gtag(

banner112

banner114

banner113

banner115

banner116

banner117

banner118

banner119

banner120

banner85
banner91
banner106

Sorularla HEPATİT C

19 Nisan 2013 Cuma 11:51
Bu haber 3164 kez okundu

Hepatit C nedir? Akut hepatit C geçirenlerin %25’inde iyileşme görülürken %50-70 kronikleşme görülür

Sorularla  HEPATİT C
banner107
 Hepatit C  nedir?

    Akut hepatit C geçirenlerin %25’inde iyileşme görülürken %50-70 kronikleşme görülür

** Tedavisi vardır. Tedavi ile tam düzelme %60-70 civarındadır. Bu yüzden bu hastalar mutlaka intaniye uzmanına yölendirilmelidirler.

** Bilinenin aksine tedaviye yanıt hepatit B’den daha yüksektir.

Hepatit C Bulaşma yolları:

Kan ve kan ürünlerinin, sıkı temas, intravenöz ilaç kullanımı, seksüel yol, perinatal bulaşma vb.

** Bulaşma sonrası en erken 10. haftada kanda belirir. İnkübasyon süresi 15-150 gündür.

** Bulaşan riski olan hastalar mutlaka intaniye uzmanı tarafında takibe alınmalıdır. Bulaş olmuşsa bile erken tedaviye yanıt yüksektir.

Hepatit C  nedenleri nelerdir?

Tanı: HCV spesifik IgG ( anti-HCV ) tayini pratikte en yaygın kullanılan testtir. Anti-HCV pozitif olması tanıyı koydurur. Tanı HCV RNA ve RİBA ile desteklenmelidir. Anti HCV infektiviteyi değil, virüsle karşılaşmayı gösterir. Koruyucu değildir. En erken tanı koyma HCV RNA ile olur. HCV-RNA negatif olgularda RIBA ile desteklenmelidir.

** Anti-HCV en erken 6-8 haftada pozitifleşir.

** PCR ile bakılan HCV RNA ikinci haftada pozitifleşir.

Hepatit C   geç tedavi edilirse Hepatit C olan kişi hastalık esnasında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Hepatit C   olan kişi bu hastalığı  hafif şekilde ve kısa sürede geçireceği hastalığı çok daha ağır ve uzun süre geçirebilir. Buda hem hayat konforunu bozabilir hem de iş gücü kaybına neden olabilir.

Hepatit C   tedavisi için yasal Uyarı: Unutmayın  Hepatit C  tedavisini tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan kişiler eczacılar veya diğer sağlık personeli gibi kişilerin ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Yarım doktor öldürür.  Aynı şekilde bir hasta Hepatit C  tedavisi  için başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz Hepatit C    tedavisi için   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın. Zaten  Hepatit C için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz detaylı Hepatit C  tedavisi  için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

 

Hepatit C   reçetesi

Hepatit C   reçetesi için yasal Uyarı: Unutmayın  Hepatit C   reçetesi   tıp doktorları vermelidir. Tıp doktoru olmayan eczacı sağlık personeli dahil diğer kişilerin  Hepatit C reçetesi yazarak  ilaçla hastaları tedavi etmeye kalkışması hastalarda öldürücü sonuçlara neden olabilir. Aynı şekilde  Hepatit C     için  bir hasta başka bir hastanın ilaçlarını kullanmamalıdır. Çünkü reçete hastanın kendisine özeldir. Bu şekilde ölen bir çok hasta vardır. Bu yüzden tıp doktoru değilseniz hekim tarafından yazılmış  Hepatit C reçetesi   yoksa   kendi kendinizi adını dozunu yan etkilerini  kullanım sürelerini bilmediğiniz ilaçlarla tedavi etmeye kalkışmayın.  Zaten Hepatit C    için tıbbi terimleri  doğru şekilde anlamanız imkansızdır.

Eğer tıp doktoru iseniz Hepatit C  örnek reçeteleri için aşağıdaki www.ilyasyolbas.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Eğer doktor değilseniz lütfen bu web sitesini ziyaret etmeyiniz.

Bu Hepatit C   reçete örnekleri sadece hekimler için yazılmış basit bir reçete örnekleridir.. Yoksa bu ilaçların isimleri, ilaçların kullanma dozları, veriliş şekilleri, dozları , yan etkileri  hastadan hastaya büyük oranda farklılık gösterebilir. Bu yüzden Hepatit C  reçetesi uzman bir hekim tarafından hastanın özelliklerine göre yazılmalıdır.

 

HEPATİT C   VİDEOLARI, RESİMLERİ VE DİĞER GÖRSEL KONU ANLATIMLARI

 

DİĞER MERAK EDİLEN SORULAR

Hepatit C  kimlerde sık görülür?

Genelde  Hepatit C  çocuk ve yetişkinlerde  hepatit C virüsüne   bağlı olarak sık görülür. Tabi ki kendine çok iyi bakan iyi beslenen şahıslarda da Hepatit C   görülebilir. Ama Hepatit C  kendine iyi bakan, iyi beslenen kişilerde sağlıklı bireylerde daha az oranda görülür.

 

Çocuklarda ve bebeklerde Hepatit C   görülür mü ?

Hepatit C  bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Hepatit C   tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzerlik gösterdiği gibi bazen çok farklılıkta gösterebilir.. Sadece Hepatit C   tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Hepatit C   çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır.

Hepatit C   nasıl oluşur ?

Hepatit virüsüne bağlı olarak  sonucu Hepatit C  oluşur. Hepatit C   bazen çok ağır seyredebileceği gibi bazen de çok hafif seyredebilir.  Bu durum kişinin bünyesine göre değişebilir. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde Hepatit C  hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

 

Hepatit C  için  korunma yolları?

Hepatit C  gelişimini engellemek için çocuk yetişkinler iyi ve dengeli beslenmelidirler, hepatitli kişilerin kanından uzak durma,  çevre temizliğine ve bireysel temizliklerine azami dikkat etmeliler, sigara alkol ve dumanlı ortamlardan uzak durmalılar, gereğinde sağlıkları için aralıklı olarak doktor kontrolüne gitmelidirler. Eğer ailede  Hepatit C    benzer şikayetlere sık rastlanılıyorsa doktor kontrolünün önemi Hepatit C   için bir kat daha artmaktadır.

 

Hepatit C  geçici midir?

Evet tedavi edilebilir nedenlere bağlı Hepatit C geliştiği için  genelde Hepatit C   uygun  tedavi ile tam düzelir ve  geçicidir. Ama bazen  Hepatit C  kronikleşebilir yada  tekrarlayabilir. Eğer Hepatit C   olan  hastalar hastalıklarının tekrar etmesini muhakkak hekimler tarafından iyi bir şekilde tedavi edilmelidirler.

 

Hepatit C  ilaçları

Antiviraller  gibi ilaçlar Hepatit C  tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardır. Tabi ki bunun dışında da Hepatit C   tedavisinde    doktorlarca kullanılabilecek bir çok alternatif ilaç vardır. Hastalar bu ilaçları kullanarak Hepatit C şikayetlerinde kurtulabilirler.

 

Hepatit C   tedavisinde ilaçsız öneriler nelerdir ?

Hepatit C  tedavisi için temel tedavi ilaç tedavisi olmakla birlikte hastalar kendi kişisel temizliklerine daha çok dikkat etmeliler, çevresel kirliliklerden uzak durarak, ayrıca iyi beslenerek Hepatit C   iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

 

Hepatit C  ilaçları nasıl kullanılır?

Hepatit C  için genelde hem şikayetleri hafifletecek hem de Hepatit C   için tam düzelme sağlayan ilaçlar kullanılır. Hepatit C ilaçları ağızdan (oral), damardan (intravenöz), kas içi (intramüskükler),    kullanılır

 

Hepatit C ilaçsız doğal tedavisi?

Hepatit C  ilaç tedavisi ile daha hızlı ve etkili şekilde düzelir. hastalar daha erken normal hayatlarına dönebilirler. Hepatit C    için İlaçsız tedavi etkisiz kalabilir ve hasta için ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle Hepatit C   için temel tedavinin ilaç tedavisi olduğu unutulmamalı ama diğer önerilerle Hepatit C   için iyileşme süreci hızlandırılabilir.

 

Hepatit C   krizi

Hepatit C krizi genelde doktorun önerdiği ilaçları kullanmayan ve doktorun önerdiği önerileri uygulamayanlarda görülür. Bu nedenler Hepatit C  olan kişiler doktorların önerilerini uygulamalıdırlar.

 

Hepatit C testleri

Hepatit C    testleri tanı ve takibi  için kullanılır. En çok kullanılan Hepatit C   testleri kan testleridir. Bunlar bazen Hepatit C   olsa bile normal sonuçlar olabilir. O yüzden testler her zaman tam güvenilir değildir. Diğer muayene bulguları ve şikayetler önem kazanır.

 

Gebelikte   Hepatit C

Hepatit C   normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Tüm özellikleri Hepatit C   olan  normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan Hepatit C   tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

 

Hepatit C  bulaşıcı mıdır.

Evet kanla bulaşır.

 

Hepatit C  aşısı

Hepatit C    aşısı  yoktur.

 

Bitkisel Hepatit C  tedavisi nedir ?

Daha öncede belirttiğimiz gibi Hepatit C  için temel tedavi doktorunuzun vereceği ilaçlar oluşturur. Hiç bir tedavi doktorunuzun verdiği Hepatit C tedavisinin yerini tutamaz ve tedaviyi terk etmeye mazeret olamaz.  Diğer alternatif bitkisel, diğer tedavileri (Ayurveda , Akupunktur , Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği , Herbalism , Hipertermi , Siddha , Unani , Bitkisel tıp , Geleneksel Moğol Tıbbı , Çigong, Tui Na, Yoga , Ortomoleküler tıp, Oksijen terapisi , Ozon terapisi , Detoksifikasyon terapisi , Aromaterapi , Şelasyon terapisi , Homeopati , Kiropraktik , Osteopati , Diyet takviyesi , Elektromanyetik alanlar , Masaj , Reiki , Terapötik Dokunuş , Johrei , Manyetik Terapi , Ses Enerjisi Terapisi , Işık Terapisi , Aleksandr Tekniği , Refleksoloji , Feldenkrais Metodu , Craniosakral Terapi , Rolfing , Nöral Terapi , Hipnoz .. ) dünyada gelişmiş ülkelerde dahi özellikle bitkisel tedavi bazen Hepatit C  tedavisi için kullanılmaktadır. Ama bu tedavilerin bazıları Hepatit C   için sadece destek amacıyla bu işin ehli gerçekten eğitimini almış profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde Hepatit C   için  bu tür tedavileri verecek düzeyde eğitime ve olanaklara sahip kişiler çok  çok azdır. Özellikle sürekli olarak televizyon programlarında reklam veren ve her şeyi bitki taş vb gibi şeylerle iyileştireceğini söyleyen doktor, profesör gibi sıfatlar kullanan genellikle gümüş yüzük takan ve insanların dini duygularını da sömüren kişilerden uzak durulmalıdır.  aksi takdirde Hepatit C    hastaları tedavi olayım derken  çok ciddi zehirlenmelere maruz kalabilirler. 2 tutam şu ottan 2 tutam bu ottan karışımlarla hastalar düzelseydi zaten  tıp diye bir şey olmazdı. Tıp doktorları da Hepatit C    için  alternatif tedavilere karşı değiller sadece profesyonel olmayan kişilerce ve doğru şekilde suiistimal amacıyla kullanılmasından yakınmaktadırlar.

 

www.saglikmeydani.com

Anahtar kelimeler: Hepatit C     tedavisi, Düşük   Hepatit Cin tedavisi,       Hepatit C aku,t  alerjik   alerji Hepatit C,  Ameliyatları  Hepatit C   alerji.   Hepatit C      tedavi,   Hepatit C  alerjisi,   allerjik Hepatit C,     alerjık Hepatit C Ameliyatı,     Hepatit C    hastalıgı,      Hepatit C    hastalıkları, Hepatit C ne iyi gelir. Hepatit C kesin çözüm,  Hepatit C nasıl düzelir,    Hepatit C   nasıl gelişir.   Hepatit C   nedır,,     Hepatit C      ilaci,   kronik Hepatit C Hepatit C   başlangıcı tedavisi   Hepatit Ca kesin çözüm, ,    Hepatit C  için   belirtiler ve hastalıklar ,   Hepatit C   ilaclari,    Hepatit C     tedavisi ilaçları,    Hepatit C    bitkisel,    yenidoğanlarda Hepatit C,  Hepatit C   tedavisi ,Hepatit C    hastalığı duası, Hepatit C   duası,,,,  bebeklerde Hepatit C,,    çocuklarda Hepatit C,,      Hepatit C bitkisel tedavi,    Hepatit C      alerji tedavisi ,   alerji Hepatit C     tedavisi,   çocuk Hepatit C    ,   Hepatit C     çocuk,    Hepatit C    krizi,    bebeklerde Hepatit C,      Hepatit C   bitkisel tedavisi,    kronik Hepatit C    , Hepatit C     tedavisi,    bitkisel   bitkisel Hepatit C    tedavisi,     Hepatit Cın bitkisel tedavisi,      bitkilerle Hepatit C  tedavisi ,      akut   Hepatit C    alerjik belirtileri,     alerjik Hepatit C     belirtileri,    çocuk Hepatit Cı,      alerjik Hepatit Cın belirtileri ,      akut    Hepatit C     hastasi,   allerjik Hepatit C      belirtileri,    Hepatit C     hastalari,    Hepatit C     alerji belirtileri,    alerji Hepatit C      belirtileri ,   akut  Hepatit C     şifalı bitkiler,    şifalı bitkiler Hepatit C ,    kronik Hepatit C     çocukta,  Hepatit C  Hepatit C    şifalı bitki ,  Hepatit C     astimin belirtileri,,    Hepatit C     için şifalı bitkiler,    Hepatit C    hastalığı tedavisi,    Hepatit Ce   iyi gelen bitkiler,    Hepatit C     hastalığının tedavisi ,   Hepatit C    hastanesi,       Hepatit C    hastaligi nedir,    Hepatit C     hastaligi belirtileri ,   Hepatit C     bronşit belirtileri,    bronşit Hepatit C    belirtileri,    Hepatit C    hastaliginin belirtileri,    Hepatit C    baslangici ,     çocuklarda Hepatit C   tedavisi,    Hepatit C    testi,    bebeklerde Hepatit C   tedavisi,    Hepatit C    makinası ,   Hepatit C   öksürüğü  ,  kronik Hepatit C,    alerjik Hepatit C   nedir ,   Hepatit C     belirtileri nelerdir,    kronik Hepatit C,   Hepatit C     alerjisi nedir,    bebeklerde Hepatit C     belirtileri ,   Hepatit C   testleri ,   ahmet maranki Hepatit C  Hepatit C   atakları ,   Hepatit C    doktorları ,   Hepatit C   ilaçları isimleri ,   Hepatit Ca bitkisel çözüm ,    Hepatit C    bronşiale,   Hepatit C     bronşit,   bitkisel tedavi  ,  Hepatit C   nedir,    çocuklarda Hepatit C,m    Hepatit C   ve tedavisi ,   Hepatit C    atağı  , alerjik Hepatit C   neden olur,    Hepatit C    nedir nasıl tedavi edilir,    kronik Hepatit C   bronşit tedavisi,    sinirsel Hepatit C  Hepatit C   ölümcülmüdür ,    Hepatit C     tedavisi nasıl olur,    alerjik reaksiyon tedavisi ,   Hepatit C    tedavi merkezleri,    alerjik Hepatit C     belirtileri  nelerdir,   alerjik Hepatit C     nedenleri ,   Hepatit C     hastalığı geçermi ,   Hepatit C   sprey isimleri  ,    alarjik Hepatit C    Ameliyatı,    çocuklarda alerjik Hepatit C     belirtileri,     Hepatit C    geçicimidir,    çocuklarda alerjik kronik Hepatit C ,   Hepatit C    tedavisi  ,   alerjik Hepatit C   bronşit tedavisi ,    çocuklarda Hepatit C      hastalığı,    Hepatit C      ve öksürük,    Hepatit C    ilaçları nelerdir,    Hepatit C     bronşit hastalığı,    Hepatit C     tedavi yöntemleri  ,  kronik Hepatit C      nedir,    alerji tedavi yöntemleri ,   kronik Hepatit C    ,  Hepatit C      hastalığı için şifalı bitkiler,     Hepatit Ca    faydalı bitkiler,    Hepatit Cın   tedavisi varmı ,    Hepatit C    bronşit ilaçları,      Hepatit C    tedavisi varmı ,     Hepatit C    başlangıcı tedavisi ,   Hepatit Ca kesin çözüm,    kronik Hepatit C     tedavisi ,   Hepatit C      krizi belirtileri,    Hepatit C      belirtileri ve tedavisi  ,  ahmet maranki Hepatit C     tedavisi,    Hepatit C     alerji testi  ,  Hepatit C    tedavisi için şifalı bitkiler ,    Hepatit C    nasıl tedavi edilir  ,   nefes darlığı Hepatit C     alerji nasıl tedavi edilir ,    Hepatit C     tedavisinde şifalı bitkiler ,   Hepatit C   atak tedavisi ,  Hepatit C    ve belirtileri ,   Hepatit C     tedavisinde kullanılan bitkiler,    bronşit hastalığı tedavisi ,   Hepatit C    tedavisi şifalı bitkiler,     maranki Hepatit C   tedavisi ,  Hepatit C ilk yardım ,    Hepatit C    öldürürmü ,    Hepatit C     çeşitleri,    Hepatit C     krizi tedavisi ,    Hepatit C    aşısı ,   alerjik Hepatit C   ilaçları ,   alerjik Hepatit C   bronşit,    Hepatit C    spreyleri , Hepatit C    en iyi ilaç,  Hepatit C iyi gelen ilaçlar,   Hepatit C  krem merhem şampuanı,  Hepatit C   iyi gelen ilaç ,   bebeklerde Hepatit C    bronşit ,   Hepatit C   bronşit şifalı bitkiler ,    çocuklarda Hepatit C   bronşit ,   Hepatit C   hastalığının nedenleri ,     bebeklerde alerjik Hepatit C ,   Hepatit C   için bitkisel tedavi ,,    Hepatit C    geçermi,     Hepatit C   doğal tedavi ,   Hepatit C   tedavileri ,  Hepatit C son gelişmeler

 

 

 

Anahtar Kelimeler
banner108
banner83
banner62

Yorum Gönder