gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla SAÇ BİTİ

22 Mart 2013 Cuma 20:52
Bu haber 3885 kez okundu

Saç biti nedir? Saç biti kısacası saç bitinin saçlara yerleşmesi olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle bir yada birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan çeşitli nedenler nedeniyle gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla  SAÇ BİTİ
 Saç biti  nedir?

Saç biti    kısacası    saç bitinin saçlara yerleşmesi olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle  bir yada   birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan   çeşitli  nedenler  nedeniyle  gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

 

Saç biti resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri)

Saç biti resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

RESİMLER

Saç biti  nasıl bir hastalıktır?

Saç biti   saç bitinin saçlara yerleşmesine    bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Saç biti  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Saç biti  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Saç biti  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Saç biti  nedenleri nelerdir?

Saç biti  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir.  Bit çok küçük sarı renkte 2-5 mm boyunda dış parazittir. Memelilerin ve insanların vücudunda kanlarını günde 2-3 kez emerek yaşarlar. . Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Saç biti  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Saç biti gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Saç biti  belirtileri nelerdir?

Saç biti bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Saç biti  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler   ve  Bitlenmeyi gösteren ilk ipucu sık sık kafa derisinin kaşınması    gibi belirtilerdir.   Saç biti  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Saç biti   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Saç biti  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Saç biti  tanısı nasıl konulur?

Saç biti   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Saç biti  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Saçlar çok dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Biti tespit etmek ve yayılmasını engellemek amacıyla, ensenin arka kısmındaki ve kulak arkasındaki saçlar dikkatle incelenmelidir. Bitler ışıktan kaçtıkları için, yalnızca saç kılına yapışmış küçük beyazımsı, oval yumurtaları (sirkeleri) görebilirsiniz. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Saç biti   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Saç biti   tedavisi nasıl olur ? . Saç biti   tedavisi nedir? . Saç biti  ne iyi gelir ? Saç biti  nasıl geçer ?

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Saç biti   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır.

Permetrin: KWELLADA  ŞAMPUAN (%5, 120ml)

           Kullanım: Yetişkin ve ay üstü kişilerde saçlar şampuanla iyice köpürtülür. 10 dk beklendikten sonra saçlar iyice yıkanır. Gerekirse ince bir tarakla saçlar taranabilir. Gerekirse 7-10 gün sonra tekrarlanabilir.

      Permetrin: KWELLADA  SAÇ KREMİ (60-120 ml)

                         ZALVOR® (10gr) SAÇ KREMİ

Yetişkin ve 2 yaş üstü kişilerde banyodan sonra havlu ile saçlar kurulandıktan sonra saç ve kafa derisini tamamen kaplayıncaya kadar sürülür. 10 dk beklendikten sonra saçlar iyice yıkanır. Saç biti   geç tedavi edilirse Saç biti olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Saç biti   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Saç biti   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  Saç biti  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta Saç biti  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz Saç biti    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  Saç biti için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz detaylı Saç biti  tedavisi  için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

 

Saç biti   reçetesi

Saç biti   reçetesi için yasal Uyarı: Unutmayın  Saç biti   reçetesi   tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan eczacı sağlık personeli dahil diğer kişilerin  Saç biti reçetesi yazarak  ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Aynı şekilde  Saç biti     için  bir hasta başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Çünkü reçete hastanın kendisine özeldir. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz hekim tarafından yazılmış  Saç biti reçetesi   yoksa   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın.  Zaten Saç biti    için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz Saç biti  örnek reçeteleri için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

Bu Saç biti   reçete örnekleri sadece hekimler için yazılmış basit bir reçete örnekleridir.. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları , yan etkileri  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Saç biti  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Saç biti  kimlerde sık görülür?

Genelde  Saç biti  çocuk ve yetişkinlerde  temiz olma gibi     durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Saç biti   görülebilir. Ama Saç biti  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde Saç biti   görülür mü ?

Saç biti  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Saç biti   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzerlik gösterdiği gibi bazen çok farklılıkta gösterebilir.. Sadece Saç biti   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Saç biti   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır.

Saç biti   nasıl oluşur ?

Saç bitinin saça yerleşmesine bağlı olarak  sonucu Saç biti  oluşur. Saç biti   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Saç biti  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Saç biti    için  korunma yolları?

Saç biti  gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler  , çevre temizliğine ve bireysel temizliklerine azami dikkat etmeliler,  , gereğinde sağlıkları için aralıklı olarak doktor kontrolüne gitmelidirler. Eğer ailede  Saç biti    benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi Saç biti   için bir kat daha artmaktadır.

 

Saç biti  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Saç biti geliştiği için  genelde Saç biti   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Saç biti  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Saç biti   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

Saç biti  ilaçları

Şampuan ve krem   gibi ilaçlar Saç biti  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Saç biti   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Saç biti şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Saç biti   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Saç biti  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Saç biti   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Saç biti  ilaçları nasıl kullanılır?

Saç biti  için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de Saç biti   için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. Yetişkin ve ay üstü kişilerde saçlar şampuanla iyice köpürtülür. 10 dk beklendikten sonra saçlar iyice yıkanır. Gerekirse ince bir tarakla saçlar taranabilir. Gerekirse 7-10 gün sonra tekrarlanabilir.

 

Saç biti ilaçsız doğal tedavisi?

Saç biti  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Saç biti    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Saç biti   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Saç biti   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Gebelikte   Saç biti

Saç biti   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Saç biti   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Saç biti   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Saç biti  bulaşıcı mıdır. Saç biti nasıl bulaşır ?

Evet bulaşıcıdır. Bitlenmiş kişilerden bulaşır

 

Bitkisel Saç biti  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Saç biti  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Saç biti tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Saç biti  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Saç biti   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Saç biti   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Saç biti    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Saç biti    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Saç biti     tedavisi, Düşük   Saç bitiin tedavisi,       Saç biti aku,t  alerjik   alerji Saç biti,  Ameliyatları  Saç biti   alerji.   Saç biti      tedavi,   Saç biti  alerjisi,   allerjik Saç biti,     alerjık Saç biti Ameliyatı,     Saç biti    hastalıgı,      Saç biti    hastalıkları, Saç biti ne iyi gelir. Saç biti kesin çözüm,  Saç biti nasıl düzelir,    Saç biti   nasıl gelişir.   Saç biti   nedır,,     Saç biti      ilaci,   kronik Saç biti Saç biti   başlangıcı tedavisi   Saç bitia kesin çözüm, ,    Saç biti  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Saç biti   ilaclari,    Saç biti     tedavisi ilaçları,    Saç biti    bitkisel,    yenidoğanlarda Saç biti,  Saç biti   tedavisi ,Saç biti    hastalığı duası, Saç biti   duası,,,,  bebeklerde Saç biti,,    çocuklarda Saç biti,,      Saç biti bitkisel tedavi,    Saç biti      alerji tedavisi ,   alerji Saç biti     tedavisi,   çocuk Saç biti    ,   Saç biti     çocuk,    Saç biti    krizi,    bebeklerde Saç biti,      Saç biti   bitkisel tedavisi,    kronik Saç biti    , Saç biti     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Saç biti    tedavisi,     Saç bitiın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Saç biti  tedavisi ,      akut   Saç biti    alerjik belirtileri,     alerjik Saç biti     belirtileri,    çocuk Saç bitiı,      alerjik Saç bitiın belirtileri ,      akut    Saç biti     hastasi,   allerjik Saç biti      belirtileri,    Saç biti     hastalari,    Saç biti     alerji belirtileri,    alerji Saç biti      belirtileri ,   akut  Saç biti     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Saç biti ,    kronik Saç biti     çocukta,  Saç biti  Saç biti    şifalı bitki ,  Saç biti     bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    Saç biti     için şifalı bitkiler,    Saç biti    hastalığı tedavisi,    Saç bitie   iyi gelen bitkiler,    Saç biti     hastalığının tedavisi ,   Saç biti    hastanesi,       Saç biti    hastaligi nedir,    Saç biti     hastaligi belirtileri ,   Saç biti     bronşit belirtileri,    bronşit Saç biti    belirtileri,    Saç biti    hastaliginin belirtileri,    Saç biti    baslangici ,     çocuklarda Saç biti   tedavisi,    Saç biti    testi,    bebeklerde Saç biti   tedavisi,    Saç biti    makinası ,   Saç biti   öksürüğü  ,  kronik Saç biti,    alerjik Saç biti   nedir ,   Saç biti     belirtileri nelerdir,    kronik Saç biti,   Saç biti     alerjisi nedir,    bebeklerde Saç biti     belirtileri ,   Saç biti   testleri ,   ahmet maranki Saç biti  Saç biti   atakları ,   Saç biti    doktorları ,   Saç biti   ilaçları isimleri ,   Saç bitia bitkisel çözüm ,    Saç biti    bronşiale,   Saç biti     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Saç biti    bronşit nedir,    çocuklarda Saç biti,m    Saç biti   ve tedavisi ,   Saç biti    atağı  , alerjik Saç biti   neden olur,    Saç biti    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Saç biti   bronşit tedavisi,    sinirsel Saç biti  Saç biti   ölümcülmüdür ,    Saç biti     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Saç biti    tedavi merkezleri,    alerjik Saç biti     belirtileri  nelerdir,   alerjik Saç biti     nedenleri ,   Saç biti     hastalığı geçermi ,   Saç biti   sprey isimleri  ,    alarjik Saç biti    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Saç biti     belirtileri,     Saç biti    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Saç biti ,   Saç biti    tedavisi  ,   alerjik Saç biti   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Saç biti      hastalığı,    Saç biti      ve öksürük,    Saç biti    ilaçları nelerdir,    Saç biti     bronşit hastalığı,    Saç biti     tedavi yöntemleri  ,  kronik Saç biti      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Saç biti    ,  Saç biti      hastalığı için şifalı bitkiler,     Saç bitia    faydalı bitkiler,    Saç bitiın   tedavisi varmı ,    Saç biti    bronşit ilaçları,      Saç biti    tedavisi varmı ,     Saç biti    başlangıcı tedavisi ,   Saç bitia kesin çözüm,    kronik Saç biti     tedavisi ,   Saç biti      krizi belirtileri,    Saç biti      belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki Saç biti     tedavisi,    Saç biti     alerji testi  ,  Saç biti    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Saç biti    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Saç biti     alerji nasıl tedavi edilir ,    Saç biti     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Saç biti   atak tedavisi ,  Saç biti    ve belirtileri ,   Saç biti     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Saç biti    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Saç biti   tedavisi ,  Saç biti ilk yardım ,    Saç biti    öldürürmü ,    Saç biti     çeşitleri,    Saç biti     krizi tedavisi ,    Saç biti    aşısı ,   alerjik Saç biti   ilaçları ,   alerjik Saç biti   bronşit,    Saç biti    spreyleri , Saç biti    en iyi ilaç,  Saç biti iyi gelen ilaçlar,   Saç biti  krem merhem şampuanı,  Saç biti   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Saç biti    bronşit ,   Saç biti   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Saç biti   bronşit ,   Saç biti   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Saç biti ,   Saç biti   için bitkisel tedavi ,,    Saç biti    geçermi,     Saç biti   doğal tedavi ,   Saç biti   tedavileri ,  

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder