gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla SKLERODERMA

23 Mart 2013 Cumartesi 18:05
Bu haber 7813 kez okundu

Skleroderma nedir? Skleroderma kısacası Sistemik Sklerozis (Skleroderma), fibrozis, inflamasyon ve vasküler değişiklikler ile seyreden kronik bir bağ dokusu hastalığı olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle bir yada birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan çeşitli nedenler nedeniyle gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla  SKLERODERMA
 Skleroderma  nedir?

Skleroderma    kısacası         Sistemik Sklerozis (Skleroderma), fibrozis, inflamasyon ve vasküler

değişiklikler ile seyreden kronik bir bağ dokusu hastalığı                     olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle  bir yada   birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan   çeşitli  nedenler  nedeniyle  gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

 

Skleroderma resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri, görselleri)

Skleroderma resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

RESİMLER

Skleroderma  nasıl bir hastalıktır?

Skleroderma   . Sistemik Sklerozis (Skleroderma), fibrozis, inflamasyon ve vasküler

Değişikliklerine bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Skleroderma  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Skleroderma  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Skleroderma  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Skleroderma  nedenleri nelerdir?

Skleroderma  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu önemlidir.  Sklerodermanın etyolojisi kesin olarak bilinmemekle beraber, genetik, immünolojik ve gibi nedenler Skleroderma  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Skleroderma  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Skleroderma gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Skleroderma  belirtileri nelerdir?

Skleroderma bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Skleroderma  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler    ciltte sertleşme, bağ dokusu artışı, hareketlerde kısıtlılık     gibi belirtilerdir.   Skleroderma  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Skleroderma   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Skleroderma  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Skleroderma  tanısı nasıl konulur?

Skleroderma   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Skleroderma  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. .muayene ve laboratuvar gibi  tanı yöntemleri Skleroderma   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Skleroderma   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Skleroderma   tedavisi nasıl olur ? .

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Skleroderma   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. Skleroderma için harika bir ilaç veya mucizevi bir tedavi yoktur. Tedavi egzersiz, cilt bakımı ve durumu kontrol etmeye veya yeni sorunları tedavi etmeye yardımcı olan çeşitli ilaçları içerir. Skleroderma   geç tedavi edilirse Skleroderma olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Skleroderma   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Skleroderma   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  Skleroderma  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta Skleroderma  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz Skleroderma    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  Skleroderma için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz detaylı Skleroderma  tedavisi  için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

Skleroderma   Ameliyatı videosu

 

 

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Skleroderma  kimlerde sık görülür?

Genelde  Skleroderma  yetişkinlerde   nedeni bilinmeyen   durumlara bağlı olarak nadir  görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Skleroderma   görülebilir. Ama Skleroderma  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

Skleroderma   nasıl oluşur ?

Bağ dokusu artması sonucu Skleroderma  oluşur. Skleroderma   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Skleroderma  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

Skleroderma  ilaçları

Steroid nemlendirici   gibi ilaçlar Skleroderma  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Skleroderma   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Skleroderma şikayetlerinden  kurtulabilirler.

 

Skleroderma   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Skleroderma  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Skleroderma   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Skleroderma  ilaçları nasıl kullanılır?

Skleroderma  için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de Skleroderma   için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. Skleroderma ilaçları ağızdan (oral), damardan (intravenöz), kas içi (intramüskükler),  İnhaler , ve oral kullanılır. Skleroderma   ilaçlarının kullanma şekli için lütfen aşağıdaki görsel video ve resimler bakınız.

 

Skleroderma ilaçsız doğal tedavisi?

Skleroderma  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Skleroderma    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Skleroderma   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Skleroderma   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Gebelikte   Skleroderma

Skleroderma   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Skleroderma   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Skleroderma   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Skleroderma  bulaşıcı mıdır. Skleroderma nasıl bulaşır ?

Hayır Skleroderma  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

Bitkisel Skleroderma  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Skleroderma  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Skleroderma tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Skleroderma  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Skleroderma   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Skleroderma   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Skleroderma    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Skleroderma    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Skleroderma     tedavisi, Düşük   Sklerodermain tedavisi,       Skleroderma aku,t  alerjik   alerji Skleroderma,  Ameliyatları  Skleroderma   alerji.   Skleroderma      tedavi,   Skleroderma  alerjisi,   allerjik Skleroderma,     alerjık Skleroderma Ameliyatı,     Skleroderma    hastalıgı,      Skleroderma    hastalıkları, Skleroderma ne iyi gelir. Skleroderma kesin çözüm,  Skleroderma nasıl düzelir,    Skleroderma   nasıl gelişir.   Skleroderma   nedır,,     Skleroderma      ilaci,   kronik Skleroderma Skleroderma   başlangıcı tedavisi   Sklerodermaa kesin çözüm, ,    Skleroderma  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Skleroderma   ilaclari,    Skleroderma     tedavisi ilaçları,    Skleroderma    bitkisel,    yenidoğanlarda Skleroderma,  Skleroderma   tedavisi ,Skleroderma    hastalığı duası, Skleroderma   duası,,,,  bebeklerde Skleroderma,,    çocuklarda Skleroderma,,      Skleroderma bitkisel tedavi,    Skleroderma      alerji tedavisi ,   alerji Skleroderma     tedavisi,   çocuk Skleroderma    ,   Skleroderma     çocuk,    Skleroderma    krizi,    bebeklerde Skleroderma,      Skleroderma   bitkisel tedavisi,    kronik Skleroderma    , Skleroderma     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Skleroderma    tedavisi,     Sklerodermaın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Skleroderma  tedavisi ,      akut   Skleroderma    alerjik belirtileri,     alerjik Skleroderma     belirtileri,    çocuk Sklerodermaı,      alerjik Sklerodermaın belirtileri ,      akut    Skleroderma     hastasi,   allerjik Skleroderma      belirtileri,    Skleroderma     hastalari,    Skleroderma     alerji belirtileri,    alerji Skleroderma      belirtileri ,   akut  Skleroderma     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Skleroderma ,    kronik Skleroderma     çocukta,  Skleroderma  Skleroderma    şifalı bitki ,  Skleroderma     astimin belirtileri,,    Skleroderma     için şifalı bitkiler,    Skleroderma    hastalığı tedavisi,    Sklerodermae   iyi gelen bitkiler,    Skleroderma     hastalığının tedavisi ,   Skleroderma    hastanesi,       Skleroderma    hastaligi nedir,    Skleroderma     hastaligi belirtileri ,   Skleroderma     bronşit belirtileri,    bronşit Skleroderma    belirtileri,    Skleroderma    hastaliginin belirtileri,    Skleroderma    baslangici ,     çocuklarda Skleroderma   tedavisi,    Skleroderma    testi,    bebeklerde Skleroderma   tedavisi,    Skleroderma    makinası ,   Skleroderma   öksürüğü  ,  kronik Skleroderma,    alerjik Skleroderma   nedir ,   Skleroderma     belirtileri nelerdir,    kronik Skleroderma,   Skleroderma     alerjisi nedir,    bebeklerde Skleroderma     belirtileri ,   Skleroderma   testleri ,   ahmet maranki Skleroderma  Skleroderma   atakları ,   Skleroderma    doktorları ,   Skleroderma   ilaçları isimleri ,   Sklerodermaa bitkisel çözüm ,    Skleroderma    bronşiale,   Skleroderma     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Skleroderma   nedir,    çocuklarda Skleroderma,m    Skleroderma   ve tedavisi ,   Skleroderma    atağı  , alerjik Skleroderma   neden olur,    Skleroderma    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Skleroderma   bronşit tedavisi,    sinirsel Skleroderma  Skleroderma   ölümcülmüdür ,    Skleroderma     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Skleroderma    tedavi merkezleri,    alerjik Skleroderma     belirtileri  nelerdir,   alerjik Skleroderma     nedenleri ,   Skleroderma     hastalığı geçermi ,   Skleroderma   sprey isimleri  ,    alarjik Skleroderma    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Skleroderma     belirtileri,     Skleroderma    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Skleroderma ,   Skleroderma    tedavisi  ,   alerjik Skleroderma   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Skleroderma      hastalığı,    Skleroderma      ve öksürük,    Skleroderma    ilaçları nelerdir,    Skleroderma     bronşit hastalığı,    Skleroderma     tedavi yöntemleri  ,  kronik Skleroderma      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Skleroderma    ,  Skleroderma      hastalığı için şifalı bitkiler,     Sklerodermaa    faydalı bitkiler,    Sklerodermaın   tedavisi varmı ,    Skleroderma    bronşit ilaçları,      Skleroderma    tedavisi varmı ,     Skleroderma    başlangıcı tedavisi ,   Sklerodermaa kesin çözüm,    kronik Skleroderma     tedavisi ,   Skleroderma      krizi belirtileri,    Skleroderma      belirtileri ve tedavisi  ,  ahmet maranki Skleroderma     tedavisi,    Skleroderma     alerji testi  ,  Skleroderma    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Skleroderma    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Skleroderma     alerji nasıl tedavi edilir ,    Skleroderma     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Skleroderma   atak tedavisi ,  Skleroderma    ve belirtileri ,   Skleroderma     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Skleroderma    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Skleroderma   tedavisi ,  Skleroderma ilk yardım ,    Skleroderma    öldürürmü ,    Skleroderma     çeşitleri,    Skleroderma     krizi tedavisi ,    Skleroderma    aşısı ,   alerjik Skleroderma   ilaçları ,   alerjik Skleroderma   bronşit,    Skleroderma    spreyleri , Skleroderma    en iyi ilaç,  Skleroderma iyi gelen ilaçlar,   Skleroderma  krem merhem şampuanı,  Skleroderma   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Skleroderma    bronşit ,   Skleroderma   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Skleroderma   bronşit ,   Skleroderma   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Skleroderma ,   Skleroderma   için bitkisel tedavi ,,    Skleroderma    geçermi,     Skleroderma   doğal tedavi ,   Skleroderma   tedavileri ,  Skleroderma son gelişmeler

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder