bitkisel Bit  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Bit  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Bit tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Bit  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Bit   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Bit   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Bit    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Bit    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Bit     tedavisi, Düşük   Bitin tedavisi,       Bit aku,t  alerjik   alerji Bit,  Ameliyatları  Bit   alerji.   Bit      tedavi,   Bit  alerjisi,   allerjik Bit,     alerjık Bit Ameliyatı,     Bit    hastalıgı,      Bit    hastalıkları, Bit ne iyi gelir. Bit kesin çözüm,  Bit nasıl düzelir,    Bit   nasıl gelişir.   Bit   nedır,,     Bit      ilaci,   kronik Bit Bit   başlangıcı tedavisi   Bita kesin çözüm, ,    Bit  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Bit   ilaclari,    Bit     tedavisi ilaçları,    Bit    bitkisel,    yenidoğanlarda Bit,  Bit   tedavisi ,Bit    hastalığı duası, Bit   duası,,,,  bebeklerde Bit,,    çocuklarda Bit,,      Bit bitkisel tedavi,    Bit      alerji tedavisi ,   alerji Bit     tedavisi,   çocuk Bit    ,   Bit     çocuk,    Bit    krizi,    bebeklerde Bit,      Bit   bitkisel tedavisi,    kronik Bit    , Bit     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Bit    tedavisi,     Bitın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Bit  tedavisi ,      akut   Bit    alerjik belirtileri,     alerjik Bit     belirtileri,    çocuk Bitı,      alerjik Bitın belirtileri ,      akut    Bit     hastasi,   allerjik Bit      belirtileri,    Bit     hastalari,    Bit     alerji belirtileri,    alerji Bit      belirtileri ,   akut  Bit     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Bit ,    kronik Bit     çocukta,  Bit  Bit    şifalı bitki ,  Bit     bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    Bit     için şifalı bitkiler,    Bit    hastalığı tedavisi,    Bite   iyi gelen bitkiler,    Bit     hastalığının tedavisi ,   Bit    hastanesi,       Bit    hastaligi nedir,    Bit     hastaligi belirtileri ,   Bit     bronşit belirtileri,    bronşit Bit    belirtileri,    Bit    hastaliginin belirtileri,    Bit    baslangici ,     çocuklarda Bit   tedavisi,    Bit    testi,    bebeklerde Bit   tedavisi,    Bit    makinası ,   Bit   öksürüğü  ,  kronik Bit,    alerjik Bit   nedir ,   Bit     belirtileri nelerdir,    kronik Bit,   Bit     alerjisi nedir,    bebeklerde Bit     belirtileri ,   Bit   testleri ,   ahmet maranki Bit  Bit   atakları ,   Bit    doktorları ,   Bit   ilaçları isimleri ,   Bita bitkisel çözüm ,    Bit    bronşiale,   Bit     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Bit    bronşit nedir,    çocuklarda Bit,m    Bit   ve tedavisi ,   Bit    atağı  , alerjik Bit   neden olur,    Bit    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Bit   bronşit tedavisi,    sinirsel Bit  Bit   ölümcülmüdür ,    Bit     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Bit    tedavi merkezleri,    alerjik Bit     belirtileri  nelerdir,   alerjik Bit     nedenleri ,   Bit     hastalığı geçermi ,   Bit   sprey isimleri  ,    alarjik Bit    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Bit     belirtileri,     Bit    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Bit ,   Bit    tedavisi  ,   alerjik Bit   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Bit      hastalığı,    Bit      ve öksürük,    Bit    ilaçları nelerdir,    Bit     bronşit hastalığı,    Bit     tedavi yöntemleri  ,  kronik Bit      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Bit    ,  Bit      hastalığı için şifalı bitkiler,     Bita    faydalı bitkiler,    Bitın   tedavisi varmı ,    Bit    bronşit ilaçları,      Bit    tedavisi varmı ,     Bit    başlangıcı tedavisi ,   Bita kesin çözüm,    kronik Bit     tedavisi ,   Bit      krizi belirtileri,    Bit      belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki Bit     tedavisi,    Bit     alerji testi  ,  Bit    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Bit    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Bit     alerji nasıl tedavi edilir ,    Bit     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Bit   atak tedavisi ,  Bit    ve belirtileri ,   Bit     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Bit    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Bit   tedavisi ,  Bit ilk yardım ,    Bit    öldürürmü ,    Bit     çeşitleri,    Bit     krizi tedavisi ,    Bit    aşısı ,   alerjik Bit   ilaçları ,   alerjik Bit   bronşit,    Bit    spreyleri , Bit    en iyi ilaç,  Bit iyi gelen ilaçlar,   Bit  krem merhem şampuanı,  Bit   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Bit    bronşit ,   Bit   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Bit   bronşit ,   Bit   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Bit ,   Bit   için bitkisel tedavi ,,    Bit    geçermi,     Bit   doğal tedavi ,   Bit   tedavileri ,  

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder