gtag(

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner121

Sorularla KRONİK İSHAL

10 Nisan 2013 Çarşamba 00:45
Bu haber 17246 kez okundu

Kronik ishal nedir? Kronik ishal kısacası Dört haftadan uzun süren ishale denir. olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle bir yada birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan çeşitli nedenler nedeniyle gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır.

Sorularla KRONİK İSHAL

Kronik ishal  nasıl bir hastalıktır?

Kronik ishal   Amip, özellikle giardia, kurtlar, inek sütü alerjisi ve salmonella sık görülen etkenlere  bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Kronik ishal  mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Kronik ishal  ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Kronik ishal  iyi bir şekilde tedavi  edilmelidir.

 

Kronik ishal  nedenleri nelerdir?

Kronik ishal  sebepleri ve  nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu 

Özellikle çocuklarda en sık etkenler: Amip, özellikle giardia, kurtlar, inek sütü alerjisi ve salmonella sık görülen etkenlerin başında gelir.

Diğer etkenler: Çölyak hastalığı, laktoz intoleransı, früktoz emilim bozukluğu, pernisyöz anemi, pankreas salgı bozuklukları (kistik fibröz veya pankreatit ), kısa bağırsak sendromu (ameliyatla bağırsağın alınmış olması), radyasyon fibrozu (genelde kanser tedavisinin ardından olur), bazı ilaçlar (kemoterapide kullanılanlar gibi), ülseratif kolit (kronik kanlı ishal ve kalın bağırsağın rektuma yakın bölümünün enflamasyonudur.), crohn hastalığıda (Dışkıda lökosit, yağ, pH, redüktan madde, parazit yumurtası olabilir.

** Çocuklarda bunlar etkenler ekarte edilirse yani etyoloji bulunamazsa bu ishale kronik nonspesifik ishal denir.

nedenler Kronik ishal  için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Kronik ishal  olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Kronik ishal gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller.

SIK GÖRÜLEN Kronik ishal NEDENLERİ:

   Kronik ishal    İnek sütü alerjisi:

Süt proteini antijenlerinin yol açar. Çocukluk çağındaki sıklığı %1-7’dir. Bu hastalığı olan çocukların %50 sinde soya proteini alerjisi de vardır. Annenin beslenmesindeki antijenler anne sütüne geçerek bekte alerjiye yol açabilirler. Klinikte reflü, yumuşak dışkılama, infantil kolik ile karışarak yanlış tanı konabilmektedir. En tipik bulgusu dışkıda kan ve büyüme geriliğidir. Deri döküntüleri, hışıltı eşlik edebilir.

    Kronik ishal  Çölyak Hastalığı:

Buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan protein yapısındaki bir antijen olan glutene karşı bağışık yanıt sonucu proximal ince barsakta ağır mukozal hasar ile karakterize bir hastalıktır. Tipik olarak ishal, iştahsızlık, büyüme geriliği, Fe eksikliği, emilim bozukluğu, vit-mineral eksikliği gibi durumlarından biri veya hepsi görülebilir.  Biyopsi yapılmadan diyet başlanmamalıdır.

   Kronik ishal  İrritabl Barsak Sendromu:

Klinikte ara ara ishal (14 güne kadar süren ishal), aşırı gaz oluşumu, ara ara kabızlık ile karakterize bir hastalıktır. Ani başlayan karın ağrısı kramplar vardır. Hasta yumuşak dışkılama sonrası rahatlar. Çevre ve duygusal stresle ilişkili (psikolojik) olabilir. Kesin tanı koydurucu klinik veya tanı yöntemi yoktur. Hastalar yüksek lifli beslenme ve davranış tedavisinden yarar görürler.

Nonspesifik Kronik ishal:

6 ay-3 yaşlar arası çocuklarda görülen, altta yatan hiçbir patolojinin saptanmadığı, açıklanamayan inatçı ishaldir. Günde 5-10 kez yumuşak dışkılama olabilir. Beslenme tipinden etkilenebilir. Çocuk aktif, sağlıklı, büyüme gelişmesi normaldir. Dışkı sulu, yumuşak, çoğu zaman pis kokulu olup içinde sindirilmemiş yiyecek artıkları bulunabilir. Hiç tedavi edilmese bile olguların % 90’ında 4 yaşına kadar ishalin kaybolacağı, büyümenin etkilenmediği veya etkilenmeyeceği çocuğun büyüme eğrisi yardımıyla aileye anlatılmalıdır.

Kronik ishal  belirtileri (belirtisi) nelerdir?

Kronik ishal bulguları ve  belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen   Kronik ishal  belirtileri ve bulguları  arasında  bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler   uzun süren ishal     gibi belirtilerdir.   Kronik ishal  olan  bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Kronik ishal   belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Kronik ishal  olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti  ve  bulgularda belirgin düzelme görülür.

 

Kronik ishal  tanısı nasıl konulur?

Kronik ishal   tanısı  fizik muayene, laboratuar testleri ve diğer testler ile tanısı tecrübeli doktorlar tarafından rahatlıkla konulur. Kronik ishal  tanısı laboratuar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Kan gaita alerji testleri ve anemnez gibi  tanı yöntemleri Kronik ishal   tanısı en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Kronik ishal   tanısı koymak oldukça zordur.

 

Kronik ishal   tedavisi nasıl olur ? .

Ülkemizde ve dünyada kullanılan çeşitli Kronik ishal   tedavileri vardır.  Hekimden hekime bu tedavi seçenekleri farklılık göstermesine rağmen çoğunlukla hastanın klinik bulguları ve belirtilerinin şiddetine göre verilen tedavilerle yüksek oranda düzelme sağlanır. Kısacası  enfeksiyon varsa tedavi edilir. Gıdaya bağlı ise gıda diyetten çıkarılması  tedaviler en sık tercih edilen tedavilerdir.

Kronik ishal   geç tedavi edilirse Kronik ishal olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Kronik ishal   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Kronik ishal   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  Kronik ishal  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta Kronik ishal  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz Kronik ishal    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  Kronik ishal için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz detaylı Kronik ishal  tedavisi  için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

 

Kronik ishal   reçetesi

Kronik ishal   reçetesi için yasal Uyarı: Unutmayın  Kronik ishal   reçetesi   tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan eczacı sağlık personeli dahil diğer kişilerin  Kronik ishal reçetesi yazarak  ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Aynı şekilde  Kronik ishal     için  bir hasta başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Çünkü reçete hastanın kendisine özeldir. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz hekim tarafından yazılmış  Kronik ishal reçetesi   yoksa   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın.  Zaten Kronik ishal    için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz Kronik ishal  örnek reçeteleri için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

Bu Kronik ishal   reçete örnekleri sadece hekimler için yazılmış basit bir reçete örnekleridir.. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları , yan etkileri  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Kronik ishal  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

  

KRONİK İSHAL   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Kronik ishal  kimlerde sık görülür?

Genelde  Kronik ishal  çocuk ve yetişkinlerde   çeşitli    durumlara bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Kronik ishal   görülebilir. Ama Kronik ishal  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Kronik ishal   nasıl oluşur ?

Gaitanın yumuşaması  sonucu Kronik ishal  oluşur. Kronik ishal   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Kronik ishal  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Kronik ishal  için  korunma yolları?

Kronik ishal  gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler iyi ve dengeli beslenmelidirler, çevre temizliğine ve bireysel temizliklerine azami dikkat etmeliler, sigara alkol ve dumanlı ortamlardan uzak durmalılar, gereğinde sağlıkları için aralıklı olarak doktor kontrolüne gitmelidirler. Eğer ailede  Kronik ishal    benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi Kronik ishal   için bir kat daha artmaktadır.

 

Kronik ishal  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Kronik ishal geliştiği için  genelde Kronik ishal   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Kronik ishal  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Kronik ishal   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

 

Kronik ishal  ilaçları

Mineral vitamin antibiyotik   gibi ilaçlar Kronik ishal  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Kronik ishal   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Kronik ishal şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Kronik ishal   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Kronik ishal  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Kronik ishal   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Kronik ishal  ilaçları nasıl kullanılır?

Kronik ishal  için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de Kronik ishal   için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. Kronik ishal ilaçları ağızdan (oral), damardan (intravenöz), kas içi (intramüskükler),    kullanılır.  

 

Kronik ishal ilaçsız doğal tedavisi?

Kronik ishal  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Kronik ishal    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Kronik ishal   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Kronik ishal   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

 

Kronik ishal testleri

Kronik ishal    testleri tanı ve takibi  için kullanılır. En çok kullanılan Kronik ishal   testleri kan testleridir. Bunlar bazen Kronik ishal   olsa bile normal sonuçlar olabilir. O yüzden testler her zaman tam güvenilir değildir. Diğer muayene bulguları ve şikayetler önem kazanır.

 

Gebelikte   Kronik ishal

Kronik ishal   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Kronik ishal   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Kronik ishal   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Kronik ishal  bulaşıcı mıdır. Kronik ishal nasıl bulaşır ?

Hayır Kronik ishal.....  bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz.

 

Bitkisel Kronik ishal  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Kronik ishal  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Kronik ishal tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Kronik ishal  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Kronik ishal   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Kronik ishal   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Kronik ishal    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Kronik ishal    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Kronik ishal     tedavisi, Düşük   Kronik ishalin tedavisi,       Kronik ishal aku,t  alerjik   alerji Kronik ishal,  Ameliyatları  Kronik ishal   alerji.   Kronik ishal      tedavi,   Kronik ishal  alerjisi,   allerjik Kronik ishal,     alerjık Kronik ishal Ameliyatı,     Kronik ishal    hastalıgı,      Kronik ishal    hastalıkları, Kronik ishal ne iyi gelir. Kronik ishal kesin çözüm,  Kronik ishal nasıl düzelir,    Kronik ishal   nasıl gelişir.   Kronik ishal   nedır,,     Kronik ishal      ilaci,   kronik Kronik ishal Kronik ishal   başlangıcı tedavisi   Kronik ishala kesin çözüm, ,    Kronik ishal  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Kronik ishal   ilaclari,    Kronik ishal     tedavisi ilaçları,    Kronik ishal    bitkisel,    yenidoğanlarda Kronik ishal,  Kronik ishal   tedavisi ,Kronik ishal    hastalığı duası, Kronik ishal   duası,,,,  bebeklerde Kronik ishal,,    çocuklarda Kronik ishal,,      Kronik ishal bitkisel tedavi,    Kronik ishal      alerji tedavisi ,   alerji Kronik ishal     tedavisi,   çocuk Kronik ishal    ,   Kronik ishal     çocuk,    Kronik ishal    krizi,    bebeklerde Kronik ishal,      Kronik ishal   bitkisel tedavisi,    kronik Kronik ishal    , Kronik ishal     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Kronik ishal    tedavisi,     Kronik ishalın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Kronik ishal  tedavisi ,      akut   Kronik ishal    alerjik belirtileri,     alerjik Kronik ishal     belirtileri,    çocuk Kronik ishalı,      alerjik Kronik ishalın belirtileri ,      akut    Kronik ishal     hastasi,   allerjik Kronik ishal      belirtileri,    Kronik ishal     hastalari,    Kronik ishal     alerji belirtileri,    alerji Kronik ishal      belirtileri ,   akut  Kronik ishal     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Kronik ishal ,    kronik Kronik ishal     çocukta,  Kronik ishal  Kronik ishal    şifalı bitki ,  Kronik ishal     astimin belirtileri,,    Kronik ishal     için şifalı bitkiler,    Kronik ishal    hastalığı tedavisi,    Kronik ishale   iyi gelen bitkiler,    Kronik ishal     hastalığının tedavisi ,   Kronik ishal    hastanesi,       Kronik ishal    hastaligi nedir,    Kronik ishal     hastaligi belirtileri ,   Kronik ishal     bronşit belirtileri,    bronşit Kronik ishal    belirtileri,    Kronik ishal    hastaliginin belirtileri,    Kronik ishal    baslangici ,     çocuklarda Kronik ishal   tedavisi,    Kronik ishal    testi,    bebeklerde Kronik ishal   tedavisi,    Kronik ishal    makinası ,   Kronik ishal   öksürüğü  ,  kronik Kronik ishal,    alerjik Kronik ishal   nedir ,   Kronik ishal     belirtileri nelerdir,    kronik Kronik ishal,   Kronik ishal     alerjisi nedir,    bebeklerde Kronik ishal     belirtileri ,   Kronik ishal   testleri ,   ahmet maranki Kronik ishal  Kronik ishal   atakları ,   Kronik ishal    doktorları ,   Kronik ishal   ilaçları isimleri ,   Kronik ishala bitkisel çözüm ,    Kronik ishal    bronşiale,   Kronik ishal     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Kronik ishal   nedir,    çocuklarda Kronik ishal,m    Kronik ishal   ve tedavisi ,   Kronik ishal    atağı  , alerjik Kronik ishal   neden olur,    Kronik ishal    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Kronik ishal   bronşit tedavisi,    sinirsel Kronik ishal  Kronik ishal   ölümcülmüdür ,    Kronik ishal     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Kronik ishal    tedavi merkezleri,    alerjik Kronik ishal     belirtileri  nelerdir,   alerjik Kronik ishal     nedenleri ,   Kronik ishal     hastalığı geçermi ,   Kronik ishal   sprey isimleri  ,    alarjik Kronik ishal    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Kronik ishal     belirtileri,     Kronik ishal    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Kronik ishal ,   Kronik ishal    tedavisi  ,   alerjik Kronik ishal   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Kronik ishal      hastalığı,    Kronik ishal      ve öksürük,    Kronik ishal    ilaçları nelerdir,    Kronik ishal     bronşit hastalığı,    Kronik ishal     tedavi yöntemleri  ,  kronik Kronik ishal      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Kronik ishal    ,  Kronik ishal      hastalığı için şifalı bitkiler,     Kronik ishala    faydalı bitkiler,    Kronik ishalın   tedavisi varmı ,    Kronik ishal    bronşit ilaçları,      Kronik ishal    tedavisi varmı ,     Kronik ishal    başlangıcı tedavisi ,   Kronik ishala kesin çözüm,    kronik Kronik ishal     tedavisi ,   Kronik ishal      krizi belirtileri,    Kronik ishal      belirtileri ve tedavisi  ,  ahmet maranki Kronik ishal     tedavisi,    Kronik ishal     alerji testi  ,  Kronik ishal    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Kronik ishal    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Kronik ishal     alerji nasıl tedavi edilir ,    Kronik ishal     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Kronik ishal   atak tedavisi ,  Kronik ishal    ve belirtileri ,   Kronik ishal     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Kronik ishal    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Kronik ishal   tedavisi ,  Kronik ishal ilk yardım ,    Kronik ishal    öldürürmü ,    Kronik ishal     çeşitleri,    Kronik ishal     krizi tedavisi ,    Kronik ishal    aşısı ,   alerjik Kronik ishal   ilaçları ,   alerjik Kronik ishal   bronşit,    Kronik ishal    spreyleri , Kronik ishal    en iyi ilaç,  Kronik ishal iyi gelen ilaçlar,   Kronik ishal  krem merhem şampuanı,  Kronik ishal   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Kronik ishal    bronşit ,   Kronik ishal   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Kronik ishal   bronşit ,   Kronik ishal   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Kronik ishal ,   Kronik ishal   için bitkisel tedavi ,,    Kronik ishal    geçermi,     Kronik ishal   doğal tedavi ,   Kronik ishal   tedavileri ,  Kronik ishal son gelişmeler

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder