gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla SİSTEMİK SKLEROZİS

23 Mart 2013 Cumartesi 18:00
Bu haber 2411 kez okundu

Sistemik sklerozis nedir? Sistemik sklerozis kısacası Sistemik Sklerozis (Skleroderma), fibrozis, inflamasyon ve vasküler değişiklikler ile seyreden kronik bir bağ dokusu hastalığı olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle bir yada birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan çeşitli nedenler nedeniyle gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla  SİSTEMİK SKLEROZİS
 Sistemik sklerozis  nedir?

Sistemik sklerozis    kısacası         Sistemik Sklerozis (Skleroderma), fibrozis, inflamasyon ve vasküler

değişiklikler ile seyreden kronik bir bağ dokusu hastalığı                     olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle  bir yada   birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan   çeşitli  nedenler  nedeniyle  gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

 

Sistemik sklerozis resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri, görselleri)

Sistemik sklerozis resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

RESİMLER

Sistemik sklerozis  nasıl bir hastalıktır?

Sistemik sklerozis   . Sistemik Sklerozis (Skleroderma), fibrozis, inflamasyon ve vasküler

Değişikliklerine bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Sistemik sklerozis  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Sistemik sklerozis  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Sistemik sklerozis  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

 

Sistemik sklerozis  nedenleri nelerdir?

Sistemik sklerozis  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu önemlidir.  Sklerodermanın etyolojisi kesin olarak bilinmemekle beraber, genetik, immünolojik ve gibi nedenler Sistemik sklerozis  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Sistemik sklerozis  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Sistemik sklerozis gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Sistemik sklerozis  belirtileri nelerdir?

Sistemik sklerozis bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Sistemik sklerozis  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler    ciltte sertleşme, bağ dokusu artışı, hareketlerde kısıtlılık     gibi belirtilerdir.   Sistemik sklerozis  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Sistemik sklerozis   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Sistemik sklerozis  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Sistemik sklerozis  tanısı nasıl konulur?

Sistemik sklerozis   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Sistemik sklerozis  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. .muayene ve laboratuvar gibi  tanı yöntemleri Sistemik sklerozis   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Sistemik sklerozis   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Sistemik sklerozis   tedavisi nasıl olur ?

 Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Sistemik sklerozis   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. Skleroderma için harika bir ilaç veya mucizevi bir tedavi yoktur. Tedavi egzersiz, cilt bakımı ve durumu kontrol etmeye veya yeni sorunları tedavi etmeye yardımcı olan çeşitli ilaçları içerir. Sistemik sklerozis   geç tedavi edilirse Sistemik sklerozis olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Sistemik sklerozis   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Sistemik sklerozis   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  Sistemik sklerozis  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta Sistemik sklerozis  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz Sistemik sklerozis    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  Sistemik sklerozis için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz detaylı Sistemik sklerozis  tedavisi  için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

 

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Sistemik sklerozis  kimlerde sık görülür?

Genelde  Sistemik sklerozis  yetişkinlerde   nedeni bilinmeyen   durumlara bağlı olarak nadir  görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Sistemik sklerozis   görülebilir. Ama Sistemik sklerozis  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

Sistemik sklerozis   nasıl oluşur ?

Bağ dokusu artması sonucu Sistemik sklerozis  oluşur. Sistemik sklerozis   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Sistemik sklerozis  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

Sistemik sklerozis  ilaçları

Steroid nemlendirici   gibi ilaçlar Sistemik sklerozis  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Sistemik sklerozis   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Sistemik sklerozis şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Sistemik sklerozis   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Sistemik sklerozis  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Sistemik sklerozis   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Sistemik sklerozis  ilaçları nasıl kullanılır?

Sistemik sklerozis  için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de Sistemik sklerozis   için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. Sistemik sklerozis ilaçları ağızdan (oral), damardan (intravenöz), kas içi (intramüskükler),  İnhaler , ve oral kullanılır. Sistemik sklerozis   ilaçlarının kullanma şekli için lütfen aşağıdaki görsel video ve resimler bakınız.

 

Sistemik sklerozis ilaçsız doğal tedavisi?

Sistemik sklerozis  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Sistemik sklerozis    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Sistemik sklerozis   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Sistemik sklerozis   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Gebelikte   Sistemik sklerozis

Sistemik sklerozis   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Sistemik sklerozis   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Sistemik sklerozis   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Sistemik sklerozis  bulaşıcı mıdır. Sistemik sklerozis nasıl bulaşır ?

Hayır Sistemik sklerozis.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

Bitkisel Sistemik sklerozis  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Sistemik sklerozis  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Sistemik sklerozis tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Sistemik sklerozis  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Sistemik sklerozis   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Sistemik sklerozis   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Sistemik sklerozis    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Sistemik sklerozis    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Sistemik sklerozis     tedavisi, Düşük   Sistemik sklerozisin tedavisi,       Sistemik sklerozis aku,t  alerjik   alerji Sistemik sklerozis,  Ameliyatları  Sistemik sklerozis   alerji.   Sistemik sklerozis      tedavi,   Sistemik sklerozis  alerjisi,   allerjik Sistemik sklerozis,     alerjık Sistemik sklerozis Ameliyatı,     Sistemik sklerozis    hastalıgı,      Sistemik sklerozis    hastalıkları, Sistemik sklerozis ne iyi gelir. Sistemik sklerozis kesin çözüm,  Sistemik sklerozis nasıl düzelir,    Sistemik sklerozis   nasıl gelişir.   Sistemik sklerozis   nedır,,     Sistemik sklerozis      ilaci,   kronik Sistemik sklerozis Sistemik sklerozis   başlangıcı tedavisi   Sistemik sklerozisa kesin çözüm, ,    Sistemik sklerozis  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Sistemik sklerozis   ilaclari,    Sistemik sklerozis     tedavisi ilaçları,    Sistemik sklerozis    bitkisel,    yenidoğanlarda Sistemik sklerozis,  Sistemik sklerozis   tedavisi ,Sistemik sklerozis    hastalığı duası, Sistemik sklerozis   duası,,,,  bebeklerde Sistemik sklerozis,,    çocuklarda Sistemik sklerozis,,      Sistemik sklerozis bitkisel tedavi,    Sistemik sklerozis      alerji tedavisi ,   alerji Sistemik sklerozis     tedavisi,   çocuk Sistemik sklerozis    ,   Sistemik sklerozis     çocuk,    Sistemik sklerozis    krizi,    bebeklerde Sistemik sklerozis,      Sistemik sklerozis   bitkisel tedavisi,    kronik Sistemik sklerozis    , Sistemik sklerozis     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Sistemik sklerozis    tedavisi,     Sistemik sklerozisın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Sistemik sklerozis  tedavisi ,      akut   Sistemik sklerozis    alerjik belirtileri,     alerjik Sistemik sklerozis     belirtileri,    çocuk Sistemik sklerozisı,      alerjik Sistemik sklerozisın belirtileri ,      akut    Sistemik sklerozis     hastasi,   allerjik Sistemik sklerozis      belirtileri,    Sistemik sklerozis     hastalari,    Sistemik sklerozis     alerji belirtileri,    alerji Sistemik sklerozis      belirtileri ,   akut  Sistemik sklerozis     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Sistemik sklerozis ,    kronik Sistemik sklerozis     çocukta,  Sistemik sklerozis  Sistemik sklerozis    şifalı bitki ,  Sistemik sklerozis     astimin belirtileri,,    Sistemik sklerozis     için şifalı bitkiler,    Sistemik sklerozis    hastalığı tedavisi,    Sistemik sklerozise   iyi gelen bitkiler,    Sistemik sklerozis     hastalığının tedavisi ,   Sistemik sklerozis    hastanesi,       Sistemik sklerozis    hastaligi nedir,    Sistemik sklerozis     hastaligi belirtileri ,   Sistemik sklerozis     bronşit belirtileri,    bronşit Sistemik sklerozis    belirtileri,    Sistemik sklerozis    hastaliginin belirtileri,    Sistemik sklerozis    baslangici ,     çocuklarda Sistemik sklerozis   tedavisi,    Sistemik sklerozis    testi,    bebeklerde Sistemik sklerozis   tedavisi,    Sistemik sklerozis    makinası ,   Sistemik sklerozis   öksürüğü  ,  kronik Sistemik sklerozis,    alerjik Sistemik sklerozis   nedir ,   Sistemik sklerozis     belirtileri nelerdir,    kronik Sistemik sklerozis,   Sistemik sklerozis     alerjisi nedir,    bebeklerde Sistemik sklerozis     belirtileri ,   Sistemik sklerozis   testleri ,   ahmet maranki Sistemik sklerozis  Sistemik sklerozis   atakları ,   Sistemik sklerozis    doktorları ,   Sistemik sklerozis   ilaçları isimleri ,   Sistemik sklerozisa bitkisel çözüm ,    Sistemik sklerozis    bronşiale,   Sistemik sklerozis     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Sistemik sklerozis   nedir,    çocuklarda Sistemik sklerozis,m    Sistemik sklerozis   ve tedavisi ,   Sistemik sklerozis    atağı  , alerjik Sistemik sklerozis   neden olur,    Sistemik sklerozis    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Sistemik sklerozis   bronşit tedavisi,    sinirsel Sistemik sklerozis  Sistemik sklerozis   ölümcülmüdür ,    Sistemik sklerozis     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Sistemik sklerozis    tedavi merkezleri,    alerjik Sistemik sklerozis     belirtileri  nelerdir,   alerjik Sistemik sklerozis     nedenleri ,   Sistemik sklerozis     hastalığı geçermi ,   Sistemik sklerozis   sprey isimleri  ,    alarjik Sistemik sklerozis    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Sistemik sklerozis     belirtileri,     Sistemik sklerozis    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Sistemik sklerozis ,   Sistemik sklerozis    tedavisi  ,   alerjik Sistemik sklerozis   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Sistemik sklerozis      hastalığı,    Sistemik sklerozis      ve öksürük,    Sistemik sklerozis    ilaçları nelerdir,    Sistemik sklerozis     bronşit hastalığı,    Sistemik sklerozis     tedavi yöntemleri  ,  kronik Sistemik sklerozis      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Sistemik sklerozis    ,  Sistemik sklerozis      hastalığı için şifalı bitkiler,     Sistemik sklerozisa    faydalı bitkiler,    Sistemik sklerozisın   tedavisi varmı ,    Sistemik sklerozis    bronşit ilaçları,      Sistemik sklerozis    tedavisi varmı ,     Sistemik sklerozis    başlangıcı tedavisi ,   Sistemik sklerozisa kesin çözüm,    kronik Sistemik sklerozis     tedavisi ,   Sistemik sklerozis      krizi belirtileri,    Sistemik sklerozis      belirtileri ve tedavisi  ,  ahmet maranki Sistemik sklerozis     tedavisi,    Sistemik sklerozis     alerji testi  ,  Sistemik sklerozis    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Sistemik sklerozis    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Sistemik sklerozis     alerji nasıl tedavi edilir ,    Sistemik sklerozis     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Sistemik sklerozis   atak tedavisi ,  Sistemik sklerozis    ve belirtileri ,   Sistemik sklerozis     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Sistemik sklerozis    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Sistemik sklerozis   tedavisi ,  Sistemik sklerozis ilk yardım ,    Sistemik sklerozis    öldürürmü ,    Sistemik sklerozis     çeşitleri,    Sistemik sklerozis     krizi tedavisi ,    Sistemik sklerozis    aşısı ,   alerjik Sistemik sklerozis   ilaçları ,   alerjik Sistemik sklerozis   bronşit,    Sistemik sklerozis    spreyleri , Sistemik sklerozis    en iyi ilaç,  Sistemik sklerozis iyi gelen ilaçlar,   Sistemik sklerozis  krem merhem şampuanı,  Sistemik sklerozis   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Sistemik sklerozis    bronşit ,   Sistemik sklerozis   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Sistemik sklerozis   bronşit ,   Sistemik sklerozis   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Sistemik sklerozis ,   Sistemik sklerozis   için bitkisel tedavi ,,    Sistemik sklerozis    geçermi,     Sistemik sklerozis   doğal tedavi ,   Sistemik sklerozis   tedavileri ,  Sistemik sklerozis son gelişmeler

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder