gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla GÜNEŞ ÇARPMASI

21 Mart 2013 Perşembe 13:56
Bu haber 4328 kez okundu

Güneş çarpması nedir? Aşırı güneş altında kalmaya bağlı oluşan halsizlik bitkinlik halidir.

Sorularla GÜNEŞ ÇARPMASI
 Güneş çarpması  nedir?

Aşırı güneş altında kalmaya bağlı oluşan halsizlik bitkinlik halidir.

 

Güneş çarpması  nasıl bir hastalıktır?

Güneş çarpması   fazla sıcakta kalıp dehidretasyona  bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Güneş çarpması  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Güneş çarpması  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Güneş çarpması  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Güneş çarpması  nedenleri nelerdir?

Güneş çarpması  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu  aşırı sıcak ve su kaybı  nedenler Güneş çarpması  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Güneş çarpması  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Güneş çarpması gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Güneş çarpması  belirtileri nelerdir?

Güneş çarpması bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Güneş çarpması  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler   halsizlik, bitkinlik, ateş, bulantı, kusma     gibi belirtilerdir.   Güneş çarpması  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Güneş çarpması   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Güneş çarpması  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Güneş çarpması  tanısı nasıl konulur?

Güneş çarpması   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Güneş çarpması  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. .klinik ve myayene gibi  tanı yöntemleri Güneş çarpması   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Güneş çarpması   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Güneş çarpması   tedavisi nasıl olur ? . Güneş çarpması   tedavisi nedir? . Güneş çarpması  ne iyi gelir ? Güneş çarpması  nasıl geçer ?

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Güneş çarpması   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır.  Bol hidrasyon (serom tedavisi ) çok su içme tedavileri en sık tercih edilen tedavilerdir.

Güneş çarpması   geç tedavi edilirse Güneş çarpması olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Güneş çarpması   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Güneş çarpması  kimlerde sık görülür?

Genelde  Güneş çarpması  çocuk ve yetişkinlerde  ğüneşte fazla kalma ve sıvı kaybetme gibi     durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Güneş çarpması   görülebilir. Ama Güneş çarpması  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde  Güneş çarpması   görülür mü ?

Güneş çarpması  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Güneş çarpması   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzer. Sadece Güneş çarpması   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Güneş çarpması   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır. Çocuklarda görülen Güneş çarpması   genelde daha hafif seyreder ve zamanla tam düzelebilir.

 

Güneş çarpması   nasıl oluşur ?

Fazla sıcakta su kaybına   bağlı olarak  sonucu Güneş çarpması  oluşur. Güneş çarpması   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Güneş çarpması  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Güneş çarpması    için  korunma yolları?

Güneş çarpması  gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler iyi ve dengeli beslenmelidirler, aşırı sıcak saatlerde güneşe çıkmamalıdırlar Eğer ailede  Güneş çarpması    benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi Güneş çarpması   için bir kat daha artmaktadır.

 

Güneş çarpması  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Güneş çarpması geliştiği için  genelde Güneş çarpması   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Güneş çarpması  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Güneş çarpması   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

 

Güneş çarpması  ilaçları

Serom, sıvılar   gibi ilaçlar Güneş çarpması  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Güneş çarpması   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Güneş çarpması şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Güneş çarpması   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Güneş çarpması  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Güneş çarpması   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Güneş çarpması ilaçsız doğal tedavisi?

Güneş çarpması  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Güneş çarpması    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Güneş çarpması   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Güneş çarpması   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Gebelikte   Güneş çarpması

Güneş çarpması   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Güneş çarpması   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Güneş çarpması   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Bitkisel Güneş çarpması  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Güneş çarpması  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Güneş çarpması tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Güneş çarpması  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Güneş çarpması   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Güneş çarpması   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Güneş çarpması    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Güneş çarpması    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Güneş çarpması     tedavisi, Düşük   Güneş çarpmasıin tedavisi,       Güneş çarpması aku,t  alerjik   alerji Güneş çarpması,  Ameliyatları  Güneş çarpması   alerji.   Güneş çarpması      tedavi,   Güneş çarpması  alerjisi,   allerjik Güneş çarpması,     alerjık Güneş çarpması Ameliyatı,     Güneş çarpması    hastalıgı,      Güneş çarpması    hastalıkları, Güneş çarpması ne iyi gelir. Güneş çarpması kesin çözüm,  Güneş çarpması nasıl düzelir,    Güneş çarpması   nasıl gelişir.   Güneş çarpması   nedır,,     Güneş çarpması      ilaci,   kronik Güneş çarpması Güneş çarpması   başlangıcı tedavisi   Güneş çarpmasıa kesin çözüm, ,    Güneş çarpması  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Güneş çarpması   ilaclari,    Güneş çarpması     tedavisi ilaçları,    Güneş çarpması    bitkisel,    yenidoğanlarda Güneş çarpması,  Güneş çarpması   tedavisi ,Güneş çarpması    hastalığı duası, Güneş çarpması   duası,,,,  bebeklerde Güneş çarpması,,    çocuklarda Güneş çarpması,,      Güneş çarpması bitkisel tedavi,    Güneş çarpması      alerji tedavisi ,   alerji Güneş çarpması     tedavisi,   çocuk Güneş çarpması    ,   Güneş çarpması     çocuk,    Güneş çarpması    krizi,    bebeklerde Güneş çarpması,      Güneş çarpması   bitkisel tedavisi,    kronik Güneş çarpması    , Güneş çarpması     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Güneş çarpması    tedavisi,     Güneş çarpmasıın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Güneş çarpması  tedavisi ,      akut   Güneş çarpması    alerjik belirtileri,     alerjik Güneş çarpması     belirtileri,    çocuk Güneş çarpmasıı,      alerjik Güneş çarpmasıın belirtileri ,      akut    Güneş çarpması     hastasi,   allerjik Güneş çarpması      belirtileri,    Güneş çarpması     hastalari,    Güneş çarpması     alerji belirtileri,    alerji Güneş çarpması      belirtileri ,   akut  Güneş çarpması     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Güneş çarpması ,    kronik Güneş çarpması     çocukta,  Güneş çarpması  Güneş çarpması    şifalı bitki ,  Güneş çarpması     bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    Güneş çarpması     için şifalı bitkiler,    Güneş çarpması    hastalığı tedavisi,    Güneş çarpmasıe   iyi gelen bitkiler,    Güneş çarpması     hastalığının tedavisi ,   Güneş çarpması    hastanesi,       Güneş çarpması    hastaligi nedir,    Güneş çarpması     hastaligi belirtileri ,   Güneş çarpması     bronşit belirtileri,    bronşit Güneş çarpması    belirtileri,    Güneş çarpması    hastaliginin belirtileri,    Güneş çarpması    baslangici ,     çocuklarda Güneş çarpması   tedavisi,    Güneş çarpması    testi,    bebeklerde Güneş çarpması   tedavisi,    Güneş çarpması    makinası ,   Güneş çarpması   öksürüğü  ,  kronik Güneş çarpması,    alerjik Güneş çarpması   nedir ,   Güneş çarpması     belirtileri nelerdir,    kronik Güneş çarpması,   Güneş çarpması     alerjisi nedir,    bebeklerde Güneş çarpması     belirtileri ,   Güneş çarpması   testleri ,   ahmet maranki Güneş çarpması  Güneş çarpması   atakları ,   Güneş çarpması    doktorları ,   Güneş çarpması   ilaçları isimleri ,   Güneş çarpmasıa bitkisel çözüm ,    Güneş çarpması    bronşiale,   Güneş çarpması     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Güneş çarpması    bronşit nedir,    çocuklarda Güneş çarpması,m    Güneş çarpması   ve tedavisi ,   Güneş çarpması    atağı  , alerjik Güneş çarpması   neden olur,    Güneş çarpması    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Güneş çarpması   bronşit tedavisi,    sinirsel Güneş çarpması  Güneş çarpması   ölümcülmüdür ,    Güneş çarpması     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Güneş çarpması    tedavi merkezleri,    alerjik Güneş çarpması     belirtileri  nelerdir,   alerjik Güneş çarpması     nedenleri ,   Güneş çarpması     hastalığı geçermi ,   Güneş çarpması   sprey isimleri  ,    alarjik Güneş çarpması    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Güneş çarpması     belirtileri,     Güneş çarpması    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Güneş çarpması ,   Güneş çarpması    tedavisi  ,   alerjik Güneş çarpması   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Güneş çarpması      hastalığı,    Güneş çarpması      ve öksürük,    Güneş çarpması    ilaçları nelerdir,    Güneş çarpması     bronşit hastalığı,    Güneş çarpması     tedavi yöntemleri  ,  kronik Güneş çarpması      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Güneş çarpması    ,  Güneş çarpması      hastalığı için şifalı bitkiler,     Güneş çarpmasıa    faydalı bitkiler,    Güneş çarpmasıın   tedavisi varmı ,    Güneş çarpması    bronşit ilaçları,      Güneş çarpması    tedavisi varmı ,     Güneş çarpması    başlangıcı tedavisi ,   Güneş çarpmasıa kesin çözüm,    kronik Güneş çarpması     tedavisi ,   Güneş çarpması      krizi belirtileri,    Güneş çarpması      belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki Güneş çarpması     tedavisi,    Güneş çarpması     alerji testi  ,  Güneş çarpması    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Güneş çarpması    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Güneş çarpması     alerji nasıl tedavi edilir ,    Güneş çarpması     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Güneş çarpması   atak tedavisi ,  Güneş çarpması    ve belirtileri ,   Güneş çarpması     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Güneş çarpması    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Güneş çarpması   tedavisi ,   Güneş çarpması    öldürürmü ,    Güneş çarpması     çeşitleri,    Güneş çarpması     krizi tedavisi ,    Güneş çarpması    aşısı ,   alerjik Güneş çarpması   ilaçları ,   alerjik Güneş çarpması   bronşit,    Güneş çarpması    spreyleri , Güneş çarpması    en iyi ilaç,  Güneş çarpması iyi gelen ilaçlar,   Güneş çarpması  krem merhem şampuanı,  Güneş çarpması   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Güneş çarpması    bronşit ,   Güneş çarpması   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Güneş çarpması   bronşit ,   Güneş çarpması   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Güneş çarpması ,   Güneş çarpması   için bitkisel tedavi ,,    Güneş çarpması    geçermi,     Güneş çarpması   doğal tedavi ,   Güneş çarpması   tedavileri ,  

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder