gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla ÜRTİKER

23 Mart 2013 Cumartesi 19:11
Bu haber 14723 kez okundu

Ürtiker nedir? Ürtiker kısacası vucutta alerji reaksiyonu olarak tanımlanır tüm deride lezyonlar şişmeler kaşınmaar, kızarıklık olabilir.. Verdiği rahatsızlık nedeniyle bir yada birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan çeşitli nedenler nedeniyle gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla  ÜRTİKER
ÜRTİKER = ALERJİ =KURDEŞEN

 Ürtiker  nedir?

Ürtiker    kısacası   vucutta alerji reaksiyonu  olarak tanımlanır  tüm deride lezyonlar şişmeler kaşınmaar, kızarıklık olabilir.. Verdiği rahatsızlık nedeniyle  bir yada   birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan   çeşitli  nedenler  nedeniyle  gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen  toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

 

Ürtiker resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri)

Ürtiker resimlerini ve görüntülerini  aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

RESİMLER

Ürtiker  nasıl bir hastalıktır?

Ürtiker herhangi bir şeye karşı gelişen   alerjye   bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Ürtiker  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Ürtiker  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Ürtiker  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Ürtiker  çeşitleri nelerdir.

Akut Ürtiker

Ürtiker  genel olarak akut  Ürtiker   ve   kronik  Ürtiker  tipi olarak iki tipten oluşur.  akut  Ürtiker  1-6 haftadan kısa sürerken   ve   kronik  Ürtiker  tipi 6 haftadan daha uzun sürer.   akut  Ürtiker   belirtileri   ve   kronik  Ürtiker  belirtileri   genelde  farklılık gösterir.. akut  Ürtiker   nedenleri   ve   kronik  Ürtiker  nedenleri   genelde  farklı olabilir..  akut  Ürtiker   tedavisi   ve   kronik  Ürtiker  tedavisi farlı şekilde olabilir.  

 

 

Ürtiker  nedenleri nelerdir?

Ürtiker  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. İdiyopatik, yiyecekler, böcek sokması, ilaçlar, kan ürünleri, enfeksiyonlar  tasta su güneş hemen herşey bir neden olabilir.  Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu  alerjik bünyeye sahip olma gibi  nedenler Ürtiker  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Ürtiker  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Ürtiker gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

 

Ürtiker  belirtileri nelerdir?

Ürtiker bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Ürtiker  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler   en önemli belirtisi ciltte kızarıklık , şişme ve kaşıntı     gibi belirtilerdir.   Ürtiker  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Ürtiker   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Ürtiker  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

        ** Akut ürtiker ve anjio ödem beraber bulunabilir.

Akut ürtiker:Derinin üst katmanının ödemidir.

** Ani başlayan, basmakla solan değişik biçim ve büyüklüklerde eritemli papül ve plaklar vardır. Genelde birkaç saat sürer.

** Şiddetli kasıntı ve bazen yanma hissi belirgindir.

** Lezyonlar yer değiştirir, aynı yerde kalma süresi 1-24 saatten azdır.

 Bazen ani gelişek nefes darlığı ve ölüme neden olabilir.

 

Ürtiker  tanısı nasıl konulur?

Ürtiker   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Ürtiker  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Muayene, hikaye ve kan testleri gibi  tanı yöntemleri Ürtiker   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Ürtiker   tanısı koymak oldukça zordur.

Ayırıcı Tanı

Böcek sokması reaksiyonu: Lezyon ortasında nokta şeklinde ısırık yeri bulunur.

Viral döküntü: Eşlik eden başka bulgular vardır.

Eritema multiforme minör: Tipik hedef lezyonlar bulunur.

Ürtikeryal vaskülit: Lezyonlar basmakla solmaz ve 24 saatten uzun sürer. Genellikle antihistaminiklere yanıtsızdır ve durumun kontrol altına alınması için sıklıkla kortikosteroidlere ihtiyaç duyulur. Biyopsi gereklidir. Uzman görüşü alınmalıdır.

 

Ürtiker   tedavisi nasıl olur ? . Ürtiker   tedavisi nedir? . Ürtiker  ne iyi gelir ? Ürtiker  nasıl geçer ?

Ürtiker tedavisinde kremler faydasızdır. Damardan yada ağızdan ilaçlar alınmalıdır. Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Ürtiker   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. Kısacası  anti alerjik ilar, gereğinde steroid ve adrenalin gibi  tedaviler en sık tercih edilen tedavilerdir.

Ürtiker   geç tedavi edilirse Ürtiker olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Ürtiker   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Ürtiker   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  Ürtiker  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta Ürtiker  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz Ürtiker    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  Ürtiker için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz detaylı Ürtiker  tedavisi  için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

 

Ürtiker   reçetesi

Ürtiker   reçetesi için yasal Uyarı: Unutmayın  Ürtiker   reçetesi   tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan eczacı sağlık personeli dahil diğer kişilerin  Ürtiker reçetesi yazarak  ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Aynı şekilde  Ürtiker     için  bir hasta başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Çünkü reçete hastanın kendisine özeldir. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz hekim tarafından yazılmış  Ürtiker reçetesi   yoksa   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın.  Zaten Ürtiker    için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz Ürtiker  örnek reçeteleri için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

Bu Ürtiker   reçete örnekleri sadece hekimler için yazılmış basit bir reçete örnekleridir.. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları , yan etkileri  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Ürtiker  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

 

ÜRTİKER   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARIDİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Ürtiker  kimlerde sık görülür?

Genelde  Ürtiker  çocuk ve yetişkinlerde   alerjik   durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Ürtiker   görülebilir. Ama Ürtiker  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde Ürtiker   görülür mü ?

Ürtiker  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Ürtiker   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzerlik gösterdiği gibi bazen çok farklılıkta gösterebilir.. Sadece Ürtiker   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Ürtiker   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır.

Ürtiker   nasıl oluşur ?

Alerji ve ciltte şimeye bağlı olarak    Ürtiker  oluşur. Ürtiker   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Ürtiker  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Ürtiker    için  korunma yolları?

Ürtiker  gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler iyi ve dengeli beslenmelidirler, çevre temizliğine ve bireysel temizliklerine azami dikkat etmeliler, sigara alkol ve dumanlı ortamlardan uzak durmalılar, gereğinde sağlıkları için aralıklı olarak doktor kontrolüne gitmelidirler. Eğer ailede  Ürtiker    benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi Ürtiker   için bir kat daha artmaktadır.

 

Ürtiker  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Ürtiker geliştiği için  genelde Ürtiker   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Ürtiker  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Ürtiker   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

 

Ürtiker  ilaçları

Anti laerjik ilaçlar adrenalin   gibi ilaçlar Ürtiker  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Ürtiker   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Ürtiker şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Ürtiker   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Ürtiker  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Ürtiker   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Ürtiker  ilaçları nasıl kullanılır?

Ürtiker  için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de Ürtiker   için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. Ürtiker ilaçları ağızdan (oral), damardan (intravenöz), kas içi (intramüskükler),  İnhaler , ve oral kullanılır. Ürtiker   ilaçlarının kullanma şekli için lütfen aşağıdaki görsel video ve resimler bakınız.

 

Ürtiker ilaçsız doğal tedavisi?

Ürtiker  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Ürtiker    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Ürtiker   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Ürtiker   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Gebelikte   Ürtiker

Ürtiker   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Ürtiker   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Ürtiker   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Ürtiker  bulaşıcı mıdır. Ürtiker nasıl bulaşır ?

Hayır Ürtiker.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

Bitkisel Ürtiker  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Ürtiker  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Ürtiker tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Ürtiker  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Ürtiker   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Ürtiker   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Ürtiker    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Ürtiker    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Ürtiker     tedavisi, Düşük   Ürtikerin tedavisi,       Ürtiker aku,t  alerjik   alerji Ürtiker,  Ameliyatları  Ürtiker   alerji.   Ürtiker      tedavi,   Ürtiker  alerjisi,   allerjik Ürtiker,     alerjık Ürtiker Ameliyatı,     Ürtiker    hastalıgı,      Ürtiker    hastalıkları, Ürtiker ne iyi gelir. Ürtiker kesin çözüm,  Ürtiker nasıl düzelir,    Ürtiker   nasıl gelişir.   Ürtiker   nedır,,     Ürtiker      ilaci,   kronik Ürtiker Ürtiker   başlangıcı tedavisi   Ürtikera kesin çözüm, ,    Ürtiker  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Ürtiker   ilaclari,    Ürtiker     tedavisi ilaçları,    Ürtiker    bitkisel,    yenidoğanlarda Ürtiker,  Ürtiker   tedavisi ,Ürtiker    hastalığı duası, Ürtiker   duası,,,,  bebeklerde Ürtiker,,    çocuklarda Ürtiker,,      Ürtiker bitkisel tedavi,    Ürtiker      alerji tedavisi ,   alerji Ürtiker     tedavisi,   çocuk Ürtiker    ,   Ürtiker     çocuk,    Ürtiker    krizi,    bebeklerde Ürtiker,      Ürtiker   bitkisel tedavisi,    kronik Ürtiker    , Ürtiker     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Ürtiker    tedavisi,     Ürtikerın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Ürtiker  tedavisi ,      akut   Ürtiker    alerjik belirtileri,     alerjik Ürtiker     belirtileri,    çocuk Ürtikerı,      alerjik Ürtikerın belirtileri ,      akut    Ürtiker     hastasi,   allerjik Ürtiker      belirtileri,    Ürtiker     hastalari,    Ürtiker     alerji belirtileri,    alerji Ürtiker      belirtileri ,   akut  Ürtiker     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Ürtiker ,    kronik Ürtiker     çocukta,  Ürtiker  Ürtiker    şifalı bitki ,  Ürtiker     bronşit tedavisi,    astimin belirtileri,,    Ürtiker     için şifalı bitkiler,    Ürtiker    hastalığı tedavisi,    Ürtikere   iyi gelen bitkiler,    Ürtiker     hastalığının tedavisi ,   Ürtiker    hastanesi,       Ürtiker    hastaligi nedir,    Ürtiker     hastaligi belirtileri ,   Ürtiker     bronşit belirtileri,    bronşit Ürtiker    belirtileri,    Ürtiker    hastaliginin belirtileri,    Ürtiker    baslangici ,     çocuklarda Ürtiker   tedavisi,    Ürtiker    testi,    bebeklerde Ürtiker   tedavisi,    Ürtiker    makinası ,   Ürtiker   öksürüğü  ,  kronik Ürtiker,    alerjik Ürtiker   nedir ,   Ürtiker     belirtileri nelerdir,    kronik Ürtiker,   Ürtiker     alerjisi nedir,    bebeklerde Ürtiker     belirtileri ,   Ürtiker   testleri ,   ahmet maranki Ürtiker  Ürtiker   atakları ,   Ürtiker    doktorları ,   Ürtiker   ilaçları isimleri ,   Ürtikera bitkisel çözüm ,    Ürtiker    bronşiale,   Ürtiker     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Ürtiker    bronşit nedir,    çocuklarda Ürtiker,m    Ürtiker   ve tedavisi ,   Ürtiker    atağı  , alerjik Ürtiker   neden olur,    Ürtiker    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Ürtiker   bronşit tedavisi,    sinirsel Ürtiker  Ürtiker   ölümcülmüdür ,    Ürtiker     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Ürtiker    tedavi merkezleri,    alerjik Ürtiker     belirtileri  nelerdir,   alerjik Ürtiker     nedenleri ,   Ürtiker     hastalığı geçermi ,   Ürtiker   sprey isimleri  ,    alarjik Ürtiker    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Ürtiker     belirtileri,     Ürtiker    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Ürtiker ,   Ürtiker    tedavisi  ,   alerjik Ürtiker   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Ürtiker      hastalığı,    Ürtiker      ve öksürük,    Ürtiker    ilaçları nelerdir,    Ürtiker     bronşit hastalığı,    Ürtiker     tedavi yöntemleri  ,  kronik Ürtiker      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Ürtiker    ,  Ürtiker      hastalığı için şifalı bitkiler,     Ürtikera    faydalı bitkiler,    Ürtikerın   tedavisi varmı ,    Ürtiker    bronşit ilaçları,      Ürtiker    tedavisi varmı ,     Ürtiker    başlangıcı tedavisi ,   Ürtikera kesin çözüm,    kronik Ürtiker     tedavisi ,   Ürtiker      krizi belirtileri,    Ürtiker      belirtileri ve tedavisi  ,n  ahmet maranki Ürtiker     tedavisi,    Ürtiker     alerji testi  ,  Ürtiker    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Ürtiker    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Ürtiker     alerji nasıl tedavi edilir ,    Ürtiker     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Ürtiker   atak tedavisi ,  Ürtiker    ve belirtileri ,   Ürtiker     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Ürtiker    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Ürtiker   tedavisi ,  Ürtiker ilk yardım ,    Ürtiker    öldürürmü ,    Ürtiker     çeşitleri,    Ürtiker     krizi tedavisi ,    Ürtiker    aşısı ,   alerjik Ürtiker   ilaçları ,   alerjik Ürtiker   bronşit,    Ürtiker    spreyleri , Ürtiker    en iyi ilaç,  Ürtiker iyi gelen ilaçlar,   Ürtiker  krem merhem şampuanı,  Ürtiker   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Ürtiker    bronşit ,   Ürtiker   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Ürtiker   bronşit ,   Ürtiker   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Ürtiker ,   Ürtiker   için bitkisel tedavi ,,    Ürtiker    geçermi,     Ürtiker   doğal tedavi ,   Ürtiker   tedavileri ,  

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder