gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla LİKEN HASTALIĞI

22 Mart 2013 Cuma 20:26
Bu haber 26840 kez okundu

Liken hastalığı nedir? Liken hastalığı kısacası Ciltte; kırmızı-mor üzeri, düz-kesik, çok kaşındırıcı bir döküntü ile karakterize bir hastalıktır.. Verdiği rahatsızlık nedeniyle bir yada birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan çeşitli nedenler nedeniyle gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla  LİKEN HASTALIĞI
 Liken hastalığı  nedir?

Liken hastalığı    kısacası   Ciltte; kırmızı-mor üzeri, düz-kesik, çok kaşındırıcı bir döküntü ile karakterize bir hastalıktır.. Verdiği rahatsızlık nedeniyle  bir yada   birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan   çeşitli  nedenler  nedeniyle  gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

 

Liken hastalığı resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri, görselleri)

Liken hastalığı resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

RESİMLER

Liken hastalığı  nasıl bir hastalıktır?

Liken hastalığı   cilt deri ekleri ve mukozaların(başta ağız içi, yemek borusu,kadın cinsel organın kısımları olan vulva, vagen) ve erkek cinsel organının tutulduğu iyi huylu bir deri hastalığıdır.. Liken hastalığı  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Liken hastalığı  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Liken hastalığı  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

 

Liken hastalığı  nedenleri nelerdir?

Liken hastalığı  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu  psikojenik stres gelişmesinde başlıca rol oynar.Bunun dışında bazen hepatit B,hepatit C,primer biliyer siroz gibi karaciğer hastalıklarına ve diyabet (şeker hastalığı)  nedenler Liken hastalığı  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Liken hastalığı  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Liken hastalığı gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Liken hastalığı  belirtileri nelerdir?

Liken hastalığı bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Liken hastalığı  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler  1mm ile 1cm arası değişen boyutlarda, hafif kabarık, sınırı düzensiz, mor renkli, parlak döküntüler gibi belirtilerdir.   Liken hastalığı  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Liken hastalığı   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Liken hastalığı  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Liken hastalığı  tanısı nasıl konulur?

Liken hastalığı   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Liken hastalığı  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Muayene ve laboratuar gibi  tanı yöntemleri Liken hastalığı   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Liken hastalığı   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Liken hastalığı   tedavisi nasıl olur ? .

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Liken hastalığı   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. Kısacası  semptomatik tedavi uygulanır tedaviler en sık tercih edilen tedavilerdir.

Liken hastalığı   geç tedavi edilirse Liken hastalığı olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Liken hastalığı   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Liken hastalığı   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  Liken hastalığı  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta Liken hastalığı  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz Liken hastalığı    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  Liken hastalığı için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz detaylı Liken hastalığı  tedavisi  için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

 

 

LİKEN HASTALIĞI   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

 

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Liken hastalığı  kimlerde sık görülür?

Genelde  Liken hastalığı  orta yaş yetişkinlerde  çeşitli      durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Liken hastalığı   görülebilir. Ama Liken hastalığı  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde Liken hastalığı   görülür mü ?

Liken hastalığı  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Liken hastalığı   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzerlik gösterdiği gibi bazen çok farklılıkta gösterebilir.. Sadece Liken hastalığı   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Liken hastalığı   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır.

Liken hastalığı   nasıl oluşur ?

Deride döküntü olması sonucu Liken hastalığı  oluşur. Liken hastalığı   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Liken hastalığı  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Liken hastalığı  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Liken hastalığı geliştiği için  genelde Liken hastalığı   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Liken hastalığı  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Liken hastalığı   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

 

Liken hastalığı  ilaçları

Kaşıntı ilacı nemlendiriciler puva   gibi ilaçlar Liken hastalığı  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Liken hastalığı   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Liken hastalığı şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Liken hastalığı   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Liken hastalığı  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Liken hastalığı   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Liken hastalığı  ilaçları nasıl kullanılır?

Liken hastalığı  için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de Liken hastalığı   için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. Liken hastalığı ilaçları ağızdan (oral), damardan (intravenöz), kas içi (intramüskükler),  ışık tedavisi ve oral kullanılır. Liken hastalığı   ilaçlarının kullanma şekli için lütfen aşağıdaki görsel video ve resimler bakınız.

 

Liken hastalığı ilaçsız doğal tedavisi?

Liken hastalığı  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Liken hastalığı    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Liken hastalığı   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Liken hastalığı   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Gebelikte   Liken hastalığı

Liken hastalığı   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Liken hastalığı   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Liken hastalığı   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Liken hastalığı  bulaşıcı mıdır. Liken hastalığı nasıl bulaşır ?

Hayır Liken hastalığı.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

 

Bitkisel Liken hastalığı  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Liken hastalığı  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Liken hastalığı tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Liken hastalığı  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Liken hastalığı   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Liken hastalığı   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Liken hastalığı    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Liken hastalığı    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Liken hastalığı     tedavisi, Düşük   Liken hastalığıin tedavisi,       Liken hastalığı aku,t  alerjik   alerji Liken hastalığı,  Ameliyatları  Liken hastalığı   alerji.   Liken hastalığı      tedavi,   Liken hastalığı  alerjisi,   allerjik Liken hastalığı,     alerjık Liken hastalığı Ameliyatı,     Liken hastalığı    hastalıgı,      Liken hastalığı    hastalıkları, Liken hastalığı ne iyi gelir. Liken hastalığı kesin çözüm,  Liken hastalığı nasıl düzelir,    Liken hastalığı   nasıl gelişir.   Liken hastalığı   nedır,,     Liken hastalığı      ilaci,   kronik Liken hastalığı Liken hastalığı   başlangıcı tedavisi   Liken hastalığıa kesin çözüm, ,    Liken hastalığı  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Liken hastalığı   ilaclari,    Liken hastalığı     tedavisi ilaçları,    Liken hastalığı    bitkisel,    yenidoğanlarda Liken hastalığı,  Liken hastalığı   tedavisi ,Liken hastalığı    hastalığı duası, Liken hastalığı   duası,,,,  bebeklerde Liken hastalığı,,    çocuklarda Liken hastalığı,,      Liken hastalığı bitkisel tedavi,    Liken hastalığı      alerji tedavisi ,   alerji Liken hastalığı     tedavisi,   çocuk Liken hastalığı    ,   Liken hastalığı     çocuk,    Liken hastalığı    krizi,    bebeklerde Liken hastalığı,      Liken hastalığı   bitkisel tedavisi,    kronik Liken hastalığı    , Liken hastalığı     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Liken hastalığı    tedavisi,     Liken hastalığıın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Liken hastalığı  tedavisi ,      akut   Liken hastalığı    alerjik belirtileri,     alerjik Liken hastalığı     belirtileri,    çocuk Liken hastalığıı,      alerjik Liken hastalığıın belirtileri ,      akut    Liken hastalığı     hastasi,   allerjik Liken hastalığı      belirtileri,    Liken hastalığı     hastalari,    Liken hastalığı     alerji belirtileri,    alerji Liken hastalığı      belirtileri ,   akut  Liken hastalığı     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Liken hastalığı ,    kronik Liken hastalığı     çocukta,  Liken hastalığı  Liken hastalığı    şifalı bitki ,  Liken hastalığı     astimin belirtileri,,    Liken hastalığı     için şifalı bitkiler,    Liken hastalığı    hastalığı tedavisi,    Liken hastalığıe   iyi gelen bitkiler,    Liken hastalığı     hastalığının tedavisi ,   Liken hastalığı    hastanesi,       Liken hastalığı    hastaligi nedir,    Liken hastalığı     hastaligi belirtileri ,   Liken hastalığı     bronşit belirtileri,    bronşit Liken hastalığı    belirtileri,    Liken hastalığı    hastaliginin belirtileri,    Liken hastalığı    baslangici ,     çocuklarda Liken hastalığı   tedavisi,    Liken hastalığı    testi,    bebeklerde Liken hastalığı   tedavisi,    Liken hastalığı    makinası ,   Liken hastalığı   öksürüğü  ,  kronik Liken hastalığı,    alerjik Liken hastalığı   nedir ,   Liken hastalığı     belirtileri nelerdir,    kronik Liken hastalığı,   Liken hastalığı     alerjisi nedir,    bebeklerde Liken hastalığı     belirtileri ,   Liken hastalığı   testleri ,   ahmet maranki Liken hastalığı  Liken hastalığı   atakları ,   Liken hastalığı    doktorları ,   Liken hastalığı   ilaçları isimleri ,   Liken hastalığıa bitkisel çözüm ,    Liken hastalığı    bronşiale,   Liken hastalığı     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Liken hastalığı   nedir,    çocuklarda Liken hastalığı,m    Liken hastalığı   ve tedavisi ,   Liken hastalığı    atağı  , alerjik Liken hastalığı   neden olur,    Liken hastalığı    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Liken hastalığı   bronşit tedavisi,    sinirsel Liken hastalığı  Liken hastalığı   ölümcülmüdür ,    Liken hastalığı     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Liken hastalığı    tedavi merkezleri,    alerjik Liken hastalığı     belirtileri  nelerdir,   alerjik Liken hastalığı     nedenleri ,   Liken hastalığı     hastalığı geçermi ,   Liken hastalığı   sprey isimleri  ,    alarjik Liken hastalığı    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Liken hastalığı     belirtileri,     Liken hastalığı    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Liken hastalığı ,   Liken hastalığı    tedavisi  ,   alerjik Liken hastalığı   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Liken hastalığı      hastalığı,    Liken hastalığı      ve öksürük,    Liken hastalığı    ilaçları nelerdir,    Liken hastalığı     bronşit hastalığı,    Liken hastalığı     tedavi yöntemleri  ,  kronik Liken hastalığı      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Liken hastalığı    ,  Liken hastalığı      hastalığı için şifalı bitkiler,     Liken hastalığıa    faydalı bitkiler,    Liken hastalığıın   tedavisi varmı ,    Liken hastalığı    bronşit ilaçları,      Liken hastalığı    tedavisi varmı ,     Liken hastalığı    başlangıcı tedavisi ,   Liken hastalığıa kesin çözüm,    kronik Liken hastalığı     tedavisi ,   Liken hastalığı      krizi belirtileri,    Liken hastalığı      belirtileri ve tedavisi  ,  ahmet maranki Liken hastalığı     tedavisi,    Liken hastalığı     alerji testi  ,  Liken hastalığı    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Liken hastalığı    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Liken hastalığı     alerji nasıl tedavi edilir ,    Liken hastalığı     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Liken hastalığı   atak tedavisi ,  Liken hastalığı    ve belirtileri ,   Liken hastalığı     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Liken hastalığı    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Liken hastalığı   tedavisi ,  Liken hastalığı ilk yardım ,    Liken hastalığı    öldürürmü ,    Liken hastalığı     çeşitleri,    Liken hastalığı     krizi tedavisi ,    Liken hastalığı    aşısı ,   alerjik Liken hastalığı   ilaçları ,   alerjik Liken hastalığı   bronşit,    Liken hastalığı    spreyleri , Liken hastalığı    en iyi ilaç,  Liken hastalığı iyi gelen ilaçlar,   Liken hastalığı  krem merhem şampuanı,  Liken hastalığı   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Liken hastalığı    bronşit ,   Liken hastalığı   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Liken hastalığı   bronşit ,   Liken hastalığı   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Liken hastalığı ,   Liken hastalığı   için bitkisel tedavi ,,    Liken hastalığı    geçermi,     Liken hastalığı   doğal tedavi ,   Liken hastalığı   tedavileri ,  Liken hastalığı son gelişmeler

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder