gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla İNTERTRİGO

21 Mart 2013 Perşembe 14:06
Bu haber 8697 kez okundu

İntertrigo nedir? İntertrigo kısacası ciltte sürtünmeye veya mantar gibi mikroplara bağlı cilt harabiyeti olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle bir yada birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan çeşitli nedenler nedeniyle gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla  İNTERTRİGO
  

İntertrigo  nedir?

İntertrigo    kısacası      ciltte sürtünmeye veya mantar gibi mikroplara bağlı cilt harabiyeti  olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle  bir yada   birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan   çeşitli  nedenler  nedeniyle  gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

 

 İntertrigo  nasıl bir hastalıktır?

İntertrigo  cilt harabiyetine    bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. İntertrigo  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa İntertrigo  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka İntertrigo  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

İntertrigo  çeşitleri nelerdir.

Akut İntertrigo

İntertrigo  genel olarak akut  İntertrigo   ve   kronik  İntertrigo  tipi olarak iki tipten oluşur.  akut  İntertrigo  1-6 haftadan kısa sürerken   ve   kronik  İntertrigo  tipi 6 haftadan daha uzun sürer.   akut  İntertrigo   belirtileri   ve   kronik  İntertrigo  belirtileri   genelde  farklılık gösterir.. akut  İntertrigo   nedenleri   ve   kronik  İntertrigo  nedenleri   genelde  farklı olabilir..  akut  İntertrigo   tedavisi   ve   kronik  İntertrigo  tedavisi farlı şekilde olabilir.  

 

İntertrigo  nedenleri nelerdir?

İntertrigo  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu  Deri uzun süre ıslak, sıcak ve havasız kaldığında bütünlüğü zarar görür. Bezin sürtünmesi ile de diaper dermatit görülür. Kıvrım bölgelerinin sürtünmesi ile de daha da kötüleşir. nedenler İntertrigo  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak İntertrigo  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi İntertrigo gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

İntertrigo  belirtileri nelerdir?

İntertrigo bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   İntertrigo  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler    ciltte kızarıklaşma, harabiyet    gibi belirtilerdir.   İntertrigo  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. İntertrigo   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  İntertrigo  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür. Daha çok kıvrım bölgelerinde görülür.

      Ayırıcı tanı:

** İrritan kontakt dermatit  bezin bağlandığı bölgeye lokalizedir. Bez değiştirilmelidir.

** Histiosios X’te genelde kıvrım yerleri tutulur ve karında noktasal tarzda lezyonlar olur.

 

İntertrigo  tanısı nasıl konulur?

İntertrigo   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. İntertrigo  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Muayene ve hikaye gibi  tanı yöntemleri İntertrigo   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen İntertrigo   tanısı koymak oldukça zordur.

 

İntertrigo   tedavisi nasıl olur ? . İntertrigo   tedavisi nedir? . İntertrigo  ne iyi gelir ? İntertrigo  nasıl geçer ?

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli İntertrigo   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. Kısacası  .................   tedaviler en sık tercih edilen tedavilerdir.

İntertrigo   geç tedavi edilirse İntertrigo olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. İntertrigo   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.     TEDAVİ:

İlk tercih :Her biri tek başına yada 2 ± 1 veya 3 ± 1 kullanılabilir.

Sadece zeytinyağı ve vazelin kulllanılabilir.

1. OKSİTİN® KREM günde  üç kez  ( Zn + zeytinyağı + vitamin + vazelin içerir)

2. TRAVAZOL® KREM  günde  bir kez ( antifungal + düşük doz steroid)

3. DERMO-TROSYD® KREM  günde  iki kez (antifungal + antibakteriyel)

4. HAMETAN® KREM günde  üç kez (Tahriş varsa tedaviye eklenebilir. Tek başınada kullanilabilir.)

5. PAVLODERM® PİŞİK KREMİ günde üç  kez (papatya ve nergis özü)

** Sadece rektal bölgedeki koyu kırmızılıklarda streptokokal enfeksiyon düşünülebilir ve DERMA-TROSYD tercih edilebilir.

** Mantar ile enfekte olmuş olgular deride parlak kırmızı lezyon ve onun çevresinde çok sayıda uydu lezyon şeklindedir. Tedavi 2±1   vaya 3±1 tercih edilir.

** Yüksek doz steroid içeren kremler kesinlikle kullanılmaz. (DERMOVAT gibi) çocuklarda cushing  sendromu bile yapabilir.

** Tedaviye dirençli ağır diaper dermatitli bebeklerde akrodermatitis enteropatika düşünülebilir.

İntertrigo   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  İntertrigo  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta İntertrigo  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz İntertrigo    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  İntertrigo için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz detaylı İntertrigo  tedavisi  için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

 

İntertrigo kremleri, İntertrigo için kremler

1. OKSİTİN® KREM günde  üç kez  ( Zn + zeytinyağı + vitamin + vazelin içerir)

2. TRAVAZOL® KREM  günde  bir kez ( antifungal + düşük doz steroid)

3. DERMO-TROSYD® KREM  günde  iki kez (antifungal + antibakteriyel)

4. HAMETAN® KREM günde  üç kez (Tahriş varsa tedaviye eklenebilir. Tek başınada kullanilabilir.)

5. PAVLODERM® PİŞİK KREMİ günde üç  kez (papatya ve nergis özü)

 

İntertrigo  reçetesi

İntertrigo   reçetesi için yasal Uyarı: Unutmayın  İntertrigo   reçetesi   tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan eczacı sağlık personeli dahil diğer kişilerin  İntertrigo reçetesi yazarak  ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Aynı şekilde  İntertrigo     için  bir hasta başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Çünkü reçete hastanın kendisine özeldir. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz hekim tarafından yazılmış  İntertrigo reçetesi   yoksa   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın.  Zaten İntertrigo    için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz İntertrigo  örnek reçeteleri için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

Bu İntertrigo   reçete örnekleri sadece hekimler için yazılmış basit bir reçete örnekleridir.. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları , yan etkileri  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden İntertrigo  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

 

İNTERTRİGO   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

 

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

İntertrigo  kimlerde sık görülür?

Genelde  İntertrigo  çocuk ve yetişkinlerde  cildin ıslak, sıcak ve havasız kalma   durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da İntertrigo   görülebilir. Ama İntertrigo  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde İntertrigo   görülür mü ?

İntertrigo  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. İntertrigo   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzerlik gösterdiği gibi bazen çok farklılıkta gösterebilir.. Sadece İntertrigo   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. İntertrigo   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır.

 

İntertrigo   nasıl oluşur ?

Cildin tahrişine  bağlı olarak  sonucu İntertrigo  oluşur. İntertrigo   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde İntertrigo  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

İntertrigo    için  korunma yolları?

İntertrigo  gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler ciltleri ıslak nemli ve havasız kalmamalı  ve gereğinde sağlıkları için aralıklı olarak doktor kontrolüne gitmelidirler. Eğer ailede  İntertrigo    benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi İntertrigo   için bir kat daha artmaktadır.

 

İntertrigo  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı İntertrigo geliştiği için  genelde İntertrigo   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  İntertrigo  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer İntertrigo   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

 

İntertrigo  ilaçları

Değişik kremler    İntertrigo  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da İntertrigo   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak İntertrigo şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

İntertrigo   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

İntertrigo  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek İntertrigo   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

İntertrigo  ilaçları nasıl kullanılır?

İntertrigo  için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de İntertrigo   için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. İntertrigo ilaçları ağızdan (oral), damardan (intravenöz), kas içi (intramüskükler),  İnhaler , ve oral kullanılır. İntertrigo   ilaçlarının kullanma şekli için lütfen aşağıdaki görsel video ve resimler bakınız.

 

İntertrigo ilaçsız doğal tedavisi?

İntertrigo  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Kulanılacaksa vazelin ve zeytinyağı kullanılabilir.  İntertrigo    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle İntertrigo   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle İntertrigo   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Gebelikte   İntertrigo

İntertrigo   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri İntertrigo   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan İntertrigo   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

İntertrigo  bulaşıcı mıdır. İntertrigo nasıl bulaşır ?

Hayır İntertrigo.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

Bitkisel İntertrigo  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi İntertrigo  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği İntertrigo tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen İntertrigo  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları İntertrigo   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde İntertrigo   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde İntertrigo    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da İntertrigo    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: İntertrigo     tedavisi, Düşük   İntertrigoin tedavisi,       İntertrigo aku,t  alerjik   alerji İntertrigo,  Ameliyatları  İntertrigo   alerji.   İntertrigo      tedavi,   İntertrigo  alerjisi,   allerjik İntertrigo,     alerjık İntertrigo Ameliyatı,     İntertrigo    hastalıgı,      İntertrigo    hastalıkları, İntertrigo ne iyi gelir. İntertrigo kesin çözüm,  İntertrigo nasıl düzelir,    İntertrigo   nasıl gelişir.   İntertrigo   nedır,,     İntertrigo      ilaci,   kronik İntertrigo İntertrigo   başlangıcı tedavisi   İntertrigoa kesin çözüm, ,    İntertrigo  için   belirtiler ve hastalıklar ,   İntertrigo   ilaclari,    İntertrigo     tedavisi ilaçları,    İntertrigo    bitkisel,    yenidoğanlarda İntertrigo,  İntertrigo   tedavisi ,İntertrigo    hastalığı duası, İntertrigo   duası,,,,  bebeklerde İntertrigo,,    çocuklarda İntertrigo,,      İntertrigo bitkisel tedavi,    İntertrigo      alerji tedavisi ,   alerji İntertrigo     tedavisi,   çocuk İntertrigo    ,   İntertrigo     çocuk,    İntertrigo    krizi,    bebeklerde İntertrigo,      İntertrigo   bitkisel tedavisi,    kronik İntertrigo    , İntertrigo     tedavisi,    bitkisel   bitkisel İntertrigo    tedavisi,     İntertrigoın bitkisel tedavisi,      bitkilerle İntertrigo  tedavisi ,      akut   İntertrigo    alerjik belirtileri,     alerjik İntertrigo     belirtileri,    çocuk İntertrigoı,      alerjik İntertrigoın belirtileri ,      akut    İntertrigo     hastasi,   allerjik İntertrigo      belirtileri,    İntertrigo     hastalari,    İntertrigo     alerji belirtileri,    alerji İntertrigo      belirtileri ,   akut  İntertrigo     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler İntertrigo ,    kronik İntertrigo     çocukta,  İntertrigo  İntertrigo    şifalı bitki ,  İntertrigo     bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    İntertrigo     için şifalı bitkiler,    İntertrigo    hastalığı tedavisi,    İntertrigoe   iyi gelen bitkiler,    İntertrigo     hastalığının tedavisi ,   İntertrigo    hastanesi,       İntertrigo    hastaligi nedir,    İntertrigo     hastaligi belirtileri ,   İntertrigo     bronşit belirtileri,    bronşit İntertrigo    belirtileri,    İntertrigo    hastaliginin belirtileri,    İntertrigo    baslangici ,     çocuklarda İntertrigo   tedavisi,    İntertrigo    testi,    bebeklerde İntertrigo   tedavisi,    İntertrigo    makinası ,   İntertrigo   öksürüğü  ,  kronik İntertrigo,    alerjik İntertrigo   nedir ,   İntertrigo     belirtileri nelerdir,    kronik İntertrigo,   İntertrigo     alerjisi nedir,    bebeklerde İntertrigo     belirtileri ,   İntertrigo   testleri ,   ahmet maranki İntertrigo  İntertrigo   atakları ,   İntertrigo    doktorları ,   İntertrigo   ilaçları isimleri ,   İntertrigoa bitkisel çözüm ,    İntertrigo    bronşiale,   İntertrigo     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  İntertrigo    bronşit nedir,    çocuklarda İntertrigo,m    İntertrigo   ve tedavisi ,   İntertrigo    atağı  , alerjik İntertrigo   neden olur,    İntertrigo    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik İntertrigo   bronşit tedavisi,    sinirsel İntertrigo  İntertrigo   ölümcülmüdür ,    İntertrigo     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   İntertrigo    tedavi merkezleri,    alerjik İntertrigo     belirtileri  nelerdir,   alerjik İntertrigo     nedenleri ,   İntertrigo     hastalığı geçermi ,   İntertrigo   sprey isimleri  ,    alarjik İntertrigo    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik İntertrigo     belirtileri,     İntertrigo    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik İntertrigo ,   İntertrigo    tedavisi  ,   alerjik İntertrigo   bronşit tedavisi ,    çocuklarda İntertrigo      hastalığı,    İntertrigo      ve öksürük,    İntertrigo    ilaçları nelerdir,    İntertrigo     bronşit hastalığı,    İntertrigo     tedavi yöntemleri  ,  kronik İntertrigo      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik İntertrigo    ,  İntertrigo      hastalığı için şifalı bitkiler,     İntertrigoa    faydalı bitkiler,    İntertrigoın   tedavisi varmı ,    İntertrigo    bronşit ilaçları,      İntertrigo    tedavisi varmı ,     İntertrigo    başlangıcı tedavisi ,   İntertrigoa kesin çözüm,    kronik İntertrigo     tedavisi ,   İntertrigo      krizi belirtileri,    İntertrigo      belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki İntertrigo     tedavisi,    İntertrigo     alerji testi  ,  İntertrigo    tedavisi için şifalı bitkiler ,    İntertrigo    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı İntertrigo     alerji nasıl tedavi edilir ,    İntertrigo     tedavisinde şifalı bitkiler ,   İntertrigo   atak tedavisi ,  İntertrigo    ve belirtileri ,   İntertrigo     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   İntertrigo    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki İntertrigo   tedavisi ,  İntertrigo ilk yardım ,    İntertrigo    öldürürmü ,    İntertrigo     çeşitleri,    İntertrigo     krizi tedavisi ,    İntertrigo    aşısı ,   alerjik İntertrigo   ilaçları ,   alerjik İntertrigo   bronşit,    İntertrigo    spreyleri , İntertrigo    en iyi ilaç,  İntertrigo iyi gelen ilaçlar,   İntertrigo  krem merhem şampuanı,  İntertrigo   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde İntertrigo    bronşit ,   İntertrigo   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda İntertrigo   bronşit ,   İntertrigo   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik İntertrigo ,   İntertrigo   için bitkisel tedavi ,,    İntertrigo    geçermi,     İntertrigo   doğal tedavi ,   İntertrigo   tedavileri ,  

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder