gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla BEBEKLERDE GAZ SANCISI

05 Nisan 2013 Cuma 12:35
Bu haber 6606 kez okundu

Bebeklerde gaz sancısı nedir? Bebeklerde gaz sancısı nasıl bir hastalıktır? Sağlıklı bebeklerde haftada en az 3 gün, en az 3 saat ve 3 haftadan uzun süren ağlama ile devam eden durumdur. Nedeni tam olarak bilinmiyor. Ama özellikle mama kullanan bebeklerde daha sık görülür.

Sorularla  BEBEKLERDE GAZ SANCISI
 Bebeklerde gaz sancısı  nedenleri nelerdir?

Sürekli ağlama 3 saatten fazla sürer. Genellikle saat 18.00-24.00 arasında olur. Akşam saatlerinde şiddetlenir. Bebek son derece huzursuzdur.  Bacaklarını kendine çeker ve gaz çıkarır.

Gaz sancıları, bebek 2 haftalık olduğunda başlar. 4. haftada şiddetlenir. 3. Ayda büyük ölçüde kaybolur. Bazen  6-9. aya dek devam edebilir

Bebeklerde gaz sancısı  belirtileri (belirtisi) nelerdir?

Sürekli ağlama 3 saatten fazla sürer. Genellikle saat 18.00-24.00 arasında olur. Akşam saatlerinde şiddetlenir. Bebek son derece huzursuzdur.  Bacaklarını kendine çeker ve gaz çıkarır.

Gaz sancıları, bebek 2 haftalık olduğunda başlar. 4. haftada şiddetlenir. 3. Ayda büyük ölçüde kaybolur. Bazen  6-9. aya dek devam edebilir.

                  Bebeklerde huzursuzluk nedenleri.

İnfantil kolik: En sık görülen nedendir. Bebek kendini kasar kızarır ve gaz çıkarır.

Diş çıkarma: Dişetinde ağrı , subfebril ateş, ishal, salya olabilir.

Anal fissur: Kabızlık, gaitada kan olabilir. Muayene ile tanı konur.

İYE: Bebek idrar yaparken ağlayabilir.

AOM: Otoskopla tanı konur.

Bebeklerde gaz sancısı  tanısı nasıl konulur?

                  Bebeklerde huzursuzluk nedenleri.

İnfantil kolik: En sık görülen nedendir. Bebek kendini kasar kızarır ve gaz çıkarır.

Diş çıkarma: Dişetinde ağrı , subfebril ateş, ishal, salya olabilir.

Anal fissur: Kabızlık, gaitada kan olabilir. Muayene ile tanı konur.

İYE: Bebek idrar yaparken ağlayabilir.

AOM: Otoskopla tanı konur.

 

Bebeklerde gaz sancısı   tedavisi nasıl olur ? .

 

KOLİK AĞRI  TEDAVİSİ

ZİNCO ® DAMLA ( Zn ve bitkisel yağlar)

Doz: 3x4 damla ( Bebeklerin sütüne veya mamaya katılır )

MELİLA ® DAMLA (Doğal bitkiler içerir. Sakinleştirir. Rahat uyumayı sağlar)

Doz: 0-1 yaş: 2 damla   1-7 yaş: 3-4 damla  7-12 yaş 5 damla yetişkin: 6 damla kullanılır.

   ** Bebeklere masaj yapılmalıdır. Bazen bir kaç damla zentin yağıda faydalı olabilir.

BİOGAİA ® DAMLA 5 ML (prebiyotik içerir.)

            Doz: 5x1 damla

DİŞ ÇIKARMA AGRISI TEDAVİSİ:

CALGEL ® JEL (lidokain): Bir miktar parmağa sürülerek bebeğin dişetleri ovulur. Bu işlem gerektiğinde günde 6 defa yapılabilir.Bebeklerde gaz sancısı   geç tedavi edilirse Bebeklerde gaz sancısı olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Bebeklerde gaz sancısı   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Bebeklerde gaz sancısı   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  Bebeklerde gaz sancısı  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta Bebeklerde gaz sancısı  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz Bebeklerde gaz sancısı    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  Bebeklerde gaz sancısı için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz detaylı Bebeklerde gaz sancısı  tedavisi  için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

 

Bebeklerde gaz sancısı   reçetesi

Bebeklerde gaz sancısı   reçetesi için yasal Uyarı: Unutmayın  Bebeklerde gaz sancısı   reçetesi   tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan eczacı sağlık personeli dahil diğer kişilerin  Bebeklerde gaz sancısı reçetesi yazarak  ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Aynı şekilde  Bebeklerde gaz sancısı     için  bir hasta başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Çünkü reçete hastanın kendisine özeldir. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz hekim tarafından yazılmış  Bebeklerde gaz sancısı reçetesi   yoksa   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın.  Zaten Bebeklerde gaz sancısı    için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz Bebeklerde gaz sancısı  örnek reçeteleri için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

Bu Bebeklerde gaz sancısı   reçete örnekleri sadece hekimler için yazılmış basit bir reçete örnekleridir.. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları , yan etkileri  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Bebeklerde gaz sancısı  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

 

 

BEBEKLERDE GAZ SANCISI   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

Bebeklerde Gaz Sancısı

 

 

Bebeklerde gaz çıkarma

 

Bebek bakımı gaz masajı

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

 

Bebeklerde gaz sancısı  ilaçları

KOLİK AĞRI  TEDAVİSİ

ZİNCO ® DAMLA ( Zn ve bitkisel yağlar)

Doz: 3x4 damla ( Bebeklerin sütüne veya mamaya katılır )

MELİLA ® DAMLA (Doğal bitkiler içerir. Sakinleştirir. Rahat uyumayı sağlar)

Doz: 0-1 yaş: 2 damla   1-7 yaş: 3-4 damla  7-12 yaş 5 damla yetişkin: 6 damla kullanılır.

   ** Bebeklere masaj yapılmalıdır. Bazen bir kaç damla zentin yağıda faydalı olabilir.

BİOGAİA ® DAMLA 5 ML (prebiyotik içerir.)

            Doz: 5x1 damla

DİŞ ÇIKARMA AGRISI TEDAVİSİ:

CALGEL ® JEL (lidokain): Bir miktar parmağa sürülerek bebeğin dişetleri ovulur. Bu işlem gerektiğinde günde 6 defa yapılabilir.

Bebeklerde gaz sancısı   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Bebeklerde gaz sancısı  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Bebeklerde gaz sancısı   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Bebeklerde gaz sancısı  ilaçları nasıl kullanılır?

Bebeklerde gaz sancısı  için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de Bebeklerde gaz sancısı   için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. Bebeklerde gaz sancısı ilaçları ağızdan (oral), damardan (intravenöz), kas içi (intramüskükler),    kullanılır.  

 

Bebeklerde gaz sancısı ilaçsız doğal tedavisi?

Bebeklerde gaz sancısı  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Bebeklerde gaz sancısı    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Bebeklerde gaz sancısı   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Bebeklerde gaz sancısı   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Bebeklerde gaz sancısı   krizi

Bebeklerde gaz sancısı krizi genelde doktorun önerdiği ilaçları kullanmayan ve doktorun önerdiği önerileri uygulamayanlarda görülür. Bu nedenler Bebeklerde gaz sancısı  olan kişiler doktorların önerilerini uygulamalıdırlar.

 

Bebeklerde gaz sancısı testleri

Bebeklerde gaz sancısı    testleri tanı ve takibi  için kullanılır. En çok kullanılan Bebeklerde gaz sancısı   testleri kan testleridir. Bunlar bazen Bebeklerde gaz sancısı   olsa bile normal sonuçlar olabilir. O yüzden testler her zaman tam güvenilir değildir. Diğer muayene bulguları ve şikayetler önem kazanır.

 

Bebeklerde gaz sancısı  bulaşıcı mıdır.

Hayır Bebeklerde gaz sancısı.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

Bitkisel Bebeklerde gaz sancısı  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Bebeklerde gaz sancısı  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Bebeklerde gaz sancısı tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Bebeklerde gaz sancısı  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Bebeklerde gaz sancısı   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Bebeklerde gaz sancısı   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Bebeklerde gaz sancısı    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Bebeklerde gaz sancısı    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Bebeklerde gaz sancısı     tedavisi, Düşük   Bebeklerde gaz sancısıin tedavisi,       Bebeklerde gaz sancısı aku,t  alerjik   alerji Bebeklerde gaz sancısı,  Ameliyatları  Bebeklerde gaz sancısı   alerji.   Bebeklerde gaz sancısı      tedavi,   Bebeklerde gaz sancısı  alerjisi,   allerjik Bebeklerde gaz sancısı,     alerjık Bebeklerde gaz sancısı Ameliyatı,     Bebeklerde gaz sancısı    hastalıgı,      Bebeklerde gaz sancısı    hastalıkları, Bebeklerde gaz sancısı ne iyi gelir. Bebeklerde gaz sancısı kesin çözüm,  Bebeklerde gaz sancısı nasıl düzelir,    Bebeklerde gaz sancısı   nasıl gelişir.   Bebeklerde gaz sancısı   nedır,,     Bebeklerde gaz sancısı      ilaci,   kronik Bebeklerde gaz sancısı Bebeklerde gaz sancısı   başlangıcı tedavisi   Bebeklerde gaz sancısıa kesin çözüm, ,    Bebeklerde gaz sancısı  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Bebeklerde gaz sancısı   ilaclari,    Bebeklerde gaz sancısı     tedavisi ilaçları,    Bebeklerde gaz sancısı    bitkisel,    yenidoğanlarda Bebeklerde gaz sancısı,  Bebeklerde gaz sancısı   tedavisi ,Bebeklerde gaz sancısı    hastalığı duası, Bebeklerde gaz sancısı   duası,,,,  bebeklerde Bebeklerde gaz sancısı,,    çocuklarda Bebeklerde gaz sancısı,,      Bebeklerde gaz sancısı bitkisel tedavi,    Bebeklerde gaz sancısı      alerji tedavisi ,   alerji Bebeklerde gaz sancısı     tedavisi,   çocuk Bebeklerde gaz sancısı    ,   Bebeklerde gaz sancısı     çocuk,    Bebeklerde gaz sancısı    krizi,    bebeklerde Bebeklerde gaz sancısı,      Bebeklerde gaz sancısı   bitkisel tedavisi,    kronik Bebeklerde gaz sancısı    , Bebeklerde gaz sancısı     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Bebeklerde gaz sancısı    tedavisi,     Bebeklerde gaz sancısıın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Bebeklerde gaz sancısı  tedavisi ,      akut   Bebeklerde gaz sancısı    alerjik belirtileri,     alerjik Bebeklerde gaz sancısı     belirtileri,    çocuk Bebeklerde gaz sancısıı,      alerjik Bebeklerde gaz sancısıın belirtileri ,      akut    Bebeklerde gaz sancısı     hastasi,   allerjik Bebeklerde gaz sancısı      belirtileri,    Bebeklerde gaz sancısı     hastalari,    Bebeklerde gaz sancısı     alerji belirtileri,    alerji Bebeklerde gaz sancısı      belirtileri ,   akut  Bebeklerde gaz sancısı     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Bebeklerde gaz sancısı ,    kronik Bebeklerde gaz sancısı     çocukta,  Bebeklerde gaz sancısı  Bebeklerde gaz sancısı    şifalı bitki ,  Bebeklerde gaz sancısı     astimin belirtileri,,    Bebeklerde gaz sancısı     için şifalı bitkiler,    Bebeklerde gaz sancısı    hastalığı tedavisi,    Bebeklerde gaz sancısıe   iyi gelen bitkiler,    Bebeklerde gaz sancısı     hastalığının tedavisi ,   Bebeklerde gaz sancısı    hastanesi,       Bebeklerde gaz sancısı    hastaligi nedir,    Bebeklerde gaz sancısı     hastaligi belirtileri ,   Bebeklerde gaz sancısı     bronşit belirtileri,    bronşit Bebeklerde gaz sancısı    belirtileri,    Bebeklerde gaz sancısı    hastaliginin belirtileri,    Bebeklerde gaz sancısı    baslangici ,     çocuklarda Bebeklerde gaz sancısı   tedavisi,    Bebeklerde gaz sancısı    testi,    bebeklerde Bebeklerde gaz sancısı   tedavisi,    Bebeklerde gaz sancısı    makinası ,   Bebeklerde gaz sancısı   öksürüğü  ,  kronik Bebeklerde gaz sancısı,    alerjik Bebeklerde gaz sancısı   nedir ,   Bebeklerde gaz sancısı     belirtileri nelerdir,    kronik Bebeklerde gaz sancısı,   Bebeklerde gaz sancısı     alerjisi nedir,    bebeklerde Bebeklerde gaz sancısı     belirtileri ,   Bebeklerde gaz sancısı   testleri ,   ahmet maranki Bebeklerde gaz sancısı  Bebeklerde gaz sancısı   atakları ,   Bebeklerde gaz sancısı    doktorları ,   Bebeklerde gaz sancısı   ilaçları isimleri ,   Bebeklerde gaz sancısıa bitkisel çözüm ,    Bebeklerde gaz sancısı    bronşiale,   Bebeklerde gaz sancısı     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Bebeklerde gaz sancısı   nedir,    çocuklarda Bebeklerde gaz sancısı,m    Bebeklerde gaz sancısı   ve tedavisi ,   Bebeklerde gaz sancısı    atağı  , alerjik Bebeklerde gaz sancısı   neden olur,    Bebeklerde gaz sancısı    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Bebeklerde gaz sancısı   bronşit tedavisi,    sinirsel Bebeklerde gaz sancısı  Bebeklerde gaz sancısı   ölümcülmüdür ,    Bebeklerde gaz sancısı     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Bebeklerde gaz sancısı    tedavi merkezleri,    alerjik Bebeklerde gaz sancısı     belirtileri  nelerdir,   alerjik Bebeklerde gaz sancısı     nedenleri ,   Bebeklerde gaz sancısı     hastalığı geçermi ,   Bebeklerde gaz sancısı   sprey isimleri  ,    alarjik Bebeklerde gaz sancısı    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Bebeklerde gaz sancısı     belirtileri,     Bebeklerde gaz sancısı    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Bebeklerde gaz sancısı ,   Bebeklerde gaz sancısı    tedavisi  ,   alerjik Bebeklerde gaz sancısı   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Bebeklerde gaz sancısı      hastalığı,    Bebeklerde gaz sancısı      ve öksürük,    Bebeklerde gaz sancısı    ilaçları nelerdir,    Bebeklerde gaz sancısı     bronşit hastalığı,    Bebeklerde gaz sancısı     tedavi yöntemleri  ,  kronik Bebeklerde gaz sancısı      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Bebeklerde gaz sancısı    ,  Bebeklerde gaz sancısı      hastalığı için şifalı bitkiler,     Bebeklerde gaz sancısıa    faydalı bitkiler,    Bebeklerde gaz sancısıın   tedavisi varmı ,    Bebeklerde gaz sancısı    bronşit ilaçları,      Bebeklerde gaz sancısı    tedavisi varmı ,     Bebeklerde gaz sancısı    başlangıcı tedavisi ,   Bebeklerde gaz sancısıa kesin çözüm,    kronik Bebeklerde gaz sancısı     tedavisi ,   Bebeklerde gaz sancısı      krizi belirtileri,    Bebeklerde gaz sancısı      belirtileri ve tedavisi  ,  ahmet maranki Bebeklerde gaz sancısı     tedavisi,    Bebeklerde gaz sancısı     alerji testi  ,  Bebeklerde gaz sancısı    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Bebeklerde gaz sancısı    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Bebeklerde gaz sancısı     alerji nasıl tedavi edilir ,    Bebeklerde gaz sancısı     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Bebeklerde gaz sancısı   atak tedavisi ,  Bebeklerde gaz sancısı    ve belirtileri ,   Bebeklerde gaz sancısı     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Bebeklerde gaz sancısı    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Bebeklerde gaz sancısı   tedavisi ,  Bebeklerde gaz sancısı ilk yardım ,    Bebeklerde gaz sancısı    öldürürmü ,    Bebeklerde gaz sancısı     çeşitleri,    Bebeklerde gaz sancısı     krizi tedavisi ,    Bebeklerde gaz sancısı    aşısı ,   alerjik Bebeklerde gaz sancısı   ilaçları ,   alerjik Bebeklerde gaz sancısı   bronşit,    Bebeklerde gaz sancısı    spreyleri , Bebeklerde gaz sancısı    en iyi ilaç,  Bebeklerde gaz sancısı iyi gelen ilaçlar,   Bebeklerde gaz sancısı  krem merhem şampuanı,  Bebeklerde gaz sancısı   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Bebeklerde gaz sancısı    bronşit ,   Bebeklerde gaz sancısı   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Bebeklerde gaz sancısı   bronşit ,   Bebeklerde gaz sancısı   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Bebeklerde gaz sancısı ,   Bebeklerde gaz sancısı   için bitkisel tedavi ,,    Bebeklerde gaz sancısı    geçermi,     Bebeklerde gaz sancısı   doğal tedavi ,   Bebeklerde gaz sancısı   tedavileri ,  Bebeklerde gaz sancısı son gelişmeler

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder