gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla SİVİLCE

23 Mart 2013 Cumartesi 17:17
Bu haber 3470 kez okundu

Sivilce nedir? Sivilce cildimizde bulunan yağ bezlerinin hastalığıdır. 12-30 yaş grubundaki herkes, ırktan ve etnik özelliklerden bağımsız olarak bu problemi yaşayabilir. tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla SİVİLCE
 Sivilce   nedir?

Sivilce cildimizde bulunan yağ bezlerinin hastalığıdır. 12-30 yaş grubundaki herkes, ırktan ve etnik özelliklerden bağımsız olarak bu problemi yaşayabilir. tedavi edilebilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

 

Sivilce  resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri)

Sivilce  resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

RESİMLER

Sivilce   nasıl bir hastalıktır?

Sivilce     cildimizde bulunan yağ bezlerinin iltihaplanmasına  bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Sivilce   mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Sivilce   ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Sivilce   iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Sivilce   nedenleri nelerdir?

Sivilce   sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu yağlı  beslenme  nedenler Sivilce   için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Sivilce   olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Sivilce  gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Sivilce   belirtileri nelerdir?

Sivilce  bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Sivilce   belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir.

Yağ bezleri, avuç içi ayak tabanı ve ayak sırtı hariç tüm vücutta mevcuttur. Yağ bezleri, en çok oranda yüz, sırt, göğüs ve omuzlarda bulunmaktadır. Bu bölgedeki yağ bezleri diğer vücut bölgelerine göre daha geniştir. Bu yüzden sivilce hastalığı en çok yüz ve sırt bölgesinde görülmektedir.

Tıkalı foliküller iki şekilde akne yapabilir; Komedon, ya da enfeksiyonsuz siyah noktalar, ya da  papül, püstül ve nodül adı verilen enfeksiyonlu lezyonlar.

Sivilce   olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Sivilce    belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Sivilce   olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Sivilce   tanısı nasıl konulur?

Sivilce    tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Sivilce   tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Muayene gibi  tanı yöntemleri Sivilce    tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Sivilce    tanısı koymak oldukça zordur.

 

Sivilce    tedavisi nasıl olur ? . Sivilce    tedavisi nedir? . Sivilce   ne iyi gelir ? Sivilce   nasıl geçer ?

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Sivilce    tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. 

** Tedavi en az üç ay verilmelidir.

Hafif vakalarda: Sadece topikal tedavi

Orta şiddetteki vakalarda: Topikal + oral antibiyotik tedavisi

Şiddetli ve iz bırakan vakalarda:Retinoik asit türevi ilaçlar  (Dermatolog tarafından) kullanılır.

Eritromisin benzoil peroksit: BENZAMYCİN® JEL  Doz: 2x1 cilt yıkandıktan sonra kullanılır.

Tetrasiklin :İMEX®  MERHEM Yada ACNEDUR MERHEM  Doz: 2x1 cilt yıkandıktan sonra

Tetrasiklin : MONODOKS® 100mg 14 KAPSÜL Doz: 1x1 tb

** Doğum konrol hapları kadınlarda akneyi önemli derecede iyileştirebilirler. bu amaçla tedavi amacıyla kullanılabilirler.

 

Roaccutane

Şiddetli ve iz bırakan vakalarda Retinoik asit türevi ilaçlar  (Dermatolog tarafından) kullanılır. Bu ilaölar genelde kesin çözümdür.

 

 

Sivilce    geç tedavi edilirse Sivilce  olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Sivilce    olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Sivilce  izi (izleri),

Sivilce  izleri çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilir. Kremler bazende cerrahi kullanılabilir.

 

Sivilce  maskesi

Sivilce  için çeşitli maskeler kullanılabilir. Aşağıdaki videolarda bu maskeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Sivilce    reçetesi

Sivilce  ÖRNEK REÇETE

TANI: Akne (hafif orta şiddette)

RP1: İMEX ®  MERHEM  DIB BİR

                   S:2X1  3 AY  (cilt yıkanıp kurulandıktan sonra)

         MONODOKS ® 100MG KAPSÜL  DIB BİR

                                                  S:1X1 tb

Bu Sivilce    reçete örneği hekimler için yazılmış basit bir reçete örneğidir. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Sivilce   reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

Sivilce    Ameliyatı ne zaman yapılır ?

Sivilce   tedavisinde Sivilce  ameliyatları   kullanılan tedavilerden biridir. Genelde  ilaç tedavisinin ve  diğer tedavilerin yeterice fayda vermediği durumlarda  Sivilce     ameliyatı yapılır.  Sivilce    ameliyatı yapılacaksa tecrübeli hekimler tarafından yapılmalıdır..  çünkü Sivilce     ameliyatlarında  gerek hekime bağlı olarak gerekse hekimden bağımsız olsun çeşitli komplikasyonlar görülebilir.  Eğer hekiminiz Sivilce    ameliyat tavsiye ediyorsa mutlaka o branşın uzmanı başka hekimlere danıştıktan sonra   Sivilce  ameliyatı olunması daha uygundur.

 

 

SİVİLCE    VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Sivilce   kimlerde sık görülür?

Genelde  Sivilce   çocuk ve yetişkinlerde   yağlı beslenen ve ailesinde yatkınlık olma      durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Sivilce    görülebilir. Ama Sivilce   kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde  Sivilce    görülür mü ?

Sivilce   bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Sivilce    tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzer. Sadece Sivilce    tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Sivilce    çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır. Çocuklarda görülen Sivilce    genelde daha hafif seyreder ve zamanla tam düzelebilir.

AKNE ROZASEA:

Yüzün orta kısmını tutan, kırmızı ve iltihaplı büyük bazen nodül şeklinde sivilceler yapabilen, komedon (siyah noktalar) görülmeyen, kızarıklık ve kılcal damar genişlemeler ile seyreden bir hastalıktır. 30 yaş sonrası görülür. Ciltte ateş basması ve kırmızılık, Sadece papül ve püstül olabilir. Antibiyotik tedavisine hızlı yanıt verir.

Sivilce    nasıl oluşur ?

cildimizde bulunan yağ bezlerinin  iltihaplanmasından dolayı daralmasına bağlı olarak  sonucu Sivilce   oluşur. Sivilce    bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Sivilce   hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Sivilce     için  korunma yolları?

Sivilce   gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler iyi ve dengeli beslenmelidirler, çevre temizliğine ve bireysel temizliklerine azami dikkat etmeliler, yağlı yiyeceklerden uzak durma, sigara alkol ve dumanlı ortamlardan uzak durmalılar, gereğinde sağlıkları için aralıklı olarak doktor kontrolüne gitmelidirler. Eğer ailede  Sivilce     benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi Sivilce    için bir kat daha artmaktadır.

 

Sivilce   geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Sivilce  geliştiği için  genelde Sivilce    uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Sivilce   kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Sivilce    olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

 

Sivilce   ilaçları

Hafif vakalarda: Sadece topikal tedavi

Orta şiddetteki vakalarda: Topikal + oral antibiyotik tedavisi

Şiddetli ve iz bırakan vakalarda:Retinoik asit türevi ilaçlar  (Dermatolog tarafından) kullanılır

gibi ilaçlar Sivilce   tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Sivilce    tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Sivilce  şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Sivilce    tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Sivilce   tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Sivilce    iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Sivilce   ilaçları nasıl kullanılır?

Sivilce   için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de Sivilce    için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. Sivilce  ilaçları ağızdan (oral), damardan (intravenöz), merhem sprey şeklinde l kullanılır.  

 

Sivilce  ilaçsız doğal tedavisi?

Sivilce   ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Sivilce     için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Sivilce    için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Sivilce    için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Sivilce  testleri

Sivilce     testleri tanı ve takibi  için kullanılır. En çok kullanılan Sivilce    testleri kan testleridir. Bunlar bazen Sivilce    olsa bile normal sonuçlar olabilir. O yüzden testler her zaman tam güvenilir değildir. Diğer muayene bulguları ve şikayetler önem kazanır.

 

Gebelikte   Sivilce

Sivilce    normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Sivilce    olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Sivilce    tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Sivilce   bulaşıcı mıdır. Sivilce  nasıl bulaşır ?

Hayır Sivilce .....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

 

Bitkisel Sivilce   tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Sivilce   için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Sivilce  tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Sivilce   tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Sivilce    için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Sivilce    için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Sivilce     hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Sivilce     için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Sivilce      tedavisi, Düşük   Sivilce in tedavisi,       Sivilce  aku,t  alerjik   alerji Sivilce ,  Ameliyatları  Sivilce    alerji.   Sivilce       tedavi,   Sivilce   alerjisi,   allerjik Sivilce ,     alerjık Sivilce  Ameliyatı,     Sivilce     hastalıgı,      Sivilce     hastalıkları, Sivilce  ne iyi gelir. Sivilce  kesin çözüm,  Sivilce  nasıl düzelir,    Sivilce    nasıl gelişir.   Sivilce    nedır,,     Sivilce       ilaci,   kronik Sivilce  Sivilce    başlangıcı tedavisi   Sivilce a kesin çözüm, ,    Sivilce   için   belirtiler ve hastalıklar ,   Sivilce    ilaclari,    Sivilce      tedavisi ilaçları,    Sivilce     bitkisel,    yenidoğanlarda Sivilce ,  Sivilce    tedavisi ,Sivilce     hastalığı duası, Sivilce    duası,,,,  bebeklerde Sivilce ,,    çocuklarda Sivilce ,,      Sivilce  bitkisel tedavi,    Sivilce       alerji tedavisi ,   alerji Sivilce      tedavisi,   çocuk Sivilce     ,   Sivilce      çocuk,    Sivilce     krizi,    bebeklerde Sivilce ,      Sivilce    bitkisel tedavisi,    kronik Sivilce     , Sivilce      tedavisi,    bitkisel   bitkisel Sivilce     tedavisi,     Sivilce ın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Sivilce   tedavisi ,      akut   Sivilce     alerjik belirtileri,     alerjik Sivilce      belirtileri,    çocuk Sivilce ı,      alerjik Sivilce ın belirtileri ,      akut    Sivilce      hastasi,   allerjik Sivilce       belirtileri,    Sivilce      hastalari,    Sivilce      alerji belirtileri,    alerji Sivilce       belirtileri ,   akut  Sivilce      şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Sivilce  ,    kronik Sivilce      çocukta,  Sivilce   Sivilce     şifalı bitki ,  Sivilce      bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    Sivilce      için şifalı bitkiler,    Sivilce     hastalığı tedavisi,    Sivilce e   iyi gelen bitkiler,    Sivilce      hastalığının tedavisi ,   Sivilce     hastanesi,       Sivilce     hastaligi nedir,    Sivilce      hastaligi belirtileri ,   Sivilce      bronşit belirtileri,    bronşit Sivilce     belirtileri,    Sivilce     hastaliginin belirtileri,    Sivilce     baslangici ,     çocuklarda Sivilce    tedavisi,    Sivilce     testi,    bebeklerde Sivilce    tedavisi,    Sivilce     makinası ,   Sivilce    öksürüğü  ,  kronik Sivilce ,    alerjik Sivilce    nedir ,   Sivilce      belirtileri nelerdir,    kronik Sivilce ,   Sivilce      alerjisi nedir,    bebeklerde Sivilce      belirtileri ,   Sivilce    testleri ,   ahmet maranki Sivilce   Sivilce    atakları ,   Sivilce     doktorları ,   Sivilce    ilaçları isimleri ,   Sivilce a bitkisel çözüm ,    Sivilce     bronşiale,   Sivilce      bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Sivilce     bronşit nedir,    çocuklarda Sivilce ,m    Sivilce    ve tedavisi ,   Sivilce     atağı  , alerjik Sivilce    neden olur,    Sivilce     nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Sivilce    bronşit tedavisi,    sinirsel Sivilce   Sivilce    ölümcülmüdür ,    Sivilce      tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Sivilce     tedavi merkezleri,    alerjik Sivilce      belirtileri  nelerdir,   alerjik Sivilce      nedenleri ,   Sivilce      hastalığı geçermi ,   Sivilce    sprey isimleri  ,    alarjik Sivilce     Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Sivilce      belirtileri,     Sivilce     geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Sivilce  ,   Sivilce     tedavisi  ,   alerjik Sivilce    bronşit tedavisi ,    çocuklarda Sivilce       hastalığı,    Sivilce       ve öksürük,    Sivilce     ilaçları nelerdir,    Sivilce      bronşit hastalığı,    Sivilce      tedavi yöntemleri  ,  kronik Sivilce       nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Sivilce     ,  Sivilce       hastalığı için şifalı bitkiler,     Sivilce a    faydalı bitkiler,    Sivilce ın   tedavisi varmı ,    Sivilce     bronşit ilaçları,      Sivilce     tedavisi varmı ,     Sivilce     başlangıcı tedavisi ,   Sivilce a kesin çözüm,    kronik Sivilce      tedavisi ,   Sivilce       krizi belirtileri,    Sivilce       belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki Sivilce      tedavisi,    Sivilce      alerji testi  ,  Sivilce     tedavisi için şifalı bitkiler ,    Sivilce     nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Sivilce      alerji nasıl tedavi edilir ,    Sivilce      tedavisinde şifalı bitkiler ,   Sivilce    atak tedavisi ,  Sivilce     ve belirtileri ,   Sivilce      tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Sivilce     tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Sivilce    tedavisi ,   Sivilce     öldürürmü ,    Sivilce      çeşitleri,    Sivilce      krizi tedavisi ,    Sivilce     aşısı ,   alerjik Sivilce    ilaçları ,   alerjik Sivilce    bronşit,    Sivilce     spreyleri , Sivilce     en iyi ilaç,  Sivilce  iyi gelen ilaçlar,   Sivilce   krem merhem şampuanı,  Sivilce    iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Sivilce     bronşit ,   Sivilce    bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Sivilce    bronşit ,   Sivilce    hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Sivilce  ,   Sivilce    için bitkisel tedavi ,,    Sivilce     geçermi,     Sivilce    doğal tedavi ,   Sivilce    tedavileri ,  

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder