gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla PEMFİGUS VULGARİS

22 Mart 2013 Cuma 21:50
Bu haber 10206 kez okundu

Pemfigus vulgaris nedir? Pemfigus vulgaris kısacası çocuklarda özellikle deride ve ağız burun mukozasında içi su dolu veziküllerin sürekli oluştuğu bir hastalıktır.. Verdiği rahatsızlık nedeniyle bir yada birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan çeşitli nedenler nedeniyle gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla  PEMFİGUS VULGARİS
 Pemfigus vulgaris  nedir?

Pemfigus vulgaris    kısacası    çocuklarda özellikle deride ve ağız burun mukozasında içi su dolu veziküllerin sürekli oluştuğu bir hastalıktır.. Verdiği rahatsızlık nedeniyle  bir yada   birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan   çeşitli  nedenler  nedeniyle  gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Pemfigus vulgaris resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri, görselleri)

Pemfigus vulgaris resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

RESİMLER

Pemfigus vulgaris  nasıl bir hastalıktır?

Pemfigus vulgaris  cilt ve mukozalarda su dolu veziküllere   bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Pemfigus vulgaris  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Pemfigus vulgaris  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Pemfigus vulgaris  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Pemfigus vulgaris  çeşitleri nelerdir.

Akut Pemfigus vulgaris

Pemfigus vulgaris  genel olarak ağır Pemfigus vulgaris   ve   khafif yüzeyel   Pemfigus folyaseus tipi olarak iki tipten oluşur

 

Pemfigus vulgaris  nedenleri nelerdir?

Pemfigus vulgaris  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu    nedenler Pemfigus vulgaris  için başlıca nedenlerdir. Ama asıl neden bilinmemektedir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Pemfigus vulgaris  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Pemfigus vulgaris gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Pemfigus vulgaris  belirtileri nelerdir?

Pemfigus vulgaris bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Pemfigus vulgaris  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler   ağız mukozasında ve deride oluşan içi su dolu vezikül ve büllerdir. Bunlar zamanla patlarlar.     Pemfigus vulgaris  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Pemfigus vulgaris   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Pemfigus vulgaris  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Pemfigus vulgaris  tanısı nasıl konulur?

Pemfigus vulgaris   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Pemfigus vulgaris  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. muayene gibi  tanı yöntemleri Pemfigus vulgaris   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Pemfigus vulgaris   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Pemfigus vulgaris   tedavisi nasıl olur ? . Pemfigus vulgaris   tedavisi nedir? . Pemfigus vulgaris  ne iyi gelir ? Pemfigus vulgaris  nasıl geçer ?

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Pemfigus vulgaris   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. Kısacası  steroid, kortizon  tedaviler en sık tercih edilen tedavilerdir.

Pemfigus vulgaris   geç tedavi edilirse Pemfigus vulgaris olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Pemfigus vulgaris   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Pemfigus vulgaris   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  Pemfigus vulgaris  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta Pemfigus vulgaris  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz Pemfigus vulgaris    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  Pemfigus vulgaris için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz detaylı Pemfigus vulgaris  tedavisi  için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

 

Pemfigus vulgaris   reçetesi

Pemfigus vulgaris   reçetesi için yasal Uyarı: Unutmayın  Pemfigus vulgaris   reçetesi   tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan eczacı sağlık personeli dahil diğer kişilerin  Pemfigus vulgaris reçetesi yazarak  ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Aynı şekilde  Pemfigus vulgaris     için  bir hasta başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Çünkü reçete hastanın kendisine özeldir. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz hekim tarafından yazılmış  Pemfigus vulgaris reçetesi   yoksa   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın.  Zaten Pemfigus vulgaris    için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz Pemfigus vulgaris  örnek reçeteleri için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

Bu Pemfigus vulgaris   reçete örnekleri sadece hekimler için yazılmış basit bir reçete örnekleridir.. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları , yan etkileri  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Pemfigus vulgaris  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

Pemfigus vulgaris   Ameliyatı ne zaman yapılır ?

Pemfigus vulgaris  tedavisinde Pemfigus vulgaris pansumanı   kullanılan tedavilerden biridir. Genelde  ilaç tedavisinin ve  diğer tedavilerin yeterice fayda vermediği durumlarda  Pemfigus vulgaris    pansumanı yapılır.   

 

PEMFİGUS VULGARİS   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

 

 

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Pemfigus vulgaris  kimlerde sık görülür?

Genelde  Pemfigus vulgaris  çocuk ve yetişkinlerde   genetik yatkınlık olma gibi   durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Pemfigus vulgaris   görülebilir. Ama Pemfigus vulgaris  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde Pemfigus vulgaris   görülür mü ?

Pemfigus vulgaris  bebeklerde ve çocuklarda görülebilir. Pemfigus vulgaris   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzerlik gösterdiği gibi bazen çok farklılıkta gösterebilir.. Sadece Pemfigus vulgaris   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Pemfigus vulgaris   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır.

Pemfigus vulgaris   nasıl oluşur ?

Cilt ve deride vezikül oluşması sonucu Pemfigus vulgaris  oluşur. Pemfigus vulgaris   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Pemfigus vulgaris  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Pemfigus vulgaris    için  korunma yolları?

Pemfigus vulgaris  gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler iyi ve dengeli beslenmelidirler, çevre temizliğine ve bireysel temizliklerine azami dikkat etmeliler, sigara alkol ve dumanlı ortamlardan uzak durmalılar, gereğinde sağlıkları için aralıklı olarak doktor kontrolüne gitmelidirler. Eğer ailede  Pemfigus vulgaris    benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi Pemfigus vulgaris   için bir kat daha artmaktadır.

 

Pemfigus vulgaris  geçici midir?

Kısmen evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Pemfigus vulgaris geliştiği için  genelde Pemfigus vulgaris   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Pemfigus vulgaris  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Pemfigus vulgaris   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

 

Pemfigus vulgaris  ilaçları

Prednol, kortizon   gibi ilaçlar Pemfigus vulgaris  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Pemfigus vulgaris   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Pemfigus vulgaris şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Pemfigus vulgaris   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Pemfigus vulgaris  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Pemfigus vulgaris   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Pemfigus vulgaris ilaçsız doğal tedavisi?

Pemfigus vulgaris  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Pemfigus vulgaris    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Pemfigus vulgaris   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Pemfigus vulgaris   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Pemfigus vulgaris  bulaşıcı mıdır. Pemfigus vulgaris nasıl bulaşır ?

Hayır Pemfigus vulgaris.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

Bitkisel Pemfigus vulgaris  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Pemfigus vulgaris  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Pemfigus vulgaris tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Pemfigus vulgaris  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Pemfigus vulgaris   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Pemfigus vulgaris   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Pemfigus vulgaris    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Pemfigus vulgaris    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Pemfigus vulgaris     tedavisi, Düşük   Pemfigus vulgarisin tedavisi,       Pemfigus vulgaris aku,t  alerjik   alerji Pemfigus vulgaris,  Ameliyatları  Pemfigus vulgaris   alerji.   Pemfigus vulgaris      tedavi,   Pemfigus vulgaris  alerjisi,   allerjik Pemfigus vulgaris,     alerjık Pemfigus vulgaris Ameliyatı,     Pemfigus vulgaris    hastalıgı,      Pemfigus vulgaris    hastalıkları, Pemfigus vulgaris ne iyi gelir. Pemfigus vulgaris kesin çözüm,  Pemfigus vulgaris nasıl düzelir,    Pemfigus vulgaris   nasıl gelişir.   Pemfigus vulgaris   nedır,,     Pemfigus vulgaris      ilaci,   kronik Pemfigus vulgaris Pemfigus vulgaris   başlangıcı tedavisi   Pemfigus vulgarisa kesin çözüm, ,    Pemfigus vulgaris  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Pemfigus vulgaris   ilaclari,    Pemfigus vulgaris     tedavisi ilaçları,    Pemfigus vulgaris    bitkisel,    yenidoğanlarda Pemfigus vulgaris,  Pemfigus vulgaris   tedavisi ,Pemfigus vulgaris    hastalığı duası, Pemfigus vulgaris   duası,,,,  bebeklerde Pemfigus vulgaris,,    çocuklarda Pemfigus vulgaris,,      Pemfigus vulgaris bitkisel tedavi,    Pemfigus vulgaris      alerji tedavisi ,   alerji Pemfigus vulgaris     tedavisi,   çocuk Pemfigus vulgaris    ,   Pemfigus vulgaris     çocuk,    Pemfigus vulgaris    krizi,    bebeklerde Pemfigus vulgaris,      Pemfigus vulgaris   bitkisel tedavisi,    kronik Pemfigus vulgaris    , Pemfigus vulgaris     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Pemfigus vulgaris    tedavisi,     Pemfigus vulgarisın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Pemfigus vulgaris  tedavisi ,      akut   Pemfigus vulgaris    alerjik belirtileri,     alerjik Pemfigus vulgaris     belirtileri,    çocuk Pemfigus vulgarisı,      alerjik Pemfigus vulgarisın belirtileri ,      akut    Pemfigus vulgaris     hastasi,   allerjik Pemfigus vulgaris      belirtileri,    Pemfigus vulgaris     hastalari,    Pemfigus vulgaris     alerji belirtileri,    alerji Pemfigus vulgaris      belirtileri ,   akut  Pemfigus vulgaris     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Pemfigus vulgaris ,    kronik Pemfigus vulgaris     çocukta,  Pemfigus vulgaris  Pemfigus vulgaris    şifalı bitki ,  Pemfigus vulgaris     astimin belirtileri,,    Pemfigus vulgaris     için şifalı bitkiler,    Pemfigus vulgaris    hastalığı tedavisi,    Pemfigus vulgarise   iyi gelen bitkiler,    Pemfigus vulgaris     hastalığının tedavisi ,   Pemfigus vulgaris    hastanesi,       Pemfigus vulgaris    hastaligi nedir,    Pemfigus vulgaris     hastaligi belirtileri ,   Pemfigus vulgaris     bronşit belirtileri,    bronşit Pemfigus vulgaris    belirtileri,    Pemfigus vulgaris    hastaliginin belirtileri,    Pemfigus vulgaris    baslangici ,     çocuklarda Pemfigus vulgaris   tedavisi,    Pemfigus vulgaris    testi,    bebeklerde Pemfigus vulgaris   tedavisi,    Pemfigus vulgaris    makinası ,   Pemfigus vulgaris   öksürüğü  ,  kronik Pemfigus vulgaris,    alerjik Pemfigus vulgaris   nedir ,   Pemfigus vulgaris     belirtileri nelerdir,    kronik Pemfigus vulgaris,   Pemfigus vulgaris     alerjisi nedir,    bebeklerde Pemfigus vulgaris     belirtileri ,   Pemfigus vulgaris   testleri ,   ahmet maranki Pemfigus vulgaris  Pemfigus vulgaris   atakları ,   Pemfigus vulgaris    doktorları ,   Pemfigus vulgaris   ilaçları isimleri ,   Pemfigus vulgarisa bitkisel çözüm ,    Pemfigus vulgaris    bronşiale,   Pemfigus vulgaris     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Pemfigus vulgaris   nedir,    çocuklarda Pemfigus vulgaris,m    Pemfigus vulgaris   ve tedavisi ,   Pemfigus vulgaris    atağı  , alerjik Pemfigus vulgaris   neden olur,    Pemfigus vulgaris    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Pemfigus vulgaris   bronşit tedavisi,    sinirsel Pemfigus vulgaris  Pemfigus vulgaris   ölümcülmüdür ,    Pemfigus vulgaris     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Pemfigus vulgaris    tedavi merkezleri,    alerjik Pemfigus vulgaris     belirtileri  nelerdir,   alerjik Pemfigus vulgaris     nedenleri ,   Pemfigus vulgaris     hastalığı geçermi ,   Pemfigus vulgaris   sprey isimleri  ,    alarjik Pemfigus vulgaris    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Pemfigus vulgaris     belirtileri,     Pemfigus vulgaris    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Pemfigus vulgaris ,   Pemfigus vulgaris    tedavisi  ,   alerjik Pemfigus vulgaris   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Pemfigus vulgaris      hastalığı,    Pemfigus vulgaris      ve öksürük,    Pemfigus vulgaris    ilaçları nelerdir,    Pemfigus vulgaris     bronşit hastalığı,    Pemfigus vulgaris     tedavi yöntemleri  ,  kronik Pemfigus vulgaris      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Pemfigus vulgaris    ,  Pemfigus vulgaris      hastalığı için şifalı bitkiler,     Pemfigus vulgarisa    faydalı bitkiler,    Pemfigus vulgarisın   tedavisi varmı ,    Pemfigus vulgaris    bronşit ilaçları,      Pemfigus vulgaris    tedavisi varmı ,     Pemfigus vulgaris    başlangıcı tedavisi ,   Pemfigus vulgarisa kesin çözüm,    kronik Pemfigus vulgaris     tedavisi ,   Pemfigus vulgaris      krizi belirtileri,    Pemfigus vulgaris      belirtileri ve tedavisi  ,  ahmet maranki Pemfigus vulgaris     tedavisi,    Pemfigus vulgaris     alerji testi  ,  Pemfigus vulgaris    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Pemfigus vulgaris    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Pemfigus vulgaris     alerji nasıl tedavi edilir ,    Pemfigus vulgaris     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Pemfigus vulgaris   atak tedavisi ,  Pemfigus vulgaris    ve belirtileri ,   Pemfigus vulgaris     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Pemfigus vulgaris    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Pemfigus vulgaris   tedavisi ,  Pemfigus vulgaris ilk yardım ,    Pemfigus vulgaris    öldürürmü ,    Pemfigus vulgaris     çeşitleri,    Pemfigus vulgaris     krizi tedavisi ,    Pemfigus vulgaris    aşısı ,   alerjik Pemfigus vulgaris   ilaçları ,   alerjik Pemfigus vulgaris   bronşit,    Pemfigus vulgaris    spreyleri , Pemfigus vulgaris    en iyi ilaç,  Pemfigus vulgaris iyi gelen ilaçlar,   Pemfigus vulgaris  krem merhem şampuanı,  Pemfigus vulgaris   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Pemfigus vulgaris    bronşit ,   Pemfigus vulgaris   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Pemfigus vulgaris   bronşit ,   Pemfigus vulgaris   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Pemfigus vulgaris ,   Pemfigus vulgaris   için bitkisel tedavi ,,    Pemfigus vulgaris    geçermi,     Pemfigus vulgaris   doğal tedavi ,   Pemfigus vulgaris   tedavileri ,  

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

pemfvlg 6 yıl önce yorumlandı

acaba pemfigus vulgaris neden 1999 dan önce türkiye rastlanılan bir hastalık değildi ? ben 1999 adapazarı depreminden sonra 23 yaşımda yakalandım bu hastalığa. hala uğraşıyorum cevap: hayır sürekli görülen bir hastalıktır.

19 Kişi beğendi.