gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla HİPERKERATOZ

21 Mart 2013 Perşembe 13:52
Bu haber 12735 kez okundu

Hiperkeratoz nedir? Genelde uzun süreli travma, çok kullanma, ayakkabı, eldivensiz elle çalışma vb. nedenlerle oluşur.

Sorularla HİPERKERATOZ

 

Hiperkeratoz  nedir?

Genelde uzun süreli travma, çok kullanma, ayakkabı, eldivensiz elle çalışma vb. nedenlerle oluşur.

            ** Fizyoloji cildin kendini savunmak için kalınlaşmasıdır.

Hiperkeratoz resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri)

RESİMLER

Hiperkeratoz  nasıl bir hastalıktır?

Hiperkeratoz   uzun süreli travma, çok kullanma, ayakkabı, eldivensiz elle çalışma vb. nedenlere bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Hiperkeratoz  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Hiperkeratoz  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Hiperkeratoz  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Hiperkeratoz  nedenleri nelerdir?

Hiperkeratoz  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu  uzun süreli travma, çok kullanma, ayakkabı, eldivensiz elle çalışma vb.  nedenler Hiperkeratoz  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Hiperkeratoz  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Hiperkeratoz gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Hiperkeratoz  belirtileri nelerdir?

Hiperkeratoz bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Hiperkeratoz  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen Ağrısızdır, el ayasında, parmak içyüzlerinde, ayak tabanlarında topukta, kalınlaşma ve sertleşme buna bağlı çatlaklar.gibi belirtilerdir.   Hiperkeratoz  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Hiperkeratoz   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Hiperkeratoz  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Hiperkeratoz  tanısı nasıl konulur?

Hiperkeratoz   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Hiperkeratoz  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Klinik , öykü ve muayane gibi  tanı yöntemleri Hiperkeratoz   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Hiperkeratoz   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Hiperkeratoz   tedavisi nasıl olur ? . Hiperkeratoz   tedavisi nedir? . Hiperkeratoz  ne iyi gelir ? Hiperkeratoz  nasıl geçer ?

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Hiperkeratoz   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. 

Hiperkeratoz   geç tedavi edilirse Hiperkeratoz olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Hiperkeratoz   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

               TEDAVİ:

Önce travma engellenmelidir. (aykkabı, oturma şekli, eldiven vb )

** Şiddetine göre değişik yüzdedeki keratolitik kremler kullanılır.

 

Çok hafif  vakalarda veya nemlendirici olarak (proflaktik amaçla)

EXCİPİAL ® HYDRO (%2 üre) EMÜLSİYON (Günde 1-2 kez lezyona sürülür)

EXCİPİAL ® LİPO (%4 üre) EMÜLSİYON   (Günde 1-2 kez lezyona sürülür)

Orta şiddette:

           ÜREDERM ® HYDRO (%10 üre) EMÜLSİYON  (Günde 1-2 kez lezyona sürülür)

           ÜREDERM ® LİPO (%10 üre) EMÜLSİYON      (Günde 1-2 kez lezyona sürülür)

Şiddetli ayak tabanı, topuk,  el palatar yüzeyi ve yuvarlak nasırlada:

KERASAL ® POMAD (%5 salisilik asit+%10 üre) (Günde 1-2 kez lezyona sürülür)

KERASAL ® FORT POMAD(%10 salisilik asit+%10 üre) (Günde 1-2 kez lezyona sürülür)

Küçük yuvarlak nasırlarda: 

           NASIR ® BANDI kullanılabilir. (Günde 1 kez 3-5 gün akşam.)

 

 

Hiperkeratoz bandı

Hiperkeratoz tedavisinde kullanılan bantlardır.

Hiperkeratoz   reçetesi

Hiperkeratoz ÖRNEK REÇETE

TANI: El ve ayaklarda orta şiddette nasır (kurum ödeme için tanı kseroderma yazılmalıdır.)

  RP1:  ÜREDERM HYDRO (%10 üre) EMÜLSİYON DIB BİR

                                                                                S: günde 2 kez

Bu Hiperkeratoz   reçete örneği hekimler için yazılmış basit bir reçete örneğidir. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Hiperkeratoz  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

Hiperkeratoz   Ameliyatı ne zaman yapılır ?

Hiperkeratoz  tedavisinde Hiperkeratoz ameliyatları   kullanılan tedavilerden biridir. Genelde  ilaç tedavisinin ve  diğer tedavilerin yeterice fayda vermediği durumlarda  Hiperkeratoz    ameliyatı yapılır.  Hiperkeratoz   ameliyatı yapılacaksa tecrübeli hekimler tarafından yapılmalıdır..  çünkü Hiperkeratoz    ameliyatlarında  gerek hekime bağlı olarak gerekse hekimden bağımsız olsun çeşitli komplikasyonlar görülebilir.  Eğer hekiminiz Hiperkeratoz   ameliyat tavsiye ediyorsa mutlaka o branşın uzmanı başka hekimlere danıştıktan sonra   Hiperkeratoz ameliyatı olunması daha uygundur.

Hiperkeratoz   Ameliyatı videosu

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Hiperkeratoz  kimlerde sık görülür?

Genelde  Hiperkeratoz  çocuk ve yetişkinlerde   uzun süreli travma, çok kullanma, ayakkabı, eldivensiz elle çalışma  vb gibi  durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Hiperkeratoz   görülebilir. Ama Hiperkeratoz  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde  Hiperkeratoz   görülür mü ?

Hiperkeratoz  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Hiperkeratoz   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzer. Sadece Hiperkeratoz   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Hiperkeratoz   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır. Çocuklarda görülen Hiperkeratoz   genelde daha hafif seyreder ve zamanla tam düzelebilir.

 

Hiperkeratoz   nasıl oluşur ?

Cilt derisinin kalınlaşmasına  bağlı olarak  sonucu Hiperkeratoz  oluşur. Hiperkeratoz   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Hiperkeratoz  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Hiperkeratoz    için  korunma yolları?

uzun süreli travma, çok kullanma, ayakkabı, eldivensiz elle çalışma vb. nedenlerden uzak durulmalıdır.

Hiperkeratoz  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Hiperkeratoz geliştiği için  genelde Hiperkeratoz   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Hiperkeratoz  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Hiperkeratoz   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

 

Hiperkeratoz  ilaçları

Önce travma engellenmelidir. (aykkabı, oturma şekli, eldiven vb )

** Şiddetine göre değişik yüzdedeki keratolitik kremler   gibi ilaçlar Hiperkeratoz  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Hiperkeratoz   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Hiperkeratoz şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Hiperkeratoz   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Hiperkeratoz  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Hiperkeratoz   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

 

Hiperkeratoz ilaçsız doğal tedavisi?

Hiperkeratoz  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Hiperkeratoz    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Hiperkeratoz   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu  

 

Gebelikte   Hiperkeratoz

Hiperkeratoz   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Hiperkeratoz   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Hiperkeratoz   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Hiperkeratoz  bulaşıcı mıdır. Hiperkeratoz nasıl bulaşır ?

Hayır Hiperkeratoz.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

Bitkisel Hiperkeratoz  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Hiperkeratoz  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Hiperkeratoz tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Hiperkeratoz  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Hiperkeratoz   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Hiperkeratoz   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Hiperkeratoz    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Hiperkeratoz    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Hiperkeratoz     tedavisi, Düşük   Hiperkeratozin tedavisi,       Hiperkeratoz aku,t  alerjik   alerji Hiperkeratoz,  Ameliyatları  Hiperkeratoz   alerji.   Hiperkeratoz      tedavi,   Hiperkeratoz  alerjisi,   allerjik Hiperkeratoz,     alerjık Hiperkeratoz Ameliyatı,     Hiperkeratoz    hastalıgı,      Hiperkeratoz    hastalıkları, Hiperkeratoz ne iyi gelir. Hiperkeratoz kesin çözüm,  Hiperkeratoz nasıl düzelir,    Hiperkeratoz   nasıl gelişir.   Hiperkeratoz   nedır,,     Hiperkeratoz      ilaci,   kronik Hiperkeratoz Hiperkeratoz   başlangıcı tedavisi   Hiperkeratoza kesin çözüm, ,    Hiperkeratoz  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Hiperkeratoz   ilaclari,    Hiperkeratoz     tedavisi ilaçları,    Hiperkeratoz    bitkisel,    yenidoğanlarda Hiperkeratoz,  Hiperkeratoz   tedavisi ,Hiperkeratoz    hastalığı duası, Hiperkeratoz   duası,,,,  bebeklerde Hiperkeratoz,,    çocuklarda Hiperkeratoz,,      Hiperkeratoz bitkisel tedavi,    Hiperkeratoz      alerji tedavisi ,   alerji Hiperkeratoz     tedavisi,   çocuk Hiperkeratoz    ,   Hiperkeratoz     çocuk,    Hiperkeratoz    krizi,    bebeklerde Hiperkeratoz,      Hiperkeratoz   bitkisel tedavisi,    kronik Hiperkeratoz    , Hiperkeratoz     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Hiperkeratoz    tedavisi,     Hiperkeratozın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Hiperkeratoz  tedavisi ,      akut   Hiperkeratoz    alerjik belirtileri,     alerjik Hiperkeratoz     belirtileri,    çocuk Hiperkeratozı,      alerjik Hiperkeratozın belirtileri ,      akut    Hiperkeratoz     hastasi,   allerjik Hiperkeratoz      belirtileri,    Hiperkeratoz     hastalari,    Hiperkeratoz     alerji belirtileri,    alerji Hiperkeratoz      belirtileri ,   akut  Hiperkeratoz     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Hiperkeratoz ,    kronik Hiperkeratoz     çocukta,  Hiperkeratoz  Hiperkeratoz    şifalı bitki ,  Hiperkeratoz     bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    Hiperkeratoz     için şifalı bitkiler,    Hiperkeratoz    hastalığı tedavisi,    Hiperkeratoze   iyi gelen bitkiler,    Hiperkeratoz     hastalığının tedavisi ,   Hiperkeratoz    hastanesi,       Hiperkeratoz    hastaligi nedir,    Hiperkeratoz     hastaligi belirtileri ,   Hiperkeratoz     bronşit belirtileri,    bronşit Hiperkeratoz    belirtileri,    Hiperkeratoz    hastaliginin belirtileri,    Hiperkeratoz    baslangici ,     çocuklarda Hiperkeratoz   tedavisi,    Hiperkeratoz    testi,    bebeklerde Hiperkeratoz   tedavisi,    Hiperkeratoz    makinası ,   Hiperkeratoz   öksürüğü  ,  kronik Hiperkeratoz,    alerjik Hiperkeratoz   nedir ,   Hiperkeratoz     belirtileri nelerdir,    kronik Hiperkeratoz,   Hiperkeratoz     alerjisi nedir,    bebeklerde Hiperkeratoz     belirtileri ,   Hiperkeratoz   testleri ,   ahmet maranki Hiperkeratoz  Hiperkeratoz   atakları ,   Hiperkeratoz    doktorları ,   Hiperkeratoz   ilaçları isimleri ,   Hiperkeratoza bitkisel çözüm ,    Hiperkeratoz    bronşiale,   Hiperkeratoz     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Hiperkeratoz    bronşit nedir,    çocuklarda Hiperkeratoz,m    Hiperkeratoz   ve tedavisi ,   Hiperkeratoz    atağı  , alerjik Hiperkeratoz   neden olur,    Hiperkeratoz    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Hiperkeratoz   bronşit tedavisi,    sinirsel Hiperkeratoz  Hiperkeratoz   ölümcülmüdür ,    Hiperkeratoz     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Hiperkeratoz    tedavi merkezleri,    alerjik Hiperkeratoz     belirtileri  nelerdir,   alerjik Hiperkeratoz     nedenleri ,   Hiperkeratoz     hastalığı geçermi ,   Hiperkeratoz   sprey isimleri  ,    alarjik Hiperkeratoz    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Hiperkeratoz     belirtileri,     Hiperkeratoz    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Hiperkeratoz ,   Hiperkeratoz    tedavisi  ,   alerjik Hiperkeratoz   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Hiperkeratoz      hastalığı,    Hiperkeratoz      ve öksürük,    Hiperkeratoz    ilaçları nelerdir,    Hiperkeratoz     bronşit hastalığı,    Hiperkeratoz     tedavi yöntemleri  ,  kronik Hiperkeratoz      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Hiperkeratoz    ,  Hiperkeratoz      hastalığı için şifalı bitkiler,     Hiperkeratoza    faydalı bitkiler,    Hiperkeratozın   tedavisi varmı ,    Hiperkeratoz    bronşit ilaçları,      Hiperkeratoz    tedavisi varmı ,     Hiperkeratoz    başlangıcı tedavisi ,   Hiperkeratoza kesin çözüm,    kronik Hiperkeratoz     tedavisi ,   Hiperkeratoz      krizi belirtileri,    Hiperkeratoz      belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki Hiperkeratoz     tedavisi,    Hiperkeratoz     alerji testi  ,  Hiperkeratoz    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Hiperkeratoz    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Hiperkeratoz     alerji nasıl tedavi edilir ,    Hiperkeratoz     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Hiperkeratoz   atak tedavisi ,  Hiperkeratoz    ve belirtileri ,   Hiperkeratoz     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Hiperkeratoz    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Hiperkeratoz   tedavisi ,   Hiperkeratoz    öldürürmü ,    Hiperkeratoz     çeşitleri,    Hiperkeratoz     krizi tedavisi ,    Hiperkeratoz    aşısı ,   alerjik Hiperkeratoz   ilaçları ,   alerjik Hiperkeratoz   bronşit,    Hiperkeratoz    spreyleri , Hiperkeratoz    en iyi ilaç,  Hiperkeratoz iyi gelen ilaçlar,   Hiperkeratoz  krem merhem şampuanı,  Hiperkeratoz   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Hiperkeratoz    bronşit ,   Hiperkeratoz   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Hiperkeratoz   bronşit ,   Hiperkeratoz   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Hiperkeratoz ,   Hiperkeratoz   için bitkisel tedavi ,,    Hiperkeratoz    geçermi,     Hiperkeratoz   doğal tedavi ,   Hiperkeratoz   tedavileri ,  nasir tedavi,

nasir tedavisi,

nasir nedir,

ayak nasir,

nasir bandi,

nasır bantları,

nasir banti,

ayakta nasir

ayak nasiri,

ayaktaki nasir,

nasır ilaçları,

nasir ilaci,

nasir ameliyati,

nasir nasil gecer,

nasir ne demek,

ayaklarda nasır,

nasir tutmak,

nasır bitkisel tedavi,

ayak nasir tedavisi,

nasir kremi,

nasır kremleri,

ayakta nasir tedavisi,

nasır köyü,

nasır tedavisi bitkisel,

bitkisel nasır tedavisi

nasir neden olur,

nasır bitkisel çözüm,

nasır bandı kullanımı,

ayak parmaginda nasir,

nasir yakisi,

ayak altinda nasir,,

ayaktaki nasır tedavisi,

parmak arasi nasir,

nasır tutmak nedir,

nasir melek,

nasır sökücü,

nasır nasıl çıkarılır,

topukta nasır,

nasır bandı fiyatları,

emine nasir,

tuba nasır bandı,

nasır solüsyonu,

ayak tabaninda nasir,

nasır taşı,

nasır kökü,

doğal nasır tedavisi,

nasır törpüsü,

dr scholl nasır,

nasır nasıl temizlenir,

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder