gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla NASIR

22 Mart 2013 Cuma 20:29
Bu haber 9267 kez okundu

Nasır nedir? Genelde uzun süreli travma, çok kullanma, ayakkabı, eldivensiz elle çalışma vb. nedenlerle oluşur.

Sorularla NASIR
  

Nasır  nedir?

Genelde uzun süreli travma, çok kullanma, ayakkabı, eldivensiz elle çalışma vb. nedenlerle oluşur.

            ** Fizyoloji cildin kendini savunmak için kalınlaşmasıdır.

Nasır resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri)

Nasır resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

RESİMLER

Nasır  nasıl bir hastalıktır?

Nasır   uzun süreli travma, çok kullanma, ayakkabı, eldivensiz elle çalışma vb. nedenlere bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Nasır  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Nasır  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Nasır  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Nasır  nedenleri nelerdir?

Nasır  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu  uzun süreli travma, çok kullanma, ayakkabı, eldivensiz elle çalışma vb.  nedenler Nasır  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Nasır  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Nasır gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Nasır  belirtileri nelerdir?

Nasır bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Nasır  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen Ağrısızdır, el ayasında, parmak içyüzlerinde, ayak tabanlarında topukta, kalınlaşma ve sertleşme buna bağlı çatlaklar.gibi belirtilerdir.   Nasır  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Nasır   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Nasır  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Nasır  tanısı nasıl konulur?

Nasır   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Nasır  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Klinik , öykü ve muayane gibi  tanı yöntemleri Nasır   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Nasır   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Nasır   tedavisi nasıl olur ? . Nasır   tedavisi nedir? . Nasır  ne iyi gelir ? Nasır  nasıl geçer ?

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Nasır   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. 

Nasır   geç tedavi edilirse Nasır olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Nasır   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

               TEDAVİ:

Önce travma engellenmelidir. (aykkabı, oturma şekli, eldiven vb )

** Şiddetine göre değişik yüzdedeki keratolitik kremler kullanılır.

 

Çok hafif  vakalarda veya nemlendirici olarak (proflaktik amaçla)

EXCİPİAL ® HYDRO (%2 üre) EMÜLSİYON (Günde 1-2 kez lezyona sürülür)

EXCİPİAL ® LİPO (%4 üre) EMÜLSİYON   (Günde 1-2 kez lezyona sürülür)

Orta şiddette:

           ÜREDERM ® HYDRO (%10 üre) EMÜLSİYON  (Günde 1-2 kez lezyona sürülür)

           ÜREDERM ® LİPO (%10 üre) EMÜLSİYON      (Günde 1-2 kez lezyona sürülür)

Şiddetli ayak tabanı, topuk,  el palatar yüzeyi ve yuvarlak nasırlada:

KERASAL ® POMAD (%5 salisilik asit+%10 üre) (Günde 1-2 kez lezyona sürülür)

KERASAL ® FORT POMAD(%10 salisilik asit+%10 üre) (Günde 1-2 kez lezyona sürülür)

Küçük yuvarlak nasırlarda: 

           NASIR ® BANDI kullanılabilir. (Günde 1 kez 3-5 gün akşam.)

 

 

Nasır bandı

Nasır tedavisinde kullanılan bantlardır.

Nasır   reçetesi

Nasır ÖRNEK REÇETE

TANI: El ve ayaklarda orta şiddette nasır (kurum ödeme için tanı kseroderma yazılmalıdır.)

  RP1:  ÜREDERM HYDRO (%10 üre) EMÜLSİYON DIB BİR

                                                                                S: günde 2 kez

Bu Nasır   reçete örneği hekimler için yazılmış basit bir reçete örneğidir. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Nasır  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

Nasır   Ameliyatı ne zaman yapılır ?

Nasır  tedavisinde Nasır ameliyatları   kullanılan tedavilerden biridir. Genelde  ilaç tedavisinin ve  diğer tedavilerin yeterice fayda vermediği durumlarda  Nasır    ameliyatı yapılır.  Nasır   ameliyatı yapılacaksa tecrübeli hekimler tarafından yapılmalıdır..  çünkü Nasır    ameliyatlarında  gerek hekime bağlı olarak gerekse hekimden bağımsız olsun çeşitli komplikasyonlar görülebilir.  Eğer hekiminiz Nasır   ameliyat tavsiye ediyorsa mutlaka o branşın uzmanı başka hekimlere danıştıktan sonra   Nasır ameliyatı olunması daha uygundur.

Nasır   Ameliyatı videosu

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Nasır  kimlerde sık görülür?

Genelde  Nasır  çocuk ve yetişkinlerde   uzun süreli travma, çok kullanma, ayakkabı, eldivensiz elle çalışma  vb gibi  durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Nasır   görülebilir. Ama Nasır  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde  Nasır   görülür mü ?

Nasır  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Nasır   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzer. Sadece Nasır   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Nasır   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır. Çocuklarda görülen Nasır   genelde daha hafif seyreder ve zamanla tam düzelebilir.

 

Nasır   nasıl oluşur ?

Cilt derisinin kalınlaşmasına  bağlı olarak  sonucu Nasır  oluşur. Nasır   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Nasır  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Nasır    için  korunma yolları?

uzun süreli travma, çok kullanma, ayakkabı, eldivensiz elle çalışma vb. nedenlerden uzak durulmalıdır.

Nasır  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Nasır geliştiği için  genelde Nasır   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Nasır  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Nasır   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

 

Nasır  ilaçları

Önce travma engellenmelidir. (aykkabı, oturma şekli, eldiven vb )

** Şiddetine göre değişik yüzdedeki keratolitik kremler   gibi ilaçlar Nasır  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Nasır   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Nasır şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Nasır   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Nasır  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Nasır   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

 

Nasır ilaçsız doğal tedavisi?

Nasır  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Nasır    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Nasır   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu  

 

Gebelikte   Nasır

Nasır   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Nasır   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Nasır   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Nasır  bulaşıcı mıdır. Nasır nasıl bulaşır ?

Hayır Nasır.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

Bitkisel Nasır  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Nasır  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Nasır tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Nasır  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Nasır   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Nasır   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Nasır    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Nasır    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Nasır     tedavisi, Düşük   Nasırin tedavisi,       Nasır aku,t  alerjik   alerji Nasır,  Ameliyatları  Nasır   alerji.   Nasır      tedavi,   Nasır  alerjisi,   allerjik Nasır,     alerjık Nasır Ameliyatı,     Nasır    hastalıgı,      Nasır    hastalıkları, Nasır ne iyi gelir. Nasır kesin çözüm,  Nasır nasıl düzelir,    Nasır   nasıl gelişir.   Nasır   nedır,,     Nasır      ilaci,   kronik Nasır Nasır   başlangıcı tedavisi   Nasıra kesin çözüm, ,    Nasır  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Nasır   ilaclari,    Nasır     tedavisi ilaçları,    Nasır    bitkisel,    yenidoğanlarda Nasır,  Nasır   tedavisi ,Nasır    hastalığı duası, Nasır   duası,,,,  bebeklerde Nasır,,    çocuklarda Nasır,,      Nasır bitkisel tedavi,    Nasır      alerji tedavisi ,   alerji Nasır     tedavisi,   çocuk Nasır    ,   Nasır     çocuk,    Nasır    krizi,    bebeklerde Nasır,      Nasır   bitkisel tedavisi,    kronik Nasır    , Nasır     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Nasır    tedavisi,     Nasırın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Nasır  tedavisi ,      akut   Nasır    alerjik belirtileri,     alerjik Nasır     belirtileri,    çocuk Nasırı,      alerjik Nasırın belirtileri ,      akut    Nasır     hastasi,   allerjik Nasır      belirtileri,    Nasır     hastalari,    Nasır     alerji belirtileri,    alerji Nasır      belirtileri ,   akut  Nasır     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Nasır ,    kronik Nasır     çocukta,  Nasır  Nasır    şifalı bitki ,  Nasır     bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    Nasır     için şifalı bitkiler,    Nasır    hastalığı tedavisi,    Nasıre   iyi gelen bitkiler,    Nasır     hastalığının tedavisi ,   Nasır    hastanesi,       Nasır    hastaligi nedir,    Nasır     hastaligi belirtileri ,   Nasır     bronşit belirtileri,    bronşit Nasır    belirtileri,    Nasır    hastaliginin belirtileri,    Nasır    baslangici ,     çocuklarda Nasır   tedavisi,    Nasır    testi,    bebeklerde Nasır   tedavisi,    Nasır    makinası ,   Nasır   öksürüğü  ,  kronik Nasır,    alerjik Nasır   nedir ,   Nasır     belirtileri nelerdir,    kronik Nasır,   Nasır     alerjisi nedir,    bebeklerde Nasır     belirtileri ,   Nasır   testleri ,   ahmet maranki Nasır  Nasır   atakları ,   Nasır    doktorları ,   Nasır   ilaçları isimleri ,   Nasıra bitkisel çözüm ,    Nasır    bronşiale,   Nasır     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Nasır    bronşit nedir,    çocuklarda Nasır,m    Nasır   ve tedavisi ,   Nasır    atağı  , alerjik Nasır   neden olur,    Nasır    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Nasır   bronşit tedavisi,    sinirsel Nasır  Nasır   ölümcülmüdür ,    Nasır     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Nasır    tedavi merkezleri,    alerjik Nasır     belirtileri  nelerdir,   alerjik Nasır     nedenleri ,   Nasır     hastalığı geçermi ,   Nasır   sprey isimleri  ,    alarjik Nasır    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Nasır     belirtileri,     Nasır    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Nasır ,   Nasır    tedavisi  ,   alerjik Nasır   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Nasır      hastalığı,    Nasır      ve öksürük,    Nasır    ilaçları nelerdir,    Nasır     bronşit hastalığı,    Nasır     tedavi yöntemleri  ,  kronik Nasır      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Nasır    ,  Nasır      hastalığı için şifalı bitkiler,     Nasıra    faydalı bitkiler,    Nasırın   tedavisi varmı ,    Nasır    bronşit ilaçları,      Nasır    tedavisi varmı ,     Nasır    başlangıcı tedavisi ,   Nasıra kesin çözüm,    kronik Nasır     tedavisi ,   Nasır      krizi belirtileri,    Nasır      belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki Nasır     tedavisi,    Nasır     alerji testi  ,  Nasır    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Nasır    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Nasır     alerji nasıl tedavi edilir ,    Nasır     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Nasır   atak tedavisi ,  Nasır    ve belirtileri ,   Nasır     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Nasır    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Nasır   tedavisi ,   Nasır    öldürürmü ,    Nasır     çeşitleri,    Nasır     krizi tedavisi ,    Nasır    aşısı ,   alerjik Nasır   ilaçları ,   alerjik Nasır   bronşit,    Nasır    spreyleri , Nasır    en iyi ilaç,  Nasır iyi gelen ilaçlar,   Nasır  krem merhem şampuanı,  Nasır   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Nasır    bronşit ,   Nasır   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Nasır   bronşit ,   Nasır   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Nasır ,   Nasır   için bitkisel tedavi ,,    Nasır    geçermi,     Nasır   doğal tedavi ,   Nasır   tedavileri ,  

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder