gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla PSORİASİS

22 Mart 2013 Cuma 21:58
Bu haber 1899 kez okundu

Psoriasis nedir? Çeşitli nedenler dolayısıyla birden ortaya çıkan vücudun herhangi bir kısmındaki ciltte kabuklanmalar oluşturan bir hastalıktır.. Verdiği rahatsızlık nedeniyle bir yada birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan çeşitli nedenler nedeniyle gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen am tekrarlayabilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla  PSORİASİS
 Psoriasis  nedir?

Çeşitli nedenler dolayısıyla birden ortaya çıkan vücudun herhangi bir kısmındaki ciltte kabuklanmalar oluşturan bir hastalıktır.. Verdiği rahatsızlık nedeniyle  bir yada   birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan   çeşitli  nedenler  nedeniyle  gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen  am tekrarlayabilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Psoriasis resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri)

Psoriasis resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

RESİMLER

Psoriasis  nasıl bir hastalıktır?

Psoriasis   geneldem sonrada ani bir ruhsal rahatsızlık üzüntü sonuc una  bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Psoriasis  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Psoriasis  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Psoriasis  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Psoriasis  çeşitleri nelerdir.

Akut Psoriasis

Psoriasis  genel olarak akut  Psoriasis   ve   kronik  Psoriasis  tipi olarak iki tipten oluşur.  akut  Psoriasis  1-6 haftadan kısa sürerken   ve   kronik  Psoriasis  tipi 6 haftadan daha uzun sürer.   akut  Psoriasis   belirtileri   ve   kronik  Psoriasis  belirtileri   genelde  farklılık gösterir.. akut  Psoriasis   nedenleri   ve   kronik  Psoriasis  nedenleri   genelde  farklı olabilir..  akut  Psoriasis   tedavisi   ve   kronik  Psoriasis  tedavisi farlı şekilde olabilir.  

 

 

Psoriasis  nedenleri nelerdir?

Psoriasis  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu  ve ağır üzüntü gibi ruhasal  nedenler Psoriasis  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Psoriasis  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Psoriasis gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Psoriasis  belirtileri nelerdir?

Psoriasis bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Psoriasis  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler   ciltte  sürekli kabuklama kızarıklık gibi belirtilerdir.   Psoriasis  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Psoriasis   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Psoriasis  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Psoriasis  tanısı nasıl konulur?

Psoriasis   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Psoriasis  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Muayene ve bulgular gibi  tanı yöntemleri Psoriasis   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Psoriasis   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Psoriasis   tedavisi nasıl olur ? . Psoriasis   tedavisi nedir? . Psoriasis  ne iyi gelir ? Psoriasis  nasıl geçer ?

 Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Psoriasis   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. Kısacası  Topikal tedaviler Deriye uygulanan pomadlar, kremler, solüsyonlar Nemlendiriciler, yumuşatıcılar  (hafif hastalıkta kullanılır) Fototerapi  UVB, PUVA, en sık tercih edilen tedavilerdir.

Psoriasis   geç tedavi edilirse Psoriasis olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Psoriasis   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Psoriasis   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  Psoriasis  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta Psoriasis  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz Psoriasis    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  Psoriasis için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz detaylı Psoriasis  tedavisi  için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

 

Psoriasis   reçetesi

Psoriasis   reçetesi için yasal Uyarı: Unutmayın  Psoriasis   reçetesi   tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan eczacı sağlık personeli dahil diğer kişilerin  Psoriasis reçetesi yazarak  ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Aynı şekilde  Psoriasis     için  bir hasta başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Çünkü reçete hastanın kendisine özeldir. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz hekim tarafından yazılmış  Psoriasis reçetesi   yoksa   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın.  Zaten Psoriasis    için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz Psoriasis  örnek reçeteleri için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

Bu Psoriasis   reçete örnekleri sadece hekimler için yazılmış basit bir reçete örnekleridir.. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları , yan etkileri  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Psoriasis  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

 

PSORİASİS   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

 

 

 

 DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Psoriasis  kimlerde sık görülür?

Genelde  Psoriasis  çocuk ve yetişkinlerde   genetik yatkınlık olan ve ağır ruhsal üzüntü geçirme gibi   durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Psoriasis   görülebilir. Ama Psoriasis  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde Psoriasis   görülür mü ?

Psoriasis  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Psoriasis   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzerlik gösterdiği gibi bazen çok farklılıkta gösterebilir.. Sadece Psoriasis   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Psoriasis   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır.

Psoriasis   nasıl oluşur ?

Nedeni bilinmeyen bir mekanizmaya bağlı olarak  sonucu Psoriasis  oluşur. Psoriasis   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Psoriasis  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Psoriasis    için  korunma yolları?

Psoriasis  gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler iyi ve dengeli beslenmelidirler, çevre temizliğine ve bireysel temizliklerine azami dikkat etmeliler, sigara alkol ve dumanlı ortamlardan uzak durmalılar, gereğinde sağlıkları için aralıklı olarak doktor kontrolüne gitmelidirler. Eğer ailede  Psoriasis    benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi Psoriasis   için bir kat daha artmaktadır.

 

Psoriasis  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Psoriasis geliştiği için  genelde Psoriasis   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Psoriasis  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Psoriasis   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

 

Psoriasis  ilaçları

Kremler, nemlendiriciler   gibi ilaçlar Psoriasis  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Psoriasis   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Psoriasis şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Psoriasis   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Psoriasis  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, cildini nemlendirerek  ayrıca iyi beslenerek Psoriasis   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Psoriasis ilaçsız doğal tedavisi?

Psoriasis  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Psoriasis    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Psoriasis   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Psoriasis   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Gebelikte   Psoriasis

Psoriasis   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Psoriasis   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Psoriasis   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Psoriasis  bulaşıcı mıdır. Psoriasis nasıl bulaşır ?

Hayır Psoriasis.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

Psoriasis  aşısı

Psoriasis    aşısı oldukça faydalıdır. Genelde kişiyi Psoriasisgeçirmeye karşı tam  korur yada en azından hafif geçirmesini sağlar.  Bu yüzden Psoriasis   geçirme riski yüksek olan kişiler muhakkak Psoriasis   aşısı yaptırmaları önerilir. Psoriasis   aşısının  yan etkileri veya komplikasyonları çok azdır.  Bunlar Psoriasis  aşısının yararları yanında halk tabiri ile devede kulak  kalır.  O yüzden doktorunuz Psoriasis  aşısı öneriyorsa  Psoriasis  aşısı yaptırmanızda fayda olacaktır.

 

Bitkisel Psoriasis  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Psoriasis  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Psoriasis tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Psoriasis  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Psoriasis   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Psoriasis   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Psoriasis    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Psoriasis    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Psoriasis     tedavisi, Düşük   Psoriasisin tedavisi,       Psoriasis aku,t  alerjik   alerji Psoriasis,  Ameliyatları  Psoriasis   alerji.   Psoriasis      tedavi,   Psoriasis  alerjisi,   allerjik Psoriasis,     alerjık Psoriasis Ameliyatı,     Psoriasis    hastalıgı,      Psoriasis    hastalıkları, Psoriasis ne iyi gelir. Psoriasis kesin çözüm,  Psoriasis nasıl düzelir,    Psoriasis   nasıl gelişir.   Psoriasis   nedır,,     Psoriasis      ilaci,   kronik Psoriasis Psoriasis   başlangıcı tedavisi   Psoriasisa kesin çözüm, ,    Psoriasis  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Psoriasis   ilaclari,    Psoriasis     tedavisi ilaçları,    Psoriasis    bitkisel,    yenidoğanlarda Psoriasis,  Psoriasis   tedavisi ,Psoriasis    hastalığı duası, Psoriasis   duası,,,,  bebeklerde Psoriasis,,    çocuklarda Psoriasis,,      Psoriasis bitkisel tedavi,    Psoriasis      alerji tedavisi ,   alerji Psoriasis     tedavisi,   çocuk Psoriasis    ,   Psoriasis     çocuk,    Psoriasis    krizi,    bebeklerde Psoriasis,      Psoriasis   bitkisel tedavisi,    kronik Psoriasis    , Psoriasis     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Psoriasis    tedavisi,     Psoriasisın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Psoriasis  tedavisi ,      akut   Psoriasis    alerjik belirtileri,     alerjik Psoriasis     belirtileri,    çocuk Psoriasisı,      alerjik Psoriasisın belirtileri ,      akut    Psoriasis     hastasi,   allerjik Psoriasis      belirtileri,    Psoriasis     hastalari,    Psoriasis     alerji belirtileri,    alerji Psoriasis      belirtileri ,   akut  Psoriasis     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Psoriasis ,    kronik Psoriasis     çocukta,  Psoriasis  Psoriasis    şifalı bitki ,  Psoriasis     bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    Psoriasis     için şifalı bitkiler,    Psoriasis    hastalığı tedavisi,    Psoriasise   iyi gelen bitkiler,    Psoriasis     hastalığının tedavisi ,   Psoriasis    hastanesi,       Psoriasis    hastaligi nedir,    Psoriasis     hastaligi belirtileri ,   Psoriasis     bronşit belirtileri,    bronşit Psoriasis    belirtileri,    Psoriasis    hastaliginin belirtileri,    Psoriasis    baslangici ,     çocuklarda Psoriasis   tedavisi,    Psoriasis    testi,    bebeklerde Psoriasis   tedavisi,    Psoriasis    makinası ,   Psoriasis   öksürüğü  ,  kronik Psoriasis,    alerjik Psoriasis   nedir ,   Psoriasis     belirtileri nelerdir,    kronik Psoriasis,   Psoriasis     alerjisi nedir,    bebeklerde Psoriasis     belirtileri ,   Psoriasis   testleri ,   ahmet maranki Psoriasis  Psoriasis   atakları ,   Psoriasis    doktorları ,   Psoriasis   ilaçları isimleri ,   Psoriasisa bitkisel çözüm ,    Psoriasis    bronşiale,   Psoriasis     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Psoriasis    bronşit nedir,    çocuklarda Psoriasis,m    Psoriasis   ve tedavisi ,   Psoriasis    atağı  , alerjik Psoriasis   neden olur,    Psoriasis    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Psoriasis   bronşit tedavisi,    sinirsel Psoriasis  Psoriasis   ölümcülmüdür ,    Psoriasis     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Psoriasis    tedavi merkezleri,    alerjik Psoriasis     belirtileri  nelerdir,   alerjik Psoriasis     nedenleri ,   Psoriasis     hastalığı geçermi ,   Psoriasis   sprey isimleri  ,    alarjik Psoriasis    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Psoriasis     belirtileri,     Psoriasis    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Psoriasis ,   Psoriasis    tedavisi  ,   alerjik Psoriasis   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Psoriasis      hastalığı,    Psoriasis      ve öksürük,    Psoriasis    ilaçları nelerdir,    Psoriasis     bronşit hastalığı,    Psoriasis     tedavi yöntemleri  ,  kronik Psoriasis      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Psoriasis    ,  Psoriasis      hastalığı için şifalı bitkiler,     Psoriasisa    faydalı bitkiler,    Psoriasisın   tedavisi varmı ,    Psoriasis    bronşit ilaçları,      Psoriasis    tedavisi varmı ,     Psoriasis    başlangıcı tedavisi ,   Psoriasisa kesin çözüm,    kronik Psoriasis     tedavisi ,   Psoriasis      krizi belirtileri,    Psoriasis      belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki Psoriasis     tedavisi,    Psoriasis     alerji testi  ,  Psoriasis    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Psoriasis    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Psoriasis     alerji nasıl tedavi edilir ,    Psoriasis     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Psoriasis   atak tedavisi ,  Psoriasis    ve belirtileri ,   Psoriasis     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Psoriasis    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Psoriasis   tedavisi ,  Psoriasis ilk yardım ,    Psoriasis    öldürürmü ,    Psoriasis     çeşitleri,    Psoriasis     krizi tedavisi ,    Psoriasis    aşısı ,   alerjik Psoriasis   ilaçları ,   alerjik Psoriasis   bronşit,    Psoriasis    spreyleri , Psoriasis    en iyi ilaç,  Psoriasis iyi gelen ilaçlar,   Psoriasis  krem merhem şampuanı,  Psoriasis   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Psoriasis    bronşit ,   Psoriasis   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Psoriasis   bronşit ,   Psoriasis   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Psoriasis ,   Psoriasis   için bitkisel tedavi ,,    Psoriasis    geçermi,     Psoriasis   doğal tedavi ,   Psoriasis   tedavileri ,  

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

asım yücel 6 yıl önce yorumlandı

tecrik ederim çok güzel yazmışsınız

0 Kişi beğendi.